2015 Mobilya Trendleri

2015 yılı mobilya trendi açısından çok farklı tarzların bir arada sunulduğu bir yıl. Özellikle eskilerden kalma pek çok obje, bu yeni dekorasyon akımları içerisinde, yer bulabiliyor. Bu özelliğiyle 2015 mobilya trendleri çok daha anlamlı bir hale geliyor. Örneğin babannenizden kalma bir vazo veya antika bir saat, yeni loft tarzı döşediğiniz evinizin en güzel görünen objesi haline gelebilir. Bu yıl en çok, eski objelerin ön planda olması için, yeni obje ve dekorasyon ürünleriyle desteklemeler yapılması dikkat çekiyor.

Örneğin, gri ve tonları bir duvar kaplaması veya boyası yaptığınız evinizde, koyu renkli bir parke seçimi çok güzel bir sonuç verecektir. Bunun yanı sıra, eşya seçimi çok önemli, seçeceğiniz koltuk takımı, ihtiyacınızın fazlası olacak şekilde büyük olmamalı. Ayrıca koltuk takımlarında kumaş ve deri seçenekleri çok marjinal. Sizde imkanınız varsa marjinal renklerde deri kaplamalı koltuk takımlarını tercih ederseniz, sezonun modasına ayak uydurmuş olursunuz.  Ancak evinizin metrekaresi ufaksa, kaliteli ve iyi görünen bir köşe koltuk daha çok işinizi görecek ve evinizi daraltmayacaktır. 2015 mobilya trendi, çok fazla gereksiz eşyanın bulunmadığı sade bir dönem. Buna göre eskiden olduğu gibi, koltuk takımları, bir üçlü, bir ikili ve iki tekli koltuktan oluşmuyor, bunun yerine kaliteli bir üçlü koltuk ve yanına bir dinlenme koltuğu tercih ediliyor ve bu sayede eviniz çok daha geniş ve fonksiyonel olarak kullanılabiliyor.

Yemek odası takımları ise doğal ağaçlardan üretiliyor ve bu ağaçları destekleyen ve bağlantı sağlayan bölümler metal. Bu metal bölümler üzerinde herhangi bir kaplama yada boya bulunmuyor ve tamamen doğal şekilde bırakılmış. Özellikle ceviz ve zeytin ağaçları bu tür loft tarzı evlerde çok uyumlu oluyor.

 

2015-mobilya-trendleri-1

 

Sizde evinizi loft tarza uygun şekilde döşemek istiyorsanız, ille de bir kule veya rezaidans dairede oturmak zorunda değilsiniz, biraz zevk ve para harcayarak istediğiniz her evi iyi bir dekora kavuşturabilmeniz mümkün. Bunun için 2015 mobilya trend’lerine biraz göz gezdirmek ve doğru eşyaları alarak, doğru şekilde kombinlemek çok önemli. Bu uyumu sağladığınız zaman, evinize iyi bir mimar eli deymiş gibi hissedeceksiniz.

 

2015-mobilya-trendleri-2

 

Günümüzde pek çok farklı tarza ve modele ev sahipliği yapan mobilya mağazaları bulmak çok kolay. Modayı yakından takip etmek istiyorsanız özellikle el yapımı ürünlerin satıldığı cukurcuma ve kağıthane gibi ham mobilyacıların fazlaca bulunduğu bölgeleri ziyaret etmelisiniz. Buralardan alacağınız ucuz objeler bile evinizin havasını bir anda değiştirebilir.

 

2015-mobilya-trendleri-3

2015-mobilya-trendleri-4

2015-mobilya-trendleri-5

2015-mobilya-trendleri-6

2015-mobilya-trendleri-7

2015-mobilya-trendleri-8

2015-mobilya-trendleri-9

2015-mobilya-trendleri-10

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir