EVDEMOB

Salon Aydınlatması İçin Öneriler

Salonlarınız için aydınlatma da seçeneklerimiz oldukça fazla olacaktır. Bir de aydınlatmayı destekleyici yapılandırmayı da yerine getirirsek mesela duvarlarda renk tonlamaları, mobilya ve zemin renginde aydınlık gösterecek renkler kullanırsak aydınlatma daha az maliyetli ve karmaşık olmayacaktır.

Salon aydınlatmasın da tercihleriniz daha çok hangi amaçla orayı kullanacağınıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Mesela ayrı bir oturma odası, yemek odası, TV izleyebileceğiniz bir odanız yoksa salonunuzu aydınlatırken tüm bu alanlara uygun bir aydınlatma seçmelisiniz.

Yemek bölümü aydınlık olmalı bu nedenle buraya oturma bölümünüzden farklı sarkıtmalı bir avize ayaklı lambader ya da tavan spot ve LED’lerinden faydalanmanızı öneririz.

TV izlemek içinse çok ışık gerekli olmadığından odanızın belirli bölümlerinde mesela nişlerde ya da güzel bir fotoğraf, resim, bitki bölümü gibi alanlarda uygulayacağınız aydınlatma odaya loş bir hava verecek ekranınızda renklerin parlaması,gözünüzün odaklanma sıkıntısı en aza indirilmiş olacaktır.

Oturma alanınızda sizin ve misafirlerinizin geldiğinde destekleyebileceğiniz ekipmanları kullanmanız hem ekonomik hem de şık görünecektir. Genel zamanlar için ayaklı bir abajur, konuklar geldiğinde ise biraz daha aydınlık için tavan aydınlatma desteği olan spot, avize gibi aydınlatma ekipmanlarını devreye sokacağınız bir sistem oluşturmanız oldukça uygun olacaktır.

Dünyamızın enerji kaynaklarının ve cebimize giren paranın sınırsız olmadığı gerçeğini aklımızdan çıkarmazsak uygun aydınlatmalar ile hem gözümüz gönlümüz şenlenecek hem de cebimiz yangın yerine dönmeyecektir.

 

salon-aydinlatmasi-icin-oneriler-1


Bir önceki yazımız olan Modern Abajur Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Aydınlatma

Benzer Konular

Aydınlatmada Yeni Dönem Ürün Grupları

Aydınlatmada Yeni Dönem Ürün Grupları

Aydınlatma ürün grupları her geçen gün yepyeni modeller ve tasarımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor...

Modern Abajur Modelleri

Modern Abajur Modelleri

Elektriğin bulunmasıyla beraber, ilk olarak ortaya çıkan ihtiyaçlardan bir tanesi, aydınlatma ihtiyacı olmuştur. Aydınlatma ihtiyacı...

2014 Aydınlatma Modelleri

2014 Aydınlatma Modelleri

Elektriğin icadından bu yana insanlığın en büyük gereksinimlerinden biri olan aydınlanma gelişerek estetik görünüm kazanmaya...

Avizelerle Ev Aydınlatmaları

Avizelerle Ev Aydınlatmaları

Ev aydınlatmaları ev için önemli bir konudur. Çünkü ev içerisinde aydınlatma yapılırken de dekoratif avizelerle...

Aydınlatma Ürünleri Seçimleri

Aydınlatma Ürünleri Seçimleri

Ev dekorasyonunun yüz yıllardan beri en önemli unsurunu aydınlatma ürünleri oluşturuyor. Yüzyıllarca diyoruz çünkü tarihi...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Küçük Mutfak Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev dekorasyonlarında son zamanların yükselen yıldızı mutfak dekorasyonları, hatta küçük mutfak dekorasyonlarıdır desek hiç yanlış olmaz. Yükselen bir trend olan...

Kapat