EVDEMOB

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odası ile salonun ayrı olduğu zamanlarda, oturma odaları çok daha sıcaklık ve konforun öne çıktığı odalardı. Zaman içerisinde hem küçülen evlerin etkisi hem de misafirlik kavramının değişmesi ile salon kavramları ile misafir odası kavramları da değişti. Arkadaşlarını görmek isteyen herkes birbirinin evine gitmek yerine dışarıda bir buluşma ayarlamayı tercih ediyor. Aynı şekilde evinde yemek yapmak ve insanları davet etmek yerine herkes dışarıda bir yerde yemek yemeği tercih ediyor. Yorulan ve evde hiç bir şey yapmaya enerjisi kalmayan modern insanı  bu yüzden suçlayamayız. Dışarıya çıkmak arkadaşlar ile buluşmak hem değişik bir aktivite oluyor hem de daha az zaman kaybettiriyor. Evlerini kendisi için döşeyen, tüm klasik kuralları yıkıp kendi renklerinin imparatorluğunu kuranlar için siyah beyaz oturma odası dekorasyonu fikirleri hazırlıyoruz. Bu renk tonlarını seçmemizin nedeni iddialı olmaları, pek herkes tarafından tercih edilmemeleridir. Siyah ve beyaz normal şartlar altında birbirine ne kadar uygun olsa da oturma odalarında kullanılmaz. Oturma odası dekorasyonlarında daha kolay, daha nötr renk tonları tercih edilir. Perdeyi halıyı, aksesuarları masaları bu tarz nötr renk tonlarına uydurması çok daha kolaydır.

Oturma odanızın dekorasyonu evde kaç kişi yaşadığına, bunların kaçının çocuk kaçının yetişkin olduğuna, kimlerin oturma odasını daha çok kullandığına göre değişir. Oturma odasını dizayn etmek için dikkate alınması gereken kriterler çok daha fazladır. Bu odada daha çok kitap okuyarak mı zaman geçiriyorsunuz yoksa televizyon izleyerek mı yoksa film seyrederek mi? Odanın hem dekorasyonu hem de ışıklandırması bu detaylara bağlıdır. Işıklandırmanın da dekorasyonun önemli bir parçası olduğunu düşünürsek her şeyin bir arada planlanması gerektiğini daha net bir şekilde anlamış oluruz.

Siyah beyaz oturma odası dekorasyonlarında koltukların siyah olması diğer detayların beyaz olması daha yaygındır. Eğer evinizde çocuk yoksa ve beyaz koltukların temizliği konusunda sıkıntı yaşamam diyorsanız tabiki siz de koltuklarınızı beyaz renk tonlarından tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İskandinav Koltuk Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Yeni Sezon İkea Koltuk Takımları

Yeni Sezon İkea Koltuk Takımları

Bütün gün çalışan yorgun ayakların uzatıldığı, bütün gün çalışan en yorgun gözlerin dinlendirildiği, en güzel...

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Şık bir ev dekorasyonu diğer dekorasyonlara göre daha kapsamlı ve detaylı olmalıdır. Detaylı bir dekorasyon...

El Yapımı Dekorasyon Fikirleri

El Yapımı Dekorasyon Fikirleri

Eski evlerin dekorasyonları ile günümüz evlerinin dekorasyonlarını karşılaştırdığımız zaman arada dağlar kadar büyük farklar görüyoruz....

Modern Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Modern Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Aile hayatının en önemli kısımlarından biri ailecek yenen akşam yemekleridir. Akşam yemeği saati bir çok...

Ev İçi Merdiven Modelleri

Ev İçi Merdiven Modelleri

Birden fazla katı olan tüm evlerin içerisinde apartman dairesinden bağımsız ev içi merdiven modelleri yer...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Dekorasyonda Renkleri Kullanma Sanatı

Odanızı değiştirmek başka bir dekorasyon uygulayarak farklı renkler denemek istiyorsanız, söleyeceğimiz fikirleri dikkate almanızda fayda olduğunu şimdiden belirtmek istiyorum. Odanınızın...

Kapat