2015 Genç Odaları

Genç odaları, aile içerisinde yaşayan genç bireylerin, evlerin içerisinde kendilerine ait farklı bir dünya yarattığı alanlardır. Gençlerin bu özgür dünyası içerisinde, kendine yer bulabilen mobilya markaları, gençlerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilen markalar olarak sektörde yerlerini alanlardır. İyi bir genç odasının içinde yer alması gereken fonksiyonel eşyaların başında kitaplıklar ve raflar yer alır. Bu bölümler gençlerin kişisel eşyalarını sergiledikleri alanlarıdır ve çok önemlidir. Bunun dışında çocuk olmaktan genç olmaya atılan adım yatak boyutunun da bir miktar büyümesini gerektirmektedir. Özelikle 1.60 eninde olan yataklar çok fazla tercih edilmektedir.

2015 genç odaları incelendiğinde, genel olarak ham ahşaptan yapılan özel tasarım ürünlerin tercih edildiğini görebilmekteyiz. Ancak bu ürünler pahalı fiyatlarından dolayı bazı gençler tarafından tercih edilmiyor. Fakat buna alternatif olarak, modüler mobilya üreticileri tarafından tasarlanan yüzlerce farklı model, bu açıkları kapatmaya yetecek nitelikleri taşıyor.

Tüm bu tasarım ve görsel efektlerin tam anlamıyla ihtiyaca cevap vermesi, bir genç odasının yeterli oranda iyi olduğu anlamına gelmez. Özellikle gerekli olan en büyük özellik sağlamlık ve dayanıklılıktır. Gençler, yetişkin bireyler kadar sakin ve hareketsiz olmadıkları için, sağlam olmayan mobilyalar çok kısa sürelerde deforme olmakta ve özelliklerini yitirmektedir. Bu nedenlerden dolayı, önce sağlamlık ve ardından görsellik ile kullanışlılık gelmektedir.

 

2015-genc-odalari-1

 

2015 genç odası modelleri incelendiğinde, fonksiyonelliğe çok fazla önem verildiğini görmekteyiz, genç odaları dağınıktır ve eşyalar genellikle kullanıldıktan sonra çekmece ve dolaplara tıkıştırılır. Bunu engellemek için daha fonksiyonel ve kullanım alanları daha geniş genç odası takımlarının üretildiğini görüyoruz. Ancak genç odaları için dolaplar ve saklama alanları ne kadar geniş olursa olsun, büyük marketlerde satılan saklama kutularından kesinlikle alınmalı ve fazla eşyaların ortalarda durması engellenmelidir.

 

2015-genc-odalari-2

 

2015 genç odası takımları, genel olarak canlı renklerde üretilirken, erkekler için farklı konseptlerin oluşturulduğunu ve daha maskulen çizgilerin yer aldığını görüyoruz, kızlar için ise, daha geniş dolaplar ve dolapların içerisinde yer alan ayakkabı bölmeleri çok ilginç bir detay. Ayrıca canlı renkleri sadece kızların kullandığı gibi klasikleşen bir fikirde 2015 yılından itibaren tarih olacak gibi görünüyor.

 

2015-genc-odalari-3

 

Sizde genç odası takımınızı yenilemeyi düşünüyorsanız, kesinlikle garanti sürelerini göz önünde bulundurun ve size en çok garantiyi veren mobilyacıdan ürünlerinizi alın. Mobilya üretimi çok farklı malzemelerle aynı ürünlerin üretilebildiği bir sektördür ve konu genç odası olduğunda sağlamlık ön plandadır. Bu sebeple genç odası takımlarınızı aldığınız firmaların kurumsal ve güvenilir olduğuna emin olduktan sonra kararınızı vermenizde fayda var.

 

 


One thought on “2015 Genç Odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir