EVDEMOB

Yeni Evliler İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Evlenmek kelimesi, adı üstünde ev kurmaktan gelir. Özellikle eski zamanlarda gençlerin çoğunlukla kendi aileleri ile yaşadıklarını ancak evlendikleri zaman kendi evleri olduğunu düşünürsek kelime tam anlamı ile yerini bulur. Eskiden beri süregelen yeni evlilere ev hediyesi adeti de buradan gelir. Yeni evlenenler evlerini de yeni kurdukları için onlara ev hediyesi alarak evlerine katkıda bulunmak lazımdır. Biz de hiç vakit kaybetmeden yeni evliler için ev dekorasyonu önerileri hazırlayarak hem onların gereksiz masraflardan kaçınmasını sağlamak istedik, hem de o kadar evlilik telaşesi arasında bir de dekorasyon fikirleri ile uğraşmalarını istemedik.

Yeni evlilerin dekorasyonu yaparken bir konuya dikkat etmeleri gerekir. Dekorasyonu yapacakları ev kendi evleri mi kira mı, ne kadar süre boyunca bu evde kalmayı planlıyorlar? Genç devlet memurlarının bir kaç senede bir yer değiştirdikleri düşünülürse, bu tarz bir durumda yapılan onca masrafın boşa gitmesini kimse istemez. Ayrıca yeniden yeniden dekorasyon  yapmak da oldukça sıkıntılıdır. Eğer eviniz kira ise veya bir kaç sene içerisinde yer değiştirme durumunuz varsa kesinlikle büyük dekorasyon konusuna girmeyin. Daha mobilya bazlı, az ve öz eşya kullanın. Eşyalarınızı taşıyacaksanız kocaman ve tek parça eşyaları tercih edebilirsiniz. Modern ev dekorasyonları içerisinde kendine oldukça geniş bir yer bulan minimalist dekorasyon tarzları bu durumda sizin için mükemmeldir. En az eşya ile en konforlu dekorasyonları yapmaya çalışan bu tasarımcılar, size taşınabilir sağlam mobilyalar sağlayabilirler.

Bebek ve çocuk odası dekorasyonu gibi detaylara, kesinlikle bebek ortaya çıkmadan başlamamak gerekir. Çok yakın bir zamana kadar çeyiz adeti vardı. Hatta bir çok yörede hala vardır. Anneler kızları veya oğulları için zaman içerisinde bir çok şey alır bir kenara koyar evlendikleri zaman çocuklarına verirdi. Bundan beş sene öncesinde bile alınan herhangi bir şeyin şu anda demode olduğunu düşünürsek artık çeyiz kavramının neden olmadığını anlarız. Bebek ve çocuk odaları da aynı şekilde hızla modası geçen mobilyalardır. Bu yüzden bebek gelmek üzereyken yavaş yavaş odasını dekore edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Küçük Kare Oturma Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

İndigo Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

İndigo Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

Bazen evinizi dekore ederken, ofisinizi dekore ederken veya herhangi bir odanızı baştan dekore ederken farklı...

Modern Antre Tasarımları 

Modern Antre Tasarımları 

Evin giriş kapısı açtığımız anda girdiğimiz ve odalara kadar devam eden alana antre veya koridor...

Bodrum Kat Dekorasyon Fikirleri

Bodrum Kat Dekorasyon Fikirleri

Çok katlı apartman dairelerinde birinci katın altında bodrum katının kullanılabilir olması,sadece birinci kata bağlanması ters...

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odası ile salonun ayrı olduğu zamanlarda, oturma odaları çok daha sıcaklık ve konforun öne...

İskandinav Koltuk Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri

İskandinav Koltuk Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri

Koltuk modelleri denince aklımıza direk olarak oturma odası veya salon dekorasyonları gelir. Bazı evlerde yatak...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Yatak Odası İçin Gömme Dolap Modelleri

Kadınlara ne kadar çok dolap verirseniz verin onlara yetmez her zaman ortada kalan bir şeyler çıkar bu yüzden dolap yaparken...

Kapat