EVDEMOB

Koltuk Modellerini Nasıl Seçmeliyiz

Koltuk modellerini seçip almadan önce rahatlık ve konforunuzu elden bırakmamanız gerektiğini ve kolay bir şekilde eskiyebilecek dekorasyondan uzak durmanızı öneririz. Daha fazla detay ise yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Kullanışlı, Rahat ve Şıklığınıza Yakışacak Koltuk Modelleri

Herkesin parası kendine göre değerlidir ve iyi bir şekilde kullanmak gerekli. Oturma grubu alırken, yerleştirmeyi düşündüğünüz yeri aklınızda tam olarak hayalini kurarak ve gerekirse metreyi elinize alarak ilk işe başlayabilirsiniz.

Kumaş kalitesi olarak ise kolay temizlenebilen, kumaş kalitesine önem vererek seçim yapmanız önemli. Bembeyaz bir koltuk modelinin üzerine kola döküldüğünü ve hemen emdiğini düşünün, bu tür riskleri almak istemiyorsanız kumaşa önem verin.

Koltukların Dayanıklılığa Dikkat Edin

Herhangi bir koltuk satan bir mağazaya girip, koltuk modellerine baktıktan sonra ilk yapacağımız, oturmak ve kalitesini test etmek, dokunmak olacaktır. Koltuklar ise ahşaptan yapıldığı için satıcıya hangi ağaç cinsinden yapıldığını sorabilir ve dayanıklılığını bu şekilde test etmeniz mümkündür. Cilasının ve zımparasının kusursuz yapılmasına dikkat edip elinizi biraz ahşaba sürtmenizi öneririz.

Paylaşımcı Olmaya Ne Dersiniz?

Koltuklarınızı hep tek kişilik ve ayağınızı uzatarak kahve ve gazete keyfini yaşayabileceğiniz şekilde düşünmemek gerekli. 2-3 kişilik koltuk takımlarının olduğu modelleri de gezmenizi öneririz. Küçülüp, büyüyebilen, çek yat tarzında olan, katlanabilen ve daha pek çok tasarıma sahip olan ev dizayn ürünlerinin olduğunu belirtelim.

Kendi Tarzınızı Oluşturun

Eşiniz ile birlikte giderek, seçeceğiniz koltuk modellerini uzun bir süre kullanabilecek olmanızın bilincinde olarak, sevdiğiniz renkleri ve tasarımları konuşarak, en doğru tercihi yapmanız etkili olabilir. Her zaman renklere takılıp kalmayın araştırın ve satıcıya olur olmaz her soruyu yöneltin. Şıklık her zaman kaliteyi getirmeyeceğini ve dayanıklılık daha ön planda olması gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

Deri Koltuk Takımlarını Tanıyalım

Deri koltuklar genelde ofis ortamında ciddi bir hava yakalamak isteyen işverenler tarafından kullanılsa da evlerde de şık bir biçimde durması tabiki söz konusudur. Kullanılan deri ve malzemenin kalitesi bu koltuğun fiyatını önemli derecede etkiler. Suni derili koltuk takımları daha uygun fiyata olurken, hakiki derili olanları ise fiyat açısından daha yüksektedir.

Yaz aylarında sıcak ve kış aylarında ise soğuk tutma yeteneği ile bu koltukları denemek isteyebilirsiniz. Sıcak ortamlarda ise özellikle kalorifer peteği yada soba civarlarına pek yaklaştırmamak önemli olduğunu belirtelim.

ipek-mobilya-vital-koltuk-takimi


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Bej Rengi Koltuk Takımları

Bej Rengi Koltuk Takımları

Dekorasyon konusunda renk temalı seçimlerden bahsederken koltuk takımı renk seçiminden bahsetmeden olmaz. Gelmiş geçmiş tüm...

Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri

Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri

Ev dekorasyonu konusu kimileri için yaşam alanınında uygulanması gereken bazı kurallar iken kimileri için adeta...

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

Kelimenin orijinal hali chesterfield olsa da bizim dilimize okunduğu şekilde geçmiş ve bu şekilde kalmıştır....

Salon İçin Chester Koltuk Modelleri

Salon İçin Chester Koltuk Modelleri

Modası hiç geçmeyen, aksine zamanla daha da popülerleşen, bir ara ortadan kaybolan sonra bir anda...

Dinlenme Koltuğu Modelleri

Dinlenme Koltuğu Modelleri

Bütün günü eve gidip rahat pijamalarını giyip ayaklarınızı uzatıp dinlenme anının hayalini kurarak geçirenler, hiç...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Nişan İçin Ev Süslemeleri

Nişan, genç çiftlerin hayatlarının en önemli dönemine giriş seramonisidir. Söz genelde aile arasında küçük bir kutlama şeklinde yapıldığı için nişan...

Kapat