EVDEMOB

Minimalist Çalışma Odası Dekorasyonu

Kaynaklara baktığımız Alman ve Fransız bestecilerinin oluşturduğu akımlardan bahsedilir. Klasisizm akımı gibi romantizm akımı gibi realizm akımı gibi. Bulunduğumuz zamandan bir 100 yıl öncesine gittiğimizde bu akımların etkilerini gündelik hayatta görmek çok mümkün iken şu anda görmek o kadar da kolay değil. Bunun asıl sebebi hem modern hayatın belli bir tarza sahip olmaması hem de sahip olduğu tarzın da keskin çizgilerinin olmaması. Akımlardan bahsediyoruz çünkü günümüz modern mimarisini etkileyen derin bir akım 1960 lı yıllarda ortaya çıktır. Tıpkı romantizm, realimz ve klasisizm gibi ortaya çıkan minimalizm akımı resim ve sanatın dışında hemen hemen bütün toplumda bir şekilde hissedildi. Minimalist çalışma odası dekorasyonu önerileri hazırlarken, bu akımın geçmişini ve etkilerini de araştırmak durumunda kaldık. Sonuçlar gösteriyor ki bir zamanların romantizmi kadar etkili olmuş. Biz burada sosyal hayata etkisinden biraz da modaya yön verişinden bahsediyoruz. Sanata, heykele, resme ya da müziğe olan etkilerini görmek için farklı kaynaklardan araştırma yapmak lazım. Öyleyse ev dekorasyonu ve genel mimari anlayışını bu denli derinden etkileyen akıma göre mesela, çalışma odaları nasıl olmalıdır? Gelin hep birlikte bakalım.

Modern evlerin vazgeçilmez parçası, çalışma odaları

Bir dönemlerin en zengin ailelerinin evlerinde bulunan çalışma odaları yavaş yavaş herkesin evinde bir yer haline geliyor. Internet dünyasının ciddi gelişimi, hızla ilerlemesi bizlere ofise gitmeden de çalışma imkanı sunuyor. Durum böyle olunca da hiç vakit kaybetmemek, gün içerisinde trafikte harcanan zamanı değerlendirmek için en doğru yol evde çalışmak oluyor. Minimalist tarzda döşenmiş çalışma odaları huzurlu, sakin ve sade bir çalışma ortamı ile aslında ofis hayatından daha verimli bir hale geliyor. Ihtiyacınız olandan fazlası olmayan en sade çalışma odaları, gereksiz aksesuarlardan da uzak dikkat dağıtıcı hemen hemen hiç bir şey olmayan şık ama düz bir dekorasyon ile düzenleniyor. Koltuk veya sandalye, çalışma masası kitaplık dışında bu odada genelde bir de normal dinlenme koltuğu oluyor. Sürekli aynı yerde oturmak veya aynı şekilde durmak verimliliği azalttığı için bu tarz bir dinlenme alanı olması çok önemlidir.

Kategori: Genel

Benzer Konular

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hayatın bazı dönüm noktaları vardır, nişanlanmak evlenmek veya çocuk sahibi olmak gibi. Bu günler diğer...

En Güzel Villa Modelleri Örnekleri

En Güzel Villa Modelleri Örnekleri

Villa tipi evler eskisine nazaran çok daha fazla tercih edilen, şehir içinde olsun şehir dışında...

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Gelir bahar ayları,başlar düğün nişan zamanları. Kış ayları demek hem gelinler için hem de damatlar...

İç Cephe Boya Renkleri

İç Cephe Boya Renkleri

Eski evinizi boyamak ve ona yepyeni bir görünüm mü kazandırmak istiyorsunuz. Sevdikleriniz ile yaşadığınız yaşam...

Emzirme Koltuğu Modelleri

Emzirme Koltuğu Modelleri

Her gün yeni bir tasarıma, her gün yeni bir trende her gün farklı bir alışkanlık...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 İstikbal Mobilya Tv Sehpaları ve Fiyatları

1957 yılından beri Türkiye’nin en önemli markalarından biri olarak hizmet veren İstiklal Mobilya, kaliteli ve güvenilir ürünleri ile bilinir. Son...

Kapat