EVDEMOB

Modern Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfağın, annelerin yemek pişirdiği ve servis yaptığı ya da daha doğrusu sadece kadınların kullandığı alanlar olmaktan çıkıp evin tüm bireylerinin kullanımına geçtiği günlere geldik. Sonunda eril toplum tamamen kadına devredilmiş yıllardır kadınların belini büken ev ve ev sorumluluklarını paylaşmaya başladı. Bu sorumlulukların değişimi daha doğru tabirle alışkanların değişimi bizim hayatımızda da çok etkili değişikliklere sebep oldu. Evde odaların dekorasyonu ve hatta evlerin mimarisi bile değişir oldu. Mutfaklar kadınların uzun saatler geçirip yemekler pişirdikleri, sofralar hazırladıkları alanlardan tüm aile bireylerinin birlikte yemek hazırladığı, birlikte sofralar hazırladığı alanlar haline geldi. Büyüyen mutfakların doğal olarak dekorasyonları da değişti. Modern mutfak dekorasyonu örnekleri bundan bir kaç sene öncesinin dekorasyonundan oldukça farklı bir hale geldi. Doğal beslenme ve evde yemek yapma modasının tüm dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde mutfaklar salonların ortasına taşındı. Arkadaşların bir araya gelip yemek yaptığı yemek partilerinin, saatler süren yemek partilerinin adresleri salonla birleşti.

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Aslında şu anda küçük mutfak dekorasyon fikirleri demek modern mutfak dekorasyon fikirleri demek oluyor. Modern zamanların kutucuk evlerinde mutfaklar tek duvara sıkıştı. Şehir merkezinden uzak evlerde nasıl ki mutfaklar daha da büyüdüyse şehir merkezinin bir artı bir ve stüdyo dairelerinde mutfak alanları minicik hale geldi. Parlak metal mutfak dolaplarının en gözde renk olduğu modern mutfaklarda ankastre mobilyalar hepimizin yardımına koştu. Ankastre mutfak eşyaları entegre olabilen, diğer mutfak eşyalarına göre çok daha az yer kaplayan eşyalardır. Bu kadar küçük alanların kullanışlı ve verimli olabilmesi için ankastre ürün tasarımları çok önemlidir.

Kalabalık aileler için modern mutfak dekorasyonları

Kalabalık bir aile, küçük bir mutfak yerine açık bir mutfak tercih etmelidir. Salonla bitişik bir mutfak küçük ama kullanışsız bir mutfağa göre çok daha verimli olur. Mutfak alanı ile salonun arasına uzun ve geniş koltuklar yerleştirerek bu ayrımı daha net bir hale getirebilirsiniz. Böylelikle salonda oturan ailenin diğer bireyleri ile yemek hazırlayan bireyleri aynı ortamlarda yer almaya devam edebilir.

Bir önceki yazımız olan En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, hem dekorasyonu ile hem de içerisindeki mobilyaları ile evin en kullanışlı olması gereken alanıdır....

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfaklarınıza değişik bir hava katmak ister misiniz? Renkli, havalı, modern aynı zamanda da yaratıcı bir...

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Şeytan ayrıntıda gizlidir diye bir söz vardır, önemsemediğimiz detayların her konuda hayatmızda ne kadar önemli...

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu...

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Evlerin en ilgi çekici kısımlarından biri mutfaklardır. Mutfaklar, günün her saatinde herkes tarafından kullanılan, evin...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Aydınlık Salon Dekorasyonu Fikirleri

Evlerimizin en büyük odası olan salonların aydınlatılmasının pekte kolay olmadığı bilinmektedir. Herkesin kendi evine göre özgün düşünceleri planları olabilir. Elbette...

Kapat