EVDEMOB

Minimalist Çalışma Odası Dekorasyonu

Kaynaklara baktığımız Alman ve Fransız bestecilerinin oluşturduğu akımlardan bahsedilir. Klasisizm akımı gibi romantizm akımı gibi realizm akımı gibi. Bulunduğumuz zamandan bir 100 yıl öncesine gittiğimizde bu akımların etkilerini gündelik hayatta görmek çok mümkün iken şu anda görmek o kadar da kolay değil. Bunun asıl sebebi hem modern hayatın belli bir tarza sahip olmaması hem de sahip olduğu tarzın da keskin çizgilerinin olmaması. Akımlardan bahsediyoruz çünkü günümüz modern mimarisini etkileyen derin bir akım 1960 lı yıllarda ortaya çıktır. Tıpkı romantizm, realimz ve klasisizm gibi ortaya çıkan minimalizm akımı resim ve sanatın dışında hemen hemen bütün toplumda bir şekilde hissedildi. Minimalist çalışma odası dekorasyonu önerileri hazırlarken, bu akımın geçmişini ve etkilerini de araştırmak durumunda kaldık. Sonuçlar gösteriyor ki bir zamanların romantizmi kadar etkili olmuş. Biz burada sosyal hayata etkisinden biraz da modaya yön verişinden bahsediyoruz. Sanata, heykele, resme ya da müziğe olan etkilerini görmek için farklı kaynaklardan araştırma yapmak lazım. Öyleyse ev dekorasyonu ve genel mimari anlayışını bu denli derinden etkileyen akıma göre mesela, çalışma odaları nasıl olmalıdır? Gelin hep birlikte bakalım.

Modern evlerin vazgeçilmez parçası, çalışma odaları

Bir dönemlerin en zengin ailelerinin evlerinde bulunan çalışma odaları yavaş yavaş herkesin evinde bir yer haline geliyor. Internet dünyasının ciddi gelişimi, hızla ilerlemesi bizlere ofise gitmeden de çalışma imkanı sunuyor. Durum böyle olunca da hiç vakit kaybetmemek, gün içerisinde trafikte harcanan zamanı değerlendirmek için en doğru yol evde çalışmak oluyor. Minimalist tarzda döşenmiş çalışma odaları huzurlu, sakin ve sade bir çalışma ortamı ile aslında ofis hayatından daha verimli bir hale geliyor. Ihtiyacınız olandan fazlası olmayan en sade çalışma odaları, gereksiz aksesuarlardan da uzak dikkat dağıtıcı hemen hemen hiç bir şey olmayan şık ama düz bir dekorasyon ile düzenleniyor. Koltuk veya sandalye, çalışma masası kitaplık dışında bu odada genelde bir de normal dinlenme koltuğu oluyor. Sürekli aynı yerde oturmak veya aynı şekilde durmak verimliliği azalttığı için bu tarz bir dinlenme alanı olması çok önemlidir.

Kategori: Genel

Benzer Konular

En Güzel Restoran Dekorasyon Örnekleri

En Güzel Restoran Dekorasyon Örnekleri

Her konunun bir uzmanı, bilir kişisi vardır. Kimi renkler konusunda uzmandır, kimi mobilyalar konusunda, kimi...

En Güzel Müstakil Ev Modelleri

En Güzel Müstakil Ev Modelleri

Insan elinde ne olmazsa onu istermiş, ne en imkansız ise ne ulaşılması zor ise insanlar...

Marshal İç Cephe Renk Kartelası

Marshal İç Cephe Renk Kartelası

Odalarımızı dekore ederken en çok zorlandığımız konulardan bir tanesi de duvar boyası renkleri konusudur. Bu...

Kalorifer Peteği Kaplama Modelleri

Kalorifer Peteği Kaplama Modelleri

Tarihin en eski zamanlarından bu yana insanlar süsleme konusuna ilgi duymuşlardır. Ihityaçları olmasa da yani...

Kendinden Desenli Duvar Boyaları

Kendinden Desenli Duvar Boyaları

  Bazen evimizin hangi bölümü olursa olsun farklı alanlar oluşturmak isteriz. Bu farkı alanları hem...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Akıllı Mutfak Çözümleri

Mutfaklarımız evde bulunduğumuz zaman dahilinde en fazla zaman geçirdiğimiz, en çok kullandığımız odalardan bir tanesi belki de en fazla kullanılanıdır....

Kapat