EVDEMOB

Salon Aydınlatması İçin Öneriler

Salonlarınız için aydınlatma da seçeneklerimiz oldukça fazla olacaktır. Bir de aydınlatmayı destekleyici yapılandırmayı da yerine getirirsek mesela duvarlarda renk tonlamaları, mobilya ve zemin renginde aydınlık gösterecek renkler kullanırsak aydınlatma daha az maliyetli ve karmaşık olmayacaktır.

Salon aydınlatmasın da tercihleriniz daha çok hangi amaçla orayı kullanacağınıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Mesela ayrı bir oturma odası, yemek odası, TV izleyebileceğiniz bir odanız yoksa salonunuzu aydınlatırken tüm bu alanlara uygun bir aydınlatma seçmelisiniz.

Yemek bölümü aydınlık olmalı bu nedenle buraya oturma bölümünüzden farklı sarkıtmalı bir avize ayaklı lambader ya da tavan spot ve LED’lerinden faydalanmanızı öneririz.

TV izlemek içinse çok ışık gerekli olmadığından odanızın belirli bölümlerinde mesela nişlerde ya da güzel bir fotoğraf, resim, bitki bölümü gibi alanlarda uygulayacağınız aydınlatma odaya loş bir hava verecek ekranınızda renklerin parlaması,gözünüzün odaklanma sıkıntısı en aza indirilmiş olacaktır.

Oturma alanınızda sizin ve misafirlerinizin geldiğinde destekleyebileceğiniz ekipmanları kullanmanız hem ekonomik hem de şık görünecektir. Genel zamanlar için ayaklı bir abajur, konuklar geldiğinde ise biraz daha aydınlık için tavan aydınlatma desteği olan spot, avize gibi aydınlatma ekipmanlarını devreye sokacağınız bir sistem oluşturmanız oldukça uygun olacaktır.

Dünyamızın enerji kaynaklarının ve cebimize giren paranın sınırsız olmadığı gerçeğini aklımızdan çıkarmazsak uygun aydınlatmalar ile hem gözümüz gönlümüz şenlenecek hem de cebimiz yangın yerine dönmeyecektir.

 

salon-aydinlatmasi-icin-oneriler-1


Bir önceki yazımız olan Modern Abajur Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Aydınlatma

Benzer Konular

En Modern Led Aydınlatma Sistemleri

En Modern Led Aydınlatma Sistemleri

Tasarruflu ampüller ile led ışıkları çıktıktan sonra diğer tüm aydınlatma modellerinin pabucu dama atıldı. Kaliteli...

Birbirinden Şık Aydınlatma Ürünleri

Birbirinden Şık Aydınlatma Ürünleri

Kendin yap fikirleri ve kendin tasarla konularındaki en kolay fikirler aydınlatma ürünü konularındadır. Her ne...

Dekoratif Led Lamba Modelleri

Dekoratif Led Lamba Modelleri

Ev dekorasyonunda özellikle de duvar dekorasyonunda akla gelmeyecek şeyler dekoratif ürünler olarak kullanılır. Klasik dekoratif...

En Modern Lambader Modelleri

En Modern Lambader Modelleri

Modern zamanların modern ev dekorasyonu eşya tasarımları değişik isimleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdilerde...

Birbirinden Şık Avize Modelleri

Birbirinden Şık Avize Modelleri

Kapalı alanların aydınlatması tarihin ilk zamanlarından bu yana insanların üzerine ciddi kafa yorduğu konulardan biri...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Modern Sarkık Cam Avize Modelleri

Hayatımızın en önemli faktörlerinden birisi aydınlatma araçlarıdır. Aydınlatma olmadan hiçbir şekilde iş yapamayız ve önümüzü bile göremeyiz. Bu yüzden aydınlatma...

Kapat