EVDEMOB

Küçük Evler İçin Pratik Mobilyalar

Yenilenen ev dekorasyonlarında minimalist tasarımlar kullanıldığı kadar minimalist tarzlar da ön plana çıkmaktadır. Küçük ev mimari tasarımlarının ağırlıklı kullanıldığı şu günlerde tüm mobilya mağazalarında küçük evler için pratik mobilyalar, dekorasyon fikirleri ve planları görmek mümkündür. Bu dekorasyon planları evin her kısmını kaplar. Yani aklınıza gelebilecek tüm alanlar için hazırlanmış planlar yer alır. Evler küçülünce planlar büyüdü, evin her santimetre karesini kullanmak zorunda kalan insanoğlu da yaratıcı fikirler doğrultusunda yaratıcı tasarımlar ortaya çıkardı. Küçük ev için mobilyalar aslında yalnız insanlar için üretilen mobilyalar konseptinde oldu. Çok aşırı çalışan, eve geldiğinde kimse ile konuşacak hali bile kalmayan modern insan, aile kurmadan önce tek başına yaşayan, tek başına yalnız bir hayatı olan insan modeli oldu. Böyle olunca da küçük evler, minik odalar ve bu minik odalar için hazırlanan daha doğrusu tasarlanan pratik eşyalar. Bu eşyaların özellikleri aslında bir çok yerde yere ve zamana göre kullanılabiliyor olmaları. Yani sadece küçük olmaları, hafif olmaları değil açılabilir ve yatak olabilir olmaları veya bazılarının masa olabilir olması, kiminin hem kanepe hem koltuk gibi kullanılabilir olması. Tüm odalara özel tasarlanan bu mobilyaları oda oda inceleyerek sizlere farklı fikirler sunuyoruz.

Küçük ev dekorasyonunda koltuklar

Koltuk modelleri ve kanepe modelleri salonların ve oturma odalarının ana mobilyalarıdır. Bir dönemlerin en meşhur kanepeleri bile daha konforlu ve şık olduğu için yerini koltuk takımlarına bıraktı. Pratik koltuk takımları farklı oda büyüklüklerine göre ayarlanabilir. Bazen küçük bazen orta büyüklükte kullanılabilir. Kolları çıkabilen yapıdadır, ayrıca bu  kolları küçük masa veya sehpa olarak da kullanabilirsiniz. Evlerinizin baş köşesindeki masaların yerine koltuğa eklenebilir istendiğinde çıkabilir masalar kullanmak size hayatınızda bol bol yer verecektir.

Katlanabilir masa sandalye kavramında yeni bir boyut

Duvara monte edilen ve açıldığında oldukça büyük bir masa haline gelen katlanabilir masalar zaman içerisinde daha yaygın bir hale geldi. Sevdikleriniz ile uzun uzun sohbetler edebileceğiniz bu tasarımları dilediğiniz odada kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sade Bir Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Ev İçi Merdiven Modelleri

Birden fazla katı olan tüm evlerin içerisinde apartman dairesinden bağımsız ev içi merdiven modelleri yer alır. Odaların dekorasyonlarını perdelerden koltuklara,...

Kapat