EVDEMOB

Sade Bir Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Moda dünyasında iki tarz şıklık vardır, biri sade ve gösterişsiz şıklık diğeri ise süslü ve gösterişli şıklık. Her ikisinin de kendine göre sevenleri ve sevmeyenleri vardır. Kimse kalkıp da sade şıklık olmaz ya da süslü, gösterişli şıklık olmaz diyemez. Ev dekorasyonlarından kıyafet koleksiyonlarına, tablolardan heykel sanatına kadar bu sadelik ve şıklık kavramını taşıyabiliriz. Biz bu yazımızda sade bir ev dekorasyonu nasıl yapılır, nelere dikkat edilir ve ne özellikleri vardır gibi soruların cevaplarını arıyor olacağız. Şık bir dekorasyon için altın kemerli kapıların arasından girilen kocaman tabloların altında devasa uzanma koltukları bulunmalıdır kavramını farklı bir noktaya taşıyoruz. Günümüz modern şıklık anlayışından yola çıkarak çabasız bir şıklık, gösterişsiz bir modernlik, sade bir süsleme anlayışını oluşturuyoruz. Ince kenarların kocaman koltuk kenarlarını geride bırakmaya başladığı şu günlerde klasikliği gösterişe geride bırakamayanların yanında yeniliğe açık olanların sayısı da bir hayli fazla.

Sade bir ev dekorasyonu nedir?

Sade dekorasyonun ilk özelliği az eşyanın olması, yaşam alanlarının daha geniş olmasıdır. Sade dekorasyonlarda genel olarak pastel renk tonları tercih edilir. Bunun sebebi de sade dekorasyonların kendi içerisinde sakin bir havası olmasıdır. Yani bu tarz bir ev döşemesinde tabiki renk renk döşemeler de kullanabilirsiniz. Ancak bu daha çok birbirini tamamlayan pastel renk tonlarında olur yine.mesela hardal sarısı tonlarındaki koltukların üzerine petrol yeşili veya turkuaz yastıklar yerleştirebilirsiniz. Ya da aynı şekilde koltuklara canlı bir zıt renk tonunda berjer ekleyerek odanın havasını dinamik hale getirebilirsiniz. Bir mor bir turkuaz bir de pembe berjer yerleştirmeye kalkarsanız yalnız o zaman işte ortaya karmaşa çıkar. Sadelik yok olur tamamen başka bir yere doğru gider.

En güzel ev dekorasyonu en basit olanıdır

Yaratıcı olmanın ilk yolu basiti en basiti aramaktan geçer. Yani siz çok daha uzaklarda çok daha karmaşık şeyler ararken aslında en güzel yanı başınızdadır. En güzel ev dekorasyonu az eşya ile, pastel uyumlu renklerin bir arada olduğu dekorasyonlardır. Sade ev dekorasyonu yazımız da bu konuda farklı bilgiler vermek için hazırlanmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Minimalist Ev Tasarımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

Kelimenin orijinal hali chesterfield olsa da bizim dilimize okunduğu şekilde geçmiş ve bu şekilde kalmıştır. Kelimenin kendisi bir isim olduğu...

Kapat