EVDEMOB

Küçük Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Giriş holünün iyi dekore edilmesi ilk görüş açısından önemlidir. Ister girişi kocaman bir villada oturun, isterseniz girişi minicik bir apartman dairesinde oturun hepsinde antre dekorasyonuna özen göstermeniz gerekir. Peki küçük antre dekorasyonu nasıl olmalıdır? Ev dekorasyonları konusunda genel olarak şu şöyle olmalıdır bu böyle olmalıdır demek çok doğru değil. Herkesin evi kendini, kişiliğini, tarzını yansıtır. Doğal olarak da kapıdan girilen ilk andan itibaren evinizin sizi, tarzınızı yansıtması için tüm dekorasyon planlarının sizin tarafındızdan yapılmış olması gerekir. Genel olarak antre dekorasyonunda hem küçük hem büyük olanlarda yapılması ve yapılmaması gereken bazı şeyler vardır. Biz bu küçük önerileri, püf noktalarını paylaştıktan sonra siz bunları göz önünde bulundurarak genel bir dekorasyon planı ortaya çıkarabilirsiniz.

Küçük antrelerde siz siz olun kocaman mobilyaları kullanmayın. Kapıdan girdiğiniz gibi hareket edemeyeceğiniz, zorla geçebileceğiniz alanlar olmasın. Girişin büyüklüğüne göre etrafında boşluk kalan mobilyalar kullanın. Eğer girişiniz ortalama büyüklüğün de altında ise kesinlikle portmanto, askılık kullanmayın. Bunun yerine koridorun ilerleyen kısımlarına veya salona uygun bir yere askılık yerleştirebilirsiniz.

Küçük evlerin, tüm küçük odaların vazgeçilmez dekorasyon çözümleri, gömme dolaplar! Gömme dolaplar duvarın içinde yer aldığı için sizin yaşam alanınızı kısıtlamaz, yerden tasarruf etmenizi sağlar. Bu tarz küçük antre dekorasyonlarında da gömme dolaplar, şifonyerler oldukça kullanışlı olur. Koridorunuz ne kadar dar olursa olsun gömme bir iki dolap sizi askılık ve dolap derdinden kurtarır. Duvar badana rengi ile aynı veya çok yakın renk tonundan bir gömme dolap duvarın devamı gibi bile görünebilir.

Giriş holu veya antrenizi dekore ederken fonksiyonel olmasına özen gösterin. Toplu ve temiz görünmesini sağlayacak kullanışlı mobilyalar yerleştirin. Ancak tüm bunların yanında estetik görünmesini de sağlayın. Mutlaka duvara bir tablo veya resim yerleştirin. Anahtarlarınızı koymak için sevimli duvar akseusarlarını kullanın. Evinizi sizi yansıtan renkli ve keyifli bir şekilde dekore edin.

 

Bir önceki yazımız olan Parlak Renklerle Döşenmiş 16 Salon Dekorasyonu Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Marshall Renk Kombinasyonları

Marshall Renk Kombinasyonları

Evlerimizi dekore ederken en çok dikkat ettiğimiz konu eşya seçimidir. Eşya seçerken de üzerinde özenle...

Antre Mobilyaları Hangileridir?

Antre Mobilyaları Hangileridir?

Kapıyı ilk açtığmız anda her gün bizi karşılayan, evimize ilk kez gelen misafirlerimize hoş geldiniz...

Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar dekorasyonu, evin hangi odası olursa olsun en önemli dekorasyon kısmıdır. Önceki yazılarımızda duvar renklerinin...

En Güzel Niş Modelleri

En Güzel Niş Modelleri

Niş kelimesi dilimize ingilizceden girmiş hiç değiştirilmeden kullanılagelmiş bir kelimedir. Lüks ve ayrıca özel anlamında...

Dünyanın En Yaratıcı Kitaplık Modelleri

Dünyanın En Yaratıcı Kitaplık Modelleri

Yeni bir evi dekore etmeye başlarken önce salonları veya oturma odalarını düşünüyoruz. Bu odaların mobilyalarını,...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Ev dekorasyonu ve ev mimarisi kültür ile doğrudan ilişkilidir. Göçebe toplum kültüründen gelen insanlar diğer insanlara göre çok daha büyük...

Kapat