EVDEMOB

Modern Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Aile hayatının en önemli kısımlarından biri ailecek yenen akşam yemekleridir. Akşam yemeği saati bir çok aile için evde olunması gereken zaman aslında bir nevi zaman planlayıcısı demektir. Çocuklar evden taşınıp gittiğinde kendi ailelerini kurduğunda geriye kalan anıların büyük bir kısmı akşam yemeklerinden ya da aile yemeklerinden kalmadır. Günün değerlendirmesinin yapıldığı, aile bireylerinin tüm paylaşımlarını yaptığı yemeklerin yendiği yemek odaları da hayatımızın önemli parçalarından bir tanesi. Bir zamanların en moda yemek masalarından olup zaman içerisinde geri plana düşen ancak hala sevilen modern yuvarlak yemek masası modelleri hakkında bilgi verip bunların en güzel örneklerini paylaşmak istedik özellikle az kişinin olduğu küçük ailelerde bir de yeri dar olanlarda yuvarlak yemek masası modelleri en kullanışlı yemek masası modellerdir.

Modern mutfaklar genel olarak salon ile birleşen açık mutfak modellerinden oluşuyor. Bu tarz mutfaklar olduğunda genel olarak yemek odası bölümü daha doğrusu yemek yenen bölüm diyelim, mutfağın bir kenarında yer alıyor. Eğer ev fazla kişiden oluşmuyorsa yemek masası olarak küçük kare masalar veye yuvarlak masalar tercih edilmelidir. Yuvarlak yemek masası büyük bir aile için, kalabalık yemek toplantıları için veya büyük aile yemekleri için ideal değildir. Yuvarlak masa etrafında insanların hem masanın merkezine ulaşması zordur hem de birbirleri ile iletişim kurması. Modern yuvarlak yemek masası modelleri daha küçük aileler için tasarlanmış masalardır. Normalde eğer siz az kişiden oluşan küçük bir aileye sahipseniz yuvarlak az yer kaplayan pratik bir masa kullanabilirsiniz. Kalabalık misafirli yemekler için de salonunuzda büyük bir masa bulundurabilirsiniz. Orada yemek hazırladığınız zamanlarda da bu yemek masasını yani yuvarlak masayı yardımcı masa gibi kullanabilirsniz.

Retro etkisinde yeni bir boyut kazanan mutfak tasarımlarında da eskilerin esintisini net bir şekilde hissetmeye başladık. Modern yuvarlak yemek masası modelleri ile tasarlanmış çeşitli mutfak tasarımlarını galerimizde görebilir değişik fikirler edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev İçi Merdiven Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Dikdörtgen Ev Dekorasyon Örnekleri

Dikdörtgen Ev Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonları planlamasında en belirleyici şey evlerin fiziksel özellikleridir. Geniş ve büyük evler farklı bir...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 Cardin Mobilya Baza Başlıkları ve Fiyatları

Cardin mobilyanın zengin mobilya çeşitleri içinde bulunan baza başlık modellerini tanıtmak istiyorum. Çok farklı baza başlık modellerine sahip tasarımları ile...

Kapat