EVDEMOB

Modern Abajur Modelleri

Elektriğin bulunmasıyla beraber, ilk olarak ortaya çıkan ihtiyaçlardan bir tanesi, aydınlatma ihtiyacı olmuştur. Aydınlatma ihtiyacı ilk insanlar tarafından bir ihtiyaç olarak bulunması ve kullanılmasının ardından, insanlığın farklı ihtiyaç ve zevkleri göz önünde bulundurularak çok farklı formlarda kullanılmaya başlamış.

İlk olarak avizeler ortaya çıkmış, temel ihtiyaçların karşılanmasının ardından, farklı zevklere hitap eden dekoratif aydınlatma ürünleri arasında, en revaçta olan ve en çok ilgi gören ürün ise, abajurlar olarak ortaya çıkmıştır.

Doğru ve uyumlu bir abajur tercihi ile odanızın havasını baştan yaratmanız mümkün. Abajur modelleri incelendiğinde, en çok ilgiyi çeken modellerin, modern abajur modelleri olduğu göze çarpıyor. Bunun dışında pek çok farklı abajur modeli ve seçeneği yer almakla birlikte, evinizin dekoruna en uygun, abajur modellerinden bir tanesini seçebilmek hiçte kolay gözükmüyor.

Sürekli olarak değişen aydınlatma teknolojileri sayesinde ve son dönemlerde piyasaya sunulan, led aydınlatma seçenekleri incelendiğinde, abajurlar ile çok farklı ışık oyunları yaratabilmek mümkün olabiliyor.

Modern Abajur modelleri incelendiğinde, geçmişten günümüze kadar, asaletini kaybetmeyen klasik abajur modellerinin yanı sıra, çok farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olan abajur modelleri de dikkati çekiyor. Özellikle son dönemlerde en çok karşımıza çıkan modellerden birtanesi de, endüstriyel malzemelerden üretilmiş olan, endüstriyel abajur modelleri olarak göze çarpıyor.

Bu ürünler eski tesisat boruları, arabaların motor parçaları veya metal plakalar kullanılarak üretilmiş olan farklı abajur modelleridir. Bu tür ürünleri, internet üzerinden çeşitli tasarım sitelerinden alabileceğiniz gibi, aydınlatma ürünleri satan bazı avizecilerde de temin edebilmeniz mümkün.

Bu ürünlerin yanı sıra, büyük marketlerde bile çok uygun fiyatlara abajur seçenekleri bulabilmeniz mümkün, ancak bize göre aydınlatma bir evin en temel ihtiyaçlarından birtanesidir ve kaliteli bir aydınlatma ile evinizi olduğundan daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Hal böyle olunca sizler de evlerinizin tarzını oluşturmak adına, en doğru aydınlatma seçeneğini tercih etmek durumundasınız.

Son olarak, bu senenin en çok satan abajur modelleri arasında, üç ayaklı tripot abajur modelleri yer alıyor. Bu abajur modelleri, pek çok dekorasyon akımı içerisinde uyumlu bir şekilde yer alabiliyor. Üç ayaklı abajur modelleri, zarif yapıları sayesinde, hem evinize boğucu bir hava katmıyor, hem de dekorasyonunuzu en iyi şekilde tamamlıyor.

Diğer yanda, en çok beğenilen abajur modelleri arasında, vintage abajur modelleri, yani eskitilmiş tarza sahip abajur modelleri yer alıyor. Bunun dışında ahşap abajur modelleri, plastik abajur modelleri, metal abajur modelleri gibi çok farklı malzeme seçenekleri kullanılarak abajurlar üretilebiliyor.

Sizler de, internet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırma ile, binlerce seçenek arasından evinize en uygun abajur modelini inceleyebilir, einizin konforundan uzaklaşmadan, bir tık ile kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

 

modern-abajur-modelleri-1

modern-abajur-modelleri-2

modern-abajur-modelleri-3

modern-abajur-modelleri-4

modern-abajur-modelleri-5

modern-abajur-modelleri-6

modern-abajur-modelleri-7

modern-abajur-modelleri-8

modern-abajur-modelleri-9

modern-abajur-modelleri-10

 


Bir önceki yazımız olan 2014 Aydınlatma Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Aydınlatma

Benzer Konular

Aydınlatmada Yeni Dönem Ürün Grupları

Aydınlatmada Yeni Dönem Ürün Grupları

Aydınlatma ürün grupları her geçen gün yepyeni modeller ve tasarımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor...

Salon Aydınlatması İçin Öneriler

Salon Aydınlatması İçin Öneriler

Salonlarınız için aydınlatma da seçeneklerimiz oldukça fazla olacaktır. Bir de aydınlatmayı destekleyici yapılandırmayı da yerine...

2014 Aydınlatma Modelleri

2014 Aydınlatma Modelleri

Elektriğin icadından bu yana insanlığın en büyük gereksinimlerinden biri olan aydınlanma gelişerek estetik görünüm kazanmaya...

Avizelerle Ev Aydınlatmaları

Avizelerle Ev Aydınlatmaları

Ev aydınlatmaları ev için önemli bir konudur. Çünkü ev içerisinde aydınlatma yapılırken de dekoratif avizelerle...

Aydınlatma Ürünleri Seçimleri

Aydınlatma Ürünleri Seçimleri

Ev dekorasyonunun yüz yıllardan beri en önemli unsurunu aydınlatma ürünleri oluşturuyor. Yüzyıllarca diyoruz çünkü tarihi...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2014 Zigon Sehpa Modelleri Ve Fiyatları

Sehpalar evlerin tam ortasına konumlanarak, üzerine süs eşyaları, çiçekler, çay, kahve gibi günlük kullanılan aletlerin konulduğu şık, estetik bir aksesuardır....

Kapat