EVDEMOB

Modern Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Aile hayatının en önemli kısımlarından biri ailecek yenen akşam yemekleridir. Akşam yemeği saati bir çok aile için evde olunması gereken zaman aslında bir nevi zaman planlayıcısı demektir. Çocuklar evden taşınıp gittiğinde kendi ailelerini kurduğunda geriye kalan anıların büyük bir kısmı akşam yemeklerinden ya da aile yemeklerinden kalmadır. Günün değerlendirmesinin yapıldığı, aile bireylerinin tüm paylaşımlarını yaptığı yemeklerin yendiği yemek odaları da hayatımızın önemli parçalarından bir tanesi. Bir zamanların en moda yemek masalarından olup zaman içerisinde geri plana düşen ancak hala sevilen modern yuvarlak yemek masası modelleri hakkında bilgi verip bunların en güzel örneklerini paylaşmak istedik özellikle az kişinin olduğu küçük ailelerde bir de yeri dar olanlarda yuvarlak yemek masası modelleri en kullanışlı yemek masası modellerdir.

Modern mutfaklar genel olarak salon ile birleşen açık mutfak modellerinden oluşuyor. Bu tarz mutfaklar olduğunda genel olarak yemek odası bölümü daha doğrusu yemek yenen bölüm diyelim, mutfağın bir kenarında yer alıyor. Eğer ev fazla kişiden oluşmuyorsa yemek masası olarak küçük kare masalar veye yuvarlak masalar tercih edilmelidir. Yuvarlak yemek masası büyük bir aile için, kalabalık yemek toplantıları için veya büyük aile yemekleri için ideal değildir. Yuvarlak masa etrafında insanların hem masanın merkezine ulaşması zordur hem de birbirleri ile iletişim kurması. Modern yuvarlak yemek masası modelleri daha küçük aileler için tasarlanmış masalardır. Normalde eğer siz az kişiden oluşan küçük bir aileye sahipseniz yuvarlak az yer kaplayan pratik bir masa kullanabilirsiniz. Kalabalık misafirli yemekler için de salonunuzda büyük bir masa bulundurabilirsiniz. Orada yemek hazırladığınız zamanlarda da bu yemek masasını yani yuvarlak masayı yardımcı masa gibi kullanabilirsniz.

Retro etkisinde yeni bir boyut kazanan mutfak tasarımlarında da eskilerin esintisini net bir şekilde hissetmeye başladık. Modern yuvarlak yemek masası modelleri ile tasarlanmış çeşitli mutfak tasarımlarını galerimizde görebilir değişik fikirler edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev İçi Merdiven Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Dış Kapı Önü Dekorasyonu Örnekleri

Dış Kapı Önü Dekorasyonu Örnekleri

Ilk izlenim her konuda çok önemlidir. Herhangi birini ilk gördüğünüz an, bir mekana ilk girdiğiniz...

Küçük Evler İçin Dekorasyon Örnekleri

Küçük Evler İçin Dekorasyon Örnekleri

Modern tasarımlar ile evleri harika birer yuva haline getirmek artık çok kolay. Eskiden zor koşullar...

Sallanan Koltuk Modelleri

Sallanan Koltuk Modelleri

Evlerinizi böyle dekore edin, şöyle bir tarz benimseyin, bu renk tonlarından uzak durun bu renkleri...

Evlerinizi Şenlendirecek İkea Dekorasyon Örnekleri

Evlerinizi Şenlendirecek İkea Dekorasyon Örnekleri

Modern alış veriş dünyasının bir getirisi olarak her şeyi bir arada bulma kavramını ülkemize getiren...

Marshall Mum Işığı Rengi İle Dekorasyon Fikirleri

Marshall Mum Işığı Rengi İle Dekorasyon Fikirleri

Evlerimiz bizi yansıtır,bizim kişiliğimizi hayal dünyamızı tarzımızı. Bunu iki şekilde yapar, renkleri ile mobilya modelleri...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
İyi Bir Kitaplık Nasıl Olmalı

Yeteri kadar rafa sahip olması o kitaplığın bizim için uygun olduğu anlamına gelmez. Oturma odası, salon ya da yatak odalarımıza...

Kapat