EVDEMOB

Marshall Renk Kombinasyonları

Evlerimizi dekore ederken en çok dikkat ettiğimiz konu eşya seçimidir. Eşya seçerken de üzerinde özenle durduğumuz nokta ise şeklinden modelinden çok rengidir. Eşyaların renginin seçiminde büyük rol oynayan duvar renkleridir. Bu yıl marshall renk kombinasyonları bize hem eşya duvar rengi uyumu konusunda hem de yerleşim bakımından örnekler ile ilham veriyor. Her yılın trend renkleri genelde sene başında belirlenir. Renk trendlerini belirleme konusunda bazı moda markaları ile tasarımcılar söz sahibidir. Genel olarak moda dünyasının renkleri evlerimizde de bizim sevdiğimiz trend renkler olarak yerini alıyor. Mesela o yılın modası pastel renk tonları ise evlerimizde hem eşyalarımızda hem de mobilyalarımızda kullandığımız renkler pastel renkler oluyor. Eskiden belli başlı renklerin dışına neredeyse çıkılmazdı. O yüzden hemen hemen tüm eşyalar, tüm evler aynı renklerden oluşurdu. Şimdilerde ise renk seçimi konusunda insanlar kendini çok daha özgür hissediyorlar. O yüzden en sıkıcı ve uzak görünen renk tonlarından en canlı renk tonlarına kadar her renk tonunu her yerde görmek mümkün.

Marshall renk kombinasyonları bu yıl soft renk tonları dediğimiz mat ve geçişli renklerden oluşuyor. Modern ev dekorasyonlarında bir oda içerisinde tek duvarı tek renge boyamak eskide kalan bir alışkanlık oldu. Şimdilerde oturma odasından salona yatak odasından mutfağa kadar her oda boyasınd iki renk ve belki daha fazla renk kullanmak gerekiyor. Oda içerisindeki renk harmonisini destekleyen bu kombinasyonlar bize dekorasyon çeşitlieri oluşturma konusunda da bilgiler veriyor. Hangi tarz renklerdeki mobilyaların bulunduğu odalarda hangi renk kombinasyonları kullanılabilir gibisinden bilgiler veriyor. En sevdiğimiz renk tonlarındaki mobilyaları alsak bile duvarları da o mobilya renklerine uygun şekilde boyamak gerekir.

Renk kombinasyonları odanın tarzına göre belirlenir. Dar bir odayı daha aydınlık, ferah ve geniş göstermek için yaptığımız renk kombinasyonu ile büyük bir oda için yaptığımız renk kombinasyonları farklıdır. Dar ve küçük odalarda uzun duvarı bir renge boyarız. Kısa duvarı ise bu uzun duvarın renginden bir tık açık renge boyarız. Böylece o ton farkından dolayı odalarımız daha geniş görünür. Benzer marshall renk kombinasyonları ile örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Antre Mobilyaları Hangileridir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
En Modern Banyo Aydınlatmaları

Modern aydınlatma sistemleri eve gelen mimarlar ya da iç tasarımcılar tarafından planlarak, düşünülerek tasarlanan özel sistemlerdir. Elektrik keşfedilene kadar mumlarla...

Kapat