EVDEMOB

Mutfak İçin Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap fikirleri ve projeleri o kadar popüler bir hale geldi ki, bir çok yerde bunun eğitimlerini veren kurslar açılmaya başlandı. Kendin yap fikirleri ile yapılan ürünler aslında biraz yanlış anlaşılmaya başlandı. Bu projenin çıkış amacı bir hobi oluşturmak, boş zamanlarında keyifli vakit geçirmek isteyenler için çanak çömlek yapmak değildi. Bu fikirlerin çıkış amacı geri dönüşümü desteklemek, çılgınca artan tüketimi azaltmak, boşa giden malzemeleri değerlendirmekti. Daha iyi bir amaca hizmet etmek için orta çıkmış olsa da kadın programlarına katılan ustlar sayesinde hobi dükkanlarından alınan boncuklarla hazırlanan aksesuarlar haline geldi. Kim ne isterse yapabilir tabiki ancak unutmamamk gerekir ki kendin yap projelerinin temelinde kullanılmayan eski eşyalar, evde bulunan ve yer kaplayan atılmayı bekleyen malzemeleri kullanmak vardır. Biz hale asıl amacından sapmamış olanlara mutfak için kendin yap fikirleri ve örnekleri hazırladık. Bu örneklerde kesinlikle yeni alınmış, hobi dükkanlarından alınmış malzemeler yoktur. Kimi süsleme amacı ile aksesuar olarak kimi kullanım amaçlı hazırlanan bu örneklerin hepsinde eski kullanılmayan atık malzemeler kullanılmıştır.

Atık malzemelerle ev dekorasyonu yapmak aslında tahmin edildiğinden çok daha kolaydır. Salon, bahçe, teras hatta banyo dekorasyonlarında bile geridönüşümden elde edilen malzemeler kullanılabilir. Peki mutfaklarımız için neler yapabiliriz. Cam süt şişeleri, şarap şişeleri teller. Bu ikisi en çok işimize yarayan malzemelerdir. Cam şişelerin alt kısmı kolay çıkar. Onu çıkarıp içine tel uzatarak lamba yapabilirsiniz. Bu lambanın etrafına çeşitli boncuklar takabilirsiniz.

Giydiğimiz tüm kıyafetlerde düğme vardır. Çok eskiyen atacağınız kıyafetlerin düğmelerini sökün ve bir yerde biriktirin. Sonra bu düğmeleri bir ipe dizin. Dizdiğiniz bu düğmelerden harika mutfak perdeleri yapabilirsiniz. Özellikle kapısız mutfakların kapılarına bu tarz perdeler harika olur. Eski çaydanlıklarınızı kulpundan asarak altına teller yerleştirerek kaşıklık bile yapabilirsiniz. Birbirinden yaratıcı kendin yap örnekleri görmek isterseniz galerimizi incelemeniz yeterli.

Kategori: Kendin Yap

Benzer Konular

Evinizde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 3 Oda Kokusu

Evinizde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 3 Oda Kokusu

Kimyasal bulunan kokular, toksik maddeler barındıran hava temizleme spreyleri veya mumlar ve odanın kokusunu değiştirmek...

Fayans Tamiri Nasıl Yapılır

Fayans Tamiri Nasıl Yapılır

Duvarlarınızı daha özel ve daha kullanışlı hale getiren ürünlerden bir tanesi de fayanslar olarak karşımıza...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Salon Dekorasyon Modelleri 2014

Salonuna yerleştireceğiniz eşyalar sizlerin zevklerini çevrenizdeki arkadaşlarınıza kanıtlamaktan ziyade, gönül rahatlığı ile yerleşebileceğiniz keyifli anları daha çok yaşayabilmeniz için son...

Kapat