EVDEMOB

Küçük Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Giriş holünün iyi dekore edilmesi ilk görüş açısından önemlidir. Ister girişi kocaman bir villada oturun, isterseniz girişi minicik bir apartman dairesinde oturun hepsinde antre dekorasyonuna özen göstermeniz gerekir. Peki küçük antre dekorasyonu nasıl olmalıdır? Ev dekorasyonları konusunda genel olarak şu şöyle olmalıdır bu böyle olmalıdır demek çok doğru değil. Herkesin evi kendini, kişiliğini, tarzını yansıtır. Doğal olarak da kapıdan girilen ilk andan itibaren evinizin sizi, tarzınızı yansıtması için tüm dekorasyon planlarının sizin tarafındızdan yapılmış olması gerekir. Genel olarak antre dekorasyonunda hem küçük hem büyük olanlarda yapılması ve yapılmaması gereken bazı şeyler vardır. Biz bu küçük önerileri, püf noktalarını paylaştıktan sonra siz bunları göz önünde bulundurarak genel bir dekorasyon planı ortaya çıkarabilirsiniz.

Küçük antrelerde siz siz olun kocaman mobilyaları kullanmayın. Kapıdan girdiğiniz gibi hareket edemeyeceğiniz, zorla geçebileceğiniz alanlar olmasın. Girişin büyüklüğüne göre etrafında boşluk kalan mobilyalar kullanın. Eğer girişiniz ortalama büyüklüğün de altında ise kesinlikle portmanto, askılık kullanmayın. Bunun yerine koridorun ilerleyen kısımlarına veya salona uygun bir yere askılık yerleştirebilirsiniz.

Küçük evlerin, tüm küçük odaların vazgeçilmez dekorasyon çözümleri, gömme dolaplar! Gömme dolaplar duvarın içinde yer aldığı için sizin yaşam alanınızı kısıtlamaz, yerden tasarruf etmenizi sağlar. Bu tarz küçük antre dekorasyonlarında da gömme dolaplar, şifonyerler oldukça kullanışlı olur. Koridorunuz ne kadar dar olursa olsun gömme bir iki dolap sizi askılık ve dolap derdinden kurtarır. Duvar badana rengi ile aynı veya çok yakın renk tonundan bir gömme dolap duvarın devamı gibi bile görünebilir.

Giriş holu veya antrenizi dekore ederken fonksiyonel olmasına özen gösterin. Toplu ve temiz görünmesini sağlayacak kullanışlı mobilyalar yerleştirin. Ancak tüm bunların yanında estetik görünmesini de sağlayın. Mutlaka duvara bir tablo veya resim yerleştirin. Anahtarlarınızı koymak için sevimli duvar akseusarlarını kullanın. Evinizi sizi yansıtan renkli ve keyifli bir şekilde dekore edin.

 

Bir önceki yazımız olan Parlak Renklerle Döşenmiş 16 Salon Dekorasyonu Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

İndigo Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

İndigo Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

Bazen evinizi dekore ederken, ofisinizi dekore ederken veya herhangi bir odanızı baştan dekore ederken farklı...

Modern Antre Tasarımları 

Modern Antre Tasarımları 

Evin giriş kapısı açtığımız anda girdiğimiz ve odalara kadar devam eden alana antre veya koridor...

Bodrum Kat Dekorasyon Fikirleri

Bodrum Kat Dekorasyon Fikirleri

Çok katlı apartman dairelerinde birinci katın altında bodrum katının kullanılabilir olması,sadece birinci kata bağlanması ters...

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odası ile salonun ayrı olduğu zamanlarda, oturma odaları çok daha sıcaklık ve konforun öne...

İskandinav Koltuk Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri

İskandinav Koltuk Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri

Koltuk modelleri denince aklımıza direk olarak oturma odası veya salon dekorasyonları gelir. Bazı evlerde yatak...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 Kilim Mobilya Plazma Tv Üniteleri ve Fiyatları

Öncü mobilya firmalarından biri olan Kilim Mobilya, teknolojinin gelişmesi ile beraber değişen mobilya kültürüne en güzel ayak uyduran firmalardan biridir....

Kapat