EVDEMOB

Modern Mutfak Dekorasyon Ürünleri

Mobilyalarımız ve aksesuarlarımız, yerleştirildikleri odayı daha konforlu, daha kullanışlı hale getirerek bizler için hem zaman hem de mekan tasarrufu sağlarlar. Günümüz ev dekorasyonları için en önemli konulardan bir tanesi mekandan tasarruf yapmak oldu. Gittikçe küçülen hatta minikleşen evlerimiz bizi dar alanda kısa paslaşmalar yapmak zorunda bıraktı. Tıpkı mobilyalar gibi dekorasyon ürünleri de bu zamandan ve alandan tasarruf sağlama konusunda görev almak zorunda kaldır. Modern mutfak dekorasyon ürünleri, şık tasarımları kullanışlı ve fonksiyonel özellikleri ile bazen eşyalarımızdan bile daha çok bizlere yardımcı oldu.

Mobilyalar ile dekorasyon ürünleri arasında ne farklar vardır derseniz, örnekler ile açıklayalım. Bir oturma odasında halılar, koltuklar mobilyalardır. Ancak duvardaki tablolar, vitrindeki biblolar, oda içerisindeki mumlar dekorasyon ürünleridir. Lambalar temel eşyalar olarak kabul edilse de bazen bu lambaların içinde tamamen dekoratif olarak kullanılan, yani sürekli kullanılmayan lambalar da vardır. Mutfaklarda ise, mutfak dolapları eşya olarak kabul edilirken mutfağımızı daha şık hale getirmek için kullanabileceğimiz aksesuarlar dekorasyon ürünleridir. Mesela, mutfak camı önüne koyabileceğiniz minik bir saksı çiçek dekorasyon ürünüdür. Modern mutfak dekorasyon ürünleri daha çok yazılı tablolar veya duvar süslerinden, bakliyatlar için hazırlanmış şık kavanozlardan, yine aynı şekilde kahve ve şeker gibi ürünler için  hazırlanmış şık kutulardan oluşur. Mutfak perdelerini, mutfaklar için kullanılan dekorasyon ürünleri kategorisine alabiliriz. Süslü, aksesuarları olan perdeler özellikle bu kategori içerisine girer.

Ortama renk katan detaylar olmadıktan sonra o ortam oldukça yavan bir hale gelir. Biz bunu herhangi bir cafe veya restoranda bile rahatlıkla görebiliriz. Bir ortamı sıcak ve samimi hale getiren en önemli şeyler dekorasyon ürünleridir. Mutfaklarımızı da sıcak ve samimi bir hale getirecek dekorasyon ürünleri vardır. Mutfak masası üzerinde duran kaşıklıklar, bardaklıklar en kullanışlı aksesuarlardır. Mutfaklar, gereksiz ve fazla malzeme kullanmak açısından büyük sıkıntı yaratır. Bu yüzden de mutfaklarımızda mümkün oluğunca az, öz eşya kullanırız. Galerimizde az ve öz eşya kullanılmış şık mutfaklarda, dekorasyon ürünleri kullanımını görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avangart Yatak Odası Takımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Birbirinden Şık Mutfak Köşe Takımları

Birbirinden Şık Mutfak Köşe Takımları

Bazı mobilyalar hayat kurtarıcıdır, her yere her tarza uyum sağlarlar. En küçük odalarda bile en...

Avangart Yatak Odası Takımları

Avangart Yatak Odası Takımları

Dekorasyon tarzlarını belirleyen akımlar zaman içerisinde çok değişik olaylardan etkilenmişlerdir. Bizim genel olarak sadece adını...

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

Kelimenin orijinal hali chesterfield olsa da bizim dilimize okunduğu şekilde geçmiş ve bu şekilde kalmıştır....

Tepe Home Koltuk Takımı Modelleri

Tepe Home Koltuk Takımı Modelleri

Mobilya tasarımları, seçim yapmak konusunda hepimizi zorlayacak kadar tasarım çeşidi ile karşımıza çıkıyor. En özen...

Üç Boyutlu Halılar

Üç Boyutlu Halılar

Oturma odası ve salonların olduğu kadar ev içerisinde tüm odaların olmazsa olmazları, halılarımız! Evlerimizin süsü,...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 İder Mobilya Modelleri

25 yıllık deneyimiyle mobilya sektöründe hizmet veren ider ailesi siz değerli müşterileriyle her geçen gün gelişerek büyümektedir. İder Mobilya kuruluşundan...

Kapat