EVDEMOB

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odası ile salonun ayrı olduğu zamanlarda, oturma odaları çok daha sıcaklık ve konforun öne çıktığı odalardı. Zaman içerisinde hem küçülen evlerin etkisi hem de misafirlik kavramının değişmesi ile salon kavramları ile misafir odası kavramları da değişti. Arkadaşlarını görmek isteyen herkes birbirinin evine gitmek yerine dışarıda bir buluşma ayarlamayı tercih ediyor. Aynı şekilde evinde yemek yapmak ve insanları davet etmek yerine herkes dışarıda bir yerde yemek yemeği tercih ediyor. Yorulan ve evde hiç bir şey yapmaya enerjisi kalmayan modern insanı  bu yüzden suçlayamayız. Dışarıya çıkmak arkadaşlar ile buluşmak hem değişik bir aktivite oluyor hem de daha az zaman kaybettiriyor. Evlerini kendisi için döşeyen, tüm klasik kuralları yıkıp kendi renklerinin imparatorluğunu kuranlar için siyah beyaz oturma odası dekorasyonu fikirleri hazırlıyoruz. Bu renk tonlarını seçmemizin nedeni iddialı olmaları, pek herkes tarafından tercih edilmemeleridir. Siyah ve beyaz normal şartlar altında birbirine ne kadar uygun olsa da oturma odalarında kullanılmaz. Oturma odası dekorasyonlarında daha kolay, daha nötr renk tonları tercih edilir. Perdeyi halıyı, aksesuarları masaları bu tarz nötr renk tonlarına uydurması çok daha kolaydır.

Oturma odanızın dekorasyonu evde kaç kişi yaşadığına, bunların kaçının çocuk kaçının yetişkin olduğuna, kimlerin oturma odasını daha çok kullandığına göre değişir. Oturma odasını dizayn etmek için dikkate alınması gereken kriterler çok daha fazladır. Bu odada daha çok kitap okuyarak mı zaman geçiriyorsunuz yoksa televizyon izleyerek mı yoksa film seyrederek mi? Odanın hem dekorasyonu hem de ışıklandırması bu detaylara bağlıdır. Işıklandırmanın da dekorasyonun önemli bir parçası olduğunu düşünürsek her şeyin bir arada planlanması gerektiğini daha net bir şekilde anlamış oluruz.

Siyah beyaz oturma odası dekorasyonlarında koltukların siyah olması diğer detayların beyaz olması daha yaygındır. Eğer evinizde çocuk yoksa ve beyaz koltukların temizliği konusunda sıkıntı yaşamam diyorsanız tabiki siz de koltuklarınızı beyaz renk tonlarından tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İskandinav Koltuk Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Modern Salon Dekorasyonu İçin Uyumlu Renkler

Dünyamızı güzelleştiren unsurlardan bir tanesi renklerdir. Yeşil ağaçlar, kırmızı güller, pembe çiçekler ve sarı arılar. Daha bir çok şey, mavi...

Kapat