2014 Kayseri Mobilya Fuarı

K.MOB 2014 Kayseri 4. Mobilya Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası’nın sağladıkları destek ve işbirlikleri ile 23 – 27 Nisan 2014 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tüyap Tüm Fuarcılık yetkilileri ve Mobilya Gelişim Komitesi’ tarafından Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda katılımcı firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda fuar hakkında bilgi veren Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, mobilya fuarına geçen yıl 135 firmanın katıldığını ve 47 bin civarında ziyaretçisi olduğunu belirterek, bu sene katılımcı sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Ersözlü yine geçen yıl Kayseri Mobilya Fuarına 43 ülkeden 613 yabancı ziyaretçi geldiğini belirterek, bu sene 45 ülke hedeflediklerini ve katılımcı sayısını artırmak için sıkı bir çalışma yürüteceklerini belirtti.

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Mobilya Gelişim Komitesi Üyesi İzzet Sümer ise, fuarların üreticilerin mallarını satmak için en önemli argümanlardan bir tanesi olduğunu belirterek, günümüzde bölgesel fuarların çok önemli olduğunu ve Kayserili mobilyacıların bu fuara gereken önemi göstermelerini istedi.

Avrupa’nın birçok bölgesinde işlerin açılmaya başlaması ile birlikte Kayseri Mobilya Fuarının öneminin daha da arttığını ifade eden Sümer, “Bu sene mobilya fuarı 14 bin metrekare alanda kurulacak. Eğer Kayseri mobilya kenti olarak anılıyorsa bizde bu fuarı canlı tutmaya mecburuz. Bu fuarın ileriki yıllarda çok büyük faydalarını göreceğimize inanıyorum. Geçen yıl katılan firmalarımızdan iş yapıp memnun olanlar oldu. Memnun kalmayan firmalarımızda olabilir ama bu her sene böyle olacak diye bir şey yok” dedi.

Bu sene yurt dışından daha fazla katılımcı sağlamak adına çok ciddi bir çalışma yürüteceklerinin altını çizen Sümer, bu konuda Tüyap Fuarcılık ile geniş çaplı bir çalışma başlattıklarını, ilgili tüm tarafların desteği ile de bu işi gün geçtikçe daha iyi yapacaklarına inandıklarını söyledi.

Kayseri Mobilya Fuarında 3 yıl içerisinde alan ve katılımcı sayısını 3-4 kat büyüttüklerine dikkat çeken Sümer, “Önümüzdeki yıllarda bu fuarı daha da geliştireceğiz. Geçen yıl fuarda çok güzel renkler ve tasarımlar gördük. Bizi tasarımda geri kalmakla suçlayan mobilya çevreleri bizzat beni arayarak Kayseri mobilyasında büyük bir gelişim olduğunu söylediler. Daha iyisini yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı.

2014-kayseri-mobilya-fuari-1

2014-kayseri-mobilya-fuari-2

2014-kayseri-mobilya-fuari-3


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir