2014 Salon Takımları

Zaman değişimi, değişimde beraberinde gelişimi getirmektedir. Salon takımlarına baktığımızda her dönemde önemli bir çeşitlilik görürüz. 2014 salon takımları ise hem çeşit olarak, hem de kalite olarak, önceki modellerden bir adım önde durmaktadır. Aslında 2014 salon takımı modellerini üç ayrı grupta değerlendirebiliriz.

  1. Ahşap ağırlıklı kumaş koltuk takımları: Bu tip takımlarda kol ve kaza bölümlerinde, mat ve az koyu ahşaplar kullanılırken, kumaş ile uyumu da sağlanarak rahatlık ön plana çıkarılmaya çalışılmıştır. Bu modeller daha çok sade ve modern tarz isteyen ve rahatına düşkün olan insanların tercihi olmuştur.
  2. Deri kumaş karışımı ya da kumaş tercih edilen minderli veya yastıklı modeller:  Aslında en uzun geçmişe sahip olan modellerden biri de budur. 2014 salon takımları arasında kendine yer bulan bu modellerde, düğme kullanımının çokluğu dikkatimizi çekerken, düzenli şekilde takılan düğmelerin koltuğa verdiği gerginlik ve hoş görüntü göze çarpmaktadır. Aynı uygulama sırt kısmında bulunan minder ve kırlentlere de uygulandığı için, bu modelde de güzel bütünlükler sağlanmıştır.
  3. Klasik koltuk takımları: kumaşın yanında derinin de kullanılabildiği klasik salon takımlarında, biraz daha aksesuarların ön plana çıktığını görmek mümkündür. Ağaç oyma işçiliğinin ağır bastığı bu 2014 klasik koltuk takımı modellerinin oldukça iddialı olduğunu söylemek te pek ala mümkündür.

Değişim her dönemde yaşanmaktadır. Mobilya sektörünün de hayatta kalabilmesi, onların tasarım başarısı ile yakından ilgilidir. 2014 yılı bize bu yarışın oldukça sıkı geçeceği izlenimini vermektedir.

 

avonsofa-mobilya-angel-salon-takimi

 

avonsofa-mobilya-santa-salon-takimi

 

alfemo-mobilya-retro-70s-salon-takimi

 

alfemo-mobilya-escuda-salon-takimi

 

dogtas-sono-salon-takimi

 

dogtas-beatrix-salon-takimi

 

dogtas-enzio-salon-takimi

 

dogtas-toledo-salon-takimi

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir