EVDEMOB

Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler

Küçük mutfaklar hepimizi korkulu rüyası. Küçük bir alana herhangi bir şey yerleştirmek zaten zordur bu küçük alan mutfak olunca ayrı bir zor oluyor. Her şeyin elimizin altında olması gerektiği bu alanlarda düzen diğer tüm odalardan çok daha önemlidir. Küçük mutfaklar için pratik çözümler hepimizin ihtiyacı olan en önemli konudur. Bu çözümler hem sizin mutfak mobilyaları seçiminize yardımcı olur, hem de mobilya yerleştirme konusuna. Ayrıca mutfak içerisinde nereye neyi koymak gerekir, daha düzenli olması için ne yapmak gerekir gibi soruların tüm cevaplarını bulabilirsiniz. Küçük ama etkili yerleşim tüyoları tüm ev dekorasyonunda oldukça kullanışlıdır. Bu oda bir de mutfak olunca çok daha kullanışlı oluyor.

Köşelerden başlayın, mutfak köşelerini kullanın

Mutfak köşelerini kullanmadığımız için ne kadar alan kaybettiğimize inanamazsınız. Tüm oda dekorasyonlarında eşyaları duvara yaklaştırmayarak veya köşeleri boş bırakarak çok büyük bir alanı oldukça kullanışsız hale getiriyoruz, tam olarak ölü hale getiriyoruz. köşelerin dolap veya çekmece gibi mobilyalar ile kullanışlı hale getirimesi durumunda ne kadar büyük bir alanı depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Buraya isterseniz uzun vadeli depolama araçlarını koyabilir isterseniz sürekli kullandığınız malzemeleri koyabiliriz. Göz hizası ve altındaki köşe dolaplarında çekmece kullanmak bu açıdan oldukça verimli olur. Çekmecelere dolaplardan daha fazla eşya koyabilirisniz. Bu çekmecelere aynı zamanda minik eşyaları koyup hızlıca bulabilirsiniz. Mutfak köşelerinden başladığınız dekorasyona seyyar tezgahlardan devam edebilirsiniz.

Açılıp kapanabilir tezgahlar en iyisi!

Çekmece gibi açılıp kapanabilir tezgahlar küçük mutfaklar için daha iyi olamayacak bir fikirdir. Birden fazla tezgahı aynı anda kullanma imkanı sunan bu tezgahları ihityacınız olmadığı zamanlarda kaldırabilirsiniz. Tamamen sökebilir veya farklı bir yere takarak kullanabilirsiniz. Takılıp çıkarılabilir tezgahlar küçük evlerde sadece mutfaklarda değil diğer odalarda da ihtiyaç dahilinde kullanılabilirler. Küçük mutfaklar için pratik çözümler ve bunların örneklerini galerimizde farklı farklı fotoğraflar ile görebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan İskandinav Stili Mutfak Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, hem dekorasyonu ile hem de içerisindeki mobilyaları ile evin en kullanışlı olması gereken alanıdır....

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfaklarınıza değişik bir hava katmak ister misiniz? Renkli, havalı, modern aynı zamanda da yaratıcı bir...

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Şeytan ayrıntıda gizlidir diye bir söz vardır, önemsemediğimiz detayların her konuda hayatmızda ne kadar önemli...

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu...

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Evlerin en ilgi çekici kısımlarından biri mutfaklardır. Mutfaklar, günün her saatinde herkes tarafından kullanılan, evin...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Oturma Odanıza Halı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev dekorasyonunun önemli bir parçasını da halı ve perdeler oluşturuyor. Özellikle salon ve oturma odası dekorasyonunda bir bütün oluşturmak için,...

Kapat