EVDEMOB

Modern Mutfak İç Dekorasyon Örnekleri

Yeni bir ev alıyorsunuz mutfağı her ayrıntısını düşünerek siz tasarlamak istiyorsunuz, ya da eski evinizin mutfağını yıllar sonra yenilemeye kalktınız o zaman yapmanız gereken ilk şey nedir? Tabi ki bulabildiğiniz kadar çok modern mutfak iç dekorasyon örnekleri incelemek, neyi neden nasıl yaptıklarını anlamaya çalışmak. Eğer bir iç mimar ya da dekorasyon uzmanı ile çalışmıyorsanız mutfak dekorasyonu yaparken bol bol bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Salon ya da yatak odası gibi odaları dekore etmek çok daha basittir. Çünkü bu odaların teknik özellikleri çok önemli değildir. Ancak kullanışlı bir mutfağınız olsun istiyorsanız mutfak konusunda biraz daha özenli olmanız gerekecektir. Mutfak iç dekorasyonu örnekleri size bu konuda gerekli bilgileri verir.

Mutfağınızı şöyle yapın böyle yapın demek hiç mantıklı olmaz. Mutfak sizin mutfağınız, nasıl olmasını isterseniz öyle yapın yalnızca bu düzenlemeyi yaparken bazı şeylere dikkat etmek lazım. Mesela, dar ve uzun bir mutfağınız varsa ada mutfak modellerini ne kadar çok seviyor olsanız da kullanmanız uygun olmaz. Bu tarz mutfak modelleri daha çok kara ve geniş mutfaklar için uygundur. Eğer siz dar bir mutfakta ada mutfak kullanmaya kalkarsanız size hareket edecek hiç bir alan kalmaz. Mutfak dekorasyonu sık sık yapılan bir dekorasyon değildir. Sonuçta ilk eve girerken belki de bir kez daha yenileme yapılır. Mutfak dolaplarıdır mutfak eşyalarıdır bunların hepsi çok pahalı şeyler. O yüzden dekorasyon yaparken dikkatlı olmak, bunların çok uzun yıllar kullanılacağını düşünmek gerekir. Geçici günlük trendlerin peşinden koşmak yerine kalıcı, uzun vadede kullanışlı olabilecek tasarımları kullanmak lazım.

Modern mutfak iç dekorasyon örnekleri bize kullanışlı mutfakların aslında estetik olanlardan daha fazla tercih edildiğini gösteriyor. Biz yatak odası gibi kişisel alanların kullanışlı olması gerektiğinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Tam olarak yatak odasında olduğu gibi mutfaklarda da ergonomik ve kişisel tasarımlar son derece önemlidir. Mutfağı asıl kullananan kişi ve kişilerin alışkanlıklarına göre düzenlenecek çekmeceler, masa ve yan eşyalar yine mutfağı asıl kullanacak kişilerin zevklerine göre renklendirilir. Çeşitli örnekleri galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkea Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, hem dekorasyonu ile hem de içerisindeki mobilyaları ile evin en kullanışlı olması gereken alanıdır....

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfaklarınıza değişik bir hava katmak ister misiniz? Renkli, havalı, modern aynı zamanda da yaratıcı bir...

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Şeytan ayrıntıda gizlidir diye bir söz vardır, önemsemediğimiz detayların her konuda hayatmızda ne kadar önemli...

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu...

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Evlerin en ilgi çekici kısımlarından biri mutfaklardır. Mutfaklar, günün her saatinde herkes tarafından kullanılan, evin...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Tv Koltuğu Modelleri

Televizyonlar icat edildiği günden bu yana hayatımızın önemli bir parçası. Günde en az iki saat dizi izliyor olsak da, bazen...

Kapat