EVDEMOB

Modern Banyo Modelleri

Modern banyolar en az çaba harcayarak hazırlanan miniamalist, şık ama aynı zamanda sade banyo modelleridir. Bütün gün çalıştınız yoruldunuz, neredeyse hareket edecek haliniz kalmadı. Tüm gün şehrin kiri, tozu pası üstünüze sindi. Eve gelip kendini banyoya atmak bütün günün yorgunluğunu gidermek için birebirdir. Suyun temizleyici etkisi yanında yani fiziksel olarak temizlemek dışında dinlendirici, arındırıcı bir etkisi olduğunu herkes bilir. Tüm dinlerde abdest alma, vaftiz olma, nehirde yıkanma gibi çeşitli ibadet şekilleri veya ritüeller vardır. Bu da suyun arındırıcı etkisinden faydalanma amacıyla yapılır. Modern banyolar ve modern banyo modelleri, bize evlerimizin birer mabet gibi huzur verici yerler olduğunu hatırlatır. Kimi için banyo yapmak günü bitirmek, evde tertemiz olmak demektir. Kimileri içinse banyo yapmak güne başlamak aslında uyanmak demektir. Siz bu iki tarzdan hangisisiniz bilemeyiz ama galerimizde göreceğiniz banyo modellerine bayılacağınızdan eminiz.

Modern banyo modelleri kendi içerisinde bir kaç çeşide ayrılır. Kuvetli olanları, kuvetsiz olanları, duşakabinli olanları veya açık olanları. Bunların içerisinde de çeşitli tarzlar vardır ancak genel itibari ile bunları sayabiliriz. Küçük banyolarda duşakabin çok tercih edilmez. Aynı şekilde küçük banyolarda yine kuvet ve benzeri kabinler çok tercih edilmez. Modern küçük banyolarda var olan alanın maksimumda kullanılmasını sağlayan düzenlemeler kullanılır. Banyo dolabı olarak minik dolaplar kullanılırken aynı şekilde kabin olarak da en fazla bir cam parçası kullanılabilir. Modern banyolar, minimalist sadeliğin en güzel örneklerindendir. Incecik ve narin dolapların yine ince ve narin kapılarla buluştuğu tasarımları beğenmemek imkansızdır. Değişen mimari, bize aydınlık ve ferah banyolar sunuyor. Tüm banyoların kendine has özellikleri olsa da son zamanların banyo trendlerinde ön plana çıkan detay aydınlık, güneş alan, kendi pencereleri olan banyolar. Gün ışığı almayan banyoların çok daha fazla nem ve rutubete maruz kalması sonucunda ortaya çıkan sıkıntıları engellemenin en iyi yolu tabiki gün ışığı alabilen banyolar hazırlamaktır. Bu konuda da mimarlara büyük sorumluluklar düşüyor.

Bir önceki yazımız olan Banyoları Olduğundan Daha Büyük Gösteren Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Banyo ve Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Uygulaması

Banyo ve Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Uygulaması

Insanlık tarihi ile başlayan yıkanma ve arınma kültürü zaman içerisinde bir çok forma bürünmüştür. Ilk...

Üç Boyutlu Fayans Modelleri

Üç Boyutlu Fayans Modelleri

Değişiklik güzeldir, farklı olmak orijinal olmak zordur ama imkansız değildir. Farklı olmak bir kaç noktada...

Beyaz Banyo Dolapları İle Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Beyaz Banyo Dolapları İle Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Temizlenmenin, arınmanın gücüdür banyolar. Günün tüm yorgunluğunu atmak için aynı zamanda yeni bir güne bomba...

Banyo Dekorasyonlarında Modern Esintiler

Banyo Dekorasyonlarında Modern Esintiler

Evlerimizin tamamını modern dekorasyonun kurallarına uygun olarak dekore etmeye başladık. Zaman içerisinde modern dekorasyon kurallarını...

Minimalist Banyo Dekorasyonları

Minimalist Banyo Dekorasyonları

    Nötr renk tonlarında sakinleştirici ve ferahlatıcı, ışıl ışıl renkleri olan baktığınızda içinizi açan...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2014 Çilek Mobilya Çocuk Odası Takımları ve Fiyatları

Yılların tecrübesiyle üretim yapan Çilek Mobilya, kaliteli ve renkli seçenekleriyle oldukça başarılı bir grafik çizmektedir. Her sene yenilenen modelleriyle en...

Kapat