EVDEMOB

Yemek Odası Nasıl Olmalı

Yemek odasının nasıl olacağına karar vermeden önce yemek odası aydınlık olmalı diyerek giriş yapalım iyi bir yemeğin keyfi ne yediğinizi görerek olursa daha etkili oluyor. Tabii romantik anlarda ne yediğimiz değil de kiminle yediğimiz önemli olduğundan yemek odası aydınlatmasını arzumuza göre ayarlayabileceğimiz tarz da yaptırmamız iyi olacaktır.

Yemek odası eğer oturma gurubundan farklı bir mekânda yer alacaksa (aynı mekânda da olsalar oda içinde kendiliğinden bölüm oluşabilir) biraz tarz karışıklığı çirkin bir görüntü oluşturmayacağı gibi hoş bile görülebilir. Tabii ki klasik bir oturma gurubunda Retro bir yemek odasından bahsetmiyoruz tarz geçişleri sert değil yumuşak olmalı.

İyi bir yemek odası duvarlarından mobilyalarına kadar göze hitap edebilmeli ve iştah açabilmeli.Fazla kalabalık dikkat dağıtacak öğeler olmamalı.

Yemek odasında kullanacağınız mobilya genel mobilya renginize uyumlu, masanız alana uygun etrafında sandalyeler konabilecek, biri sandalyede otururken servis için geçilecek alan kalacak ebatlarda olmalı.

Sandalyeleriniz rahat, sırt bölümü dik ve rahatsız edecek açıda olmayan fast food tarzı küçük ye ve git modeli olmayacak bir modelden seçilmeli.

Alacağınız mobilyanın sağlamlığı da çok önemli günümüzde ekonomik olması açısından dayanıksız mobilyalar ciddi fiyatlara satılmakta biraz daha zorlayarak daha kaliteli bir mobilya almanızı tavsiye ederiz. Düşünsenize masanın ortasındaki salataya uzanırken masada sizinle beraber o yöne hareket ediyor ya da masanın ve sandalyenin ayakları her temasta 3,4 şiddetinde zangırdıyorsa yediğiniz yemek keyiften çok ceza gibi olacaktır.

 

alfa-yemek-odasi-takimi

Alfa Yemek Odası Takımı : 4425.00 TL – Satın Almak İçin Tıkla

 

assos-yemek-odasi

Assos Yemek Odası Takımı : 3130.00 TL – Satın Almak İçin Tıkla

 

gul-yemek-odasi-tkm

Gül Yemek Odası Takımı : 5070.00 TL – Satın Almak İçin Tıkla

 

kilyos-yemek-odasi-takimi

Kilyos Yemek Odası Takımı : 3720.00 TL – Satın Almak İçin Tıkla

 

lima-yemek-odasi

Lima Yemek Odası Takımı : 3735.00 TL – Satın Almak İçin Tıkla

 

soft-yemek-odasi-takimi

Sofya Yemek Odası Takımı : 4050.00 TL – Satın Almak İçin Tıkla

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Yemek Odaları

Benzer Konular

Enza Home Yemek Odası Modelleri ve Fiyatları

Enza Home Yemek Odası Modelleri ve Fiyatları

Yemek odası dekorasyonları, bizim ev dekorasyonu kültürümüze sonradan giren ancak hızla yükselen bir dekorasyon modelidir....

Cam Yemek Odası Masaları

Cam Yemek Odası Masaları

Yemek odası kavramı zaman içerisinde bizlerin de ev düzeni içerisinde kendine yer buldu. Amerikan mutfak...

Küçük Yemek Odası Takımları

Küçük Yemek Odası Takımları

Bazı evler lükstür, bazı evler pahalı tasarımlar ile doludur, bazıları şıktır bazıları da tarzdır. Bazı...

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

Yemek masanız, hazırladığınız bir sürü lezzetli yiyecekle donandıktan sonra mutlaka güzel görünecektir. Ancak bunun öncesi...

2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

İstikbal Mobilya, bildiğiniz gibi ülkemizde bilinen en eski mobilya markalarından birisidir. Uzun geçmişine, birçok başarılı...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 Avonsofa Mobilya Modelleri

1997 yılında kurulan Avonsofa, modern mobilya alanında her geçen gün kendini yenileyerek, üretim öncesi ve sonrası kalite kontrolüne, ar-ge çalışmalarına,...

Kapat