EVDEMOB

Yazlık Bahçe Mobilyaları ve Kullanımı

Bahçeleri hem özelliklerine hem de dekorasyonlarına yazlık ve kışlık olarak temelde ikiye ayırabiliriz. Tasarım özelliklerine, dizaynına, peyzajında kullanılan bitkilere göre ayırmaya kakarsak japon bahçelerinden zen bahçelerine, akdeniz bahçelerinden anadolu bahçelerine onlarca bahçe çeşidini saymak gerekir. Biz bu içeriğimizde size yazlık bahçe mobilyaları nelerdir, hangileri en ergonomik tasarımlara sahiptir, hangi tarz bahçeler için hangi tarz mobilyalar uygundur, en ekonomik bahçe mobilyaları nereden bulunur gibi aklınıza gelebilecek bir çok sorunun cevabını sizlerle paylaşıyor olacağız. O zaman ilk olarak bahçe mobilyaları nelerdirden başlayalım.

Yazlık bahçe mobilyaları nelerdir?

Kışlık bahçe mobilyaları içerisinde de yer alan koltuklar, masa ve sandalyeler dışında yazlık bahçelerde en çok kullanılan mobilyalar barbekü malzemeleridir. Bunu mobilya olarak sayanların yanında saymayanlar da vardır. Barbebekü seti özel bir düzenek içerisinde kendine ait alanda durur. Ilık yaz akşamlarını sevdikleriniz ile eğlenceli partilerle geçirmek için barbekü düzeneği olmazsa olmazdır. Üzeri örtülebilen yeni modeller en kullanışlı ve pratik tasarımlardır. Diğer modellere yani üzeri açık modellere göre çok daha güvenli olan bu barbekülerin yanında sabit olan, yeri değişmeyen büyük düzenekler de vardır. Bir zamanlar şömine gibi sabit duran taşlarla örülmüş barbeküler oldukça trenddi. Ancak şimdilerde portatif istediğiniz yere taşıyabildiğiniz barbekü setleri çok daha fazla ilgi görüyor.

Yazlık masalar, sandalyeler ve koltuklar

Yazlık bahçe mobilyalarının en önemli özelliği portatif olmalarının sağlanmasıdır. Yani istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabileceğiniz masalar, katlanabilir sandalyeler, tekerlekli koltuklar hem temizlik  hem de düzenleme açısından büyük kolaylık sağlar. En sevilen renk olan ahşap renk ve tonlarında bulabileceğiniz bahçe mobilyalarını kalitesine göre oldukça çeşitli bir fiyat skalasında bulabilirsiniz. Gerçek ahşap malzemeden imal edilenler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Içi plastik olup ahşap görünümünde yapılan mobilyalar da aslında oldukça uzun ömürlü olup fiyatları da gayet uygundur.

En önemli detaylardan biri, portatif aydınlatmalar

Özellikle büyük bir bahçede portatif taşınabilir aydınlatmalar olmazsa olmazdır. Modern bahçe mobilyaları yazımızdan da bu konuda çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Bellona Salıncak ve Şemsiye Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

2016 Bellona Salıncak ve Şemsiye Modelleri ve Fiyatları

2016 Bellona Salıncak ve Şemsiye Modelleri ve Fiyatları

Ayağınızı yerden kesecek Bellona Mobilya Salıncak ve Şemsiye Modelleri ile enerjik, canlı ve neşeli hissedeceksiniz....

2016 Bellona Bahçe Mobilyaları ve Fiyatları

2016 Bellona Bahçe Mobilyaları ve Fiyatları

Bahçeli bir ev veya geniş balkona sahip olanlar bahçe mobilyası almayı düşünüyorlarsa ilk uğraması gereken...

Balkon Dekorasyonunda Püf Noktalar

Balkon Dekorasyonunda Püf Noktalar

Yaz aylarında vakit geçirebileceğiniz ve bu anları daha keyifli hale getirebileceğiniz yaşam alanlarımızdan bir tanesi...

Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Bahçeniz ev deki ruhunuzun dışarıya yansıyan resmidir siz ne kadar enerjik ne kadar dingin ne...

Balkon Dekorasyonu

Balkon Dekorasyonu

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte balkonlardaki yerimizi de yavaş yavaş almaya başladık ancak bu alanlarda...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Trend Polisan Elegans Boya Renkleri

Polisan boya markaları içerisinde kendine has renk tonlar sayesinde bir adım öne çıkmış bir boya markasıdır. Trend polisan elegans boya...

Kapat