EVDEMOB

Puf Orta Sehpa Modelleri

Ev dekorasyonunda asıl olan biraz yaratıcılık, biraz el beceresi biraz da zevk meselesidir. Doğru yerde doğru mobilyaları kullanmak yanında biraz da yaratıcı olduk mu tamamdır. Son zamanların en yaratıcı mobilyalarından biri olan puf orta sehpa modelleri, en klasik oturma odası ile salon dekorasyonlarında da son derece sportif oturma odalarında da oldukça sevilerek kullanılan bir eşyadır. Çok yaratıcı tasarımları vardır. Özellikle bizim yerel mobilya markalarımızın yeni sezon koleksiyonlarında bir çok çeşidi olan puf orta sehpa modeli bulmak mümkündür. Biz sizler için hemen hemen her yerden ve her markadan çok çeşitli puf sehpa modellerini bir araya getirdik. Böylece hangisinin sizin tarzınız olduğuna karar verip o şekilde kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim bu puf orta sehpaları nasıl kullanırız? Hangi tarz modeller hangi tarz odalar için daha uygundur.

Puf orta sehpa modelleri genelde kadife ve benzeri yumuşak kumaşlardan yapılır. Bunların yanında deri gibi parlak ve dayanıklı kumaşlardan yapılanları da vardır. Hangisi daha kullanışlı olur derseniz bu tamamen sizin kullanım alanınız ile kullanım şeklinize kalmış. Deri daha dayanıklı gibi görünse de aslında zaman içerisinde hızla aşınan, temizlenmesi zor olan veya herhangi bir temizlik kimyasalı değdiği zaman aşınan bir kumaştır. Her gün kullanılan bir oturma odası ya da salon için orta sehpa olarak kullanacaksanız burada kaşmşir, kafide ya da deve derisinden üretilen çeşitli kumaş pufları tercih etmek daha doğru olur. Bu kumaşları temizlemek de çok daha kolaydır. Bu tarz kumaşlar kir tutmaz ve temizlemesi kolay olup kimyasallardan aşınmaz. Tabi ki siz yine de temizlik yaparken kesinlikle çamaşır suyu gibi çok aşırı güçlü temizleyicileri kullanmayın. Her gün kullanılmayan misafir odası gibi konumlandırılan odalarda deri pufları orta sehpa olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu puflar zaten diğer modellere göre çok daha klasik ve ağır bir tarza sahiptir. Odada yer alan koltuk modelleri de deri olmazsa uyumsuzluk ortaya çıkar.

Her gün kullanılan puf orta sehpa modellerinin camlı olanları kullanım açısından çok uygundur. Galerimizde çeşitli örneklerini görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğtaş Oturma Grupları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Doğtaş Oturma Grupları

Doğtaş Oturma Grupları

Her güne yeni fikirler, her güne yeni öneriler! Evini dekore etmek isteyen birine yardımcı olacak...

Avangart Tv Ünitesi Modelleri

Avangart Tv Ünitesi Modelleri

  Kelime ve terim olarak kullandığımız, ama aslında tam olarak ne anlama geldiğini bilmediğimiz kelimelerden...

Gri ve Mavi Kombinasyonuyla Oturma Odası Dekorasyonu

Gri ve Mavi Kombinasyonuyla Oturma Odası Dekorasyonu

Evinizi ne tarz dekore etmek isterseniz onu olarak oturma odası veya salonlarınızda göstermeniz gerekir. Koltuk...

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odalarımız, evlerimizin kalbi bizim biricik dinlenme alanlarımız. Dekorasyonunu ilmek ilmek yaptığımız, her detayını ayrı...

En Modern Oturma Grupları

En Modern Oturma Grupları

Evinizi baştan aşağı bir dekorasyon uzmanı ya da iç mimara dekore ettiriyor olsanız bile, sizin...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Lüks Mutfak Dekorasyon Modelleri

Bayanlar; kendine, eşine, çocuklarına, gelen misafirlerine rahat hizmet edeceği bir mutfağı olsun ister. Dekorasyon ve konforu istediği gibi ise ev...

Kapat