2015 Koltuk Takımları

Koltuk takımları bir evin en temel ihtiyaçlarından bir tanesidir. Ayrıca evinize gelen misafirlerinizi ağırlayacağınız eşyalar olduğu için hem rahat, hem de tasarım açısından güzel olmalıdırlar. Koltuk takımı modeli seçerken çoğu kez kararsız kalırız, bunun nedeni ise, tüm mobilya mağazalarında çok fazla çeşidin ve modelin bulunması ve hangi modelin evinizle daha uyumlu olacağını bilemediğinizdendir.

Koltuk takımları, evdeki hayatınızı geçireceğiniz en önemli unsurlardan bir tanesidir ve bu nedenle rahatlık çok önemlidir. Özellikle sünger rahatlığı ve ergonomisi iyi olan bir koltuk evinizde geçirdiğiniz zamanı konfora dönüştürebilir. Ancak koltuk takımları sadece görsellik ve rahatlıktan ibaret değildir, özellikle iskeletin imalatında kullanılan malzemeler, koltuk takımının hizmet ömrünü arttırmaktadır. Bu nedenle güvenilir firmalardan yapacağınız alışverişler ve verilen garanti süreleri, daha uzun süre sahip olabileceğiniz koltuk takımlarını almanızı sağlayacaktır.

2015 koltuk takımları genellikle kumaş kalitesi açısından çok başarılı, ağırlıklı olarak gerçek deri, nubuk ve suni deriler kullanılarak oluşturulan koltuk modelleri, genel anlamda vintage bir akımın habercisi gibi. Ancak diğer yandan çok renkli modelleri de vitrinlerde görebilmek mümkün. Özellikle tek kolu chester kaplama, diğer kolu normal kaplama olan farklı ve marjinal koltuk takımlarınada rastlamak mümkün.

 

2015-koltuk-takimlari-1

 

2015 koltuk takımları modelleri incelendiğinde, modüler mobilya tasarımı yapan büyük firmaların tasarıma daha çok önem verdiklerini görmekteyiz. Ayrıca bu yıl modern koltuk takımlaır ile avangard koltuk takımları birlikteliği gözlerden kaçmıyor. Özellikle klasik bir koltuk takımının yanında gördüğümüz modern deri bir berjer, tüm hafayı loft moda akımına doğru sürükler cinste.

 

2015-koltuk-takimlari-2

 

Bunun dışında, 2015 yılı köşe koltuk takımlarıda çok fonksiyonel ve estetik olarak göze çarpıyor, genel olarak altı bazalı ve yatak olabilen köşe takımları tercih edilirken, bazı büyük avangard mobilya mağazalarında ise, gösterişli köşe takımlarının tüketicilere sunulduğunu görmekteyiz.

 

2015-koltuk-takimlari-3

 

2015 koltuk takımı modelleri göz önünde bulundurulduğunda, daha minimalist çizgilerin hakim olduğunu ve evleri çok doldurmayan koltuk takımlarının tercih edildiğini görüyoruz. Sizlerde evinize yeni koltuk takımı alacaksanız, kesinlikle ufak mobilyalara yönelin ve evinizin ferahlığını bozmayacak tercihlerde bulunun. Bu sayede hem göz zevkinize hitap eden mobilyalara sahip olacaksınız, hemde 2015 mobilya modasına ayak uydurmuş olacaksınız.

Ayrıca evde geçirdiğiniz vaktin büyük çoğunluğunu geçireceğiniz koltukların, rahat, kullanışlı ve fonksiyonel olması çok önemli, aksi halde evdeki konforunuzdan olabilirsiniz.

 

2015-koltuk-takimlari-4

2015-koltuk-takimlari-5

One thought on “2015 Koltuk Takımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir