EVDEMOB

Koltuk Modellerini Nasıl Seçmeliyiz

Koltuk modellerini seçip almadan önce rahatlık ve konforunuzu elden bırakmamanız gerektiğini ve kolay bir şekilde eskiyebilecek dekorasyondan uzak durmanızı öneririz. Daha fazla detay ise yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Kullanışlı, Rahat ve Şıklığınıza Yakışacak Koltuk Modelleri

Herkesin parası kendine göre değerlidir ve iyi bir şekilde kullanmak gerekli. Oturma grubu alırken, yerleştirmeyi düşündüğünüz yeri aklınızda tam olarak hayalini kurarak ve gerekirse metreyi elinize alarak ilk işe başlayabilirsiniz.

Kumaş kalitesi olarak ise kolay temizlenebilen, kumaş kalitesine önem vererek seçim yapmanız önemli. Bembeyaz bir koltuk modelinin üzerine kola döküldüğünü ve hemen emdiğini düşünün, bu tür riskleri almak istemiyorsanız kumaşa önem verin.

Koltukların Dayanıklılığa Dikkat Edin

Herhangi bir koltuk satan bir mağazaya girip, koltuk modellerine baktıktan sonra ilk yapacağımız, oturmak ve kalitesini test etmek, dokunmak olacaktır. Koltuklar ise ahşaptan yapıldığı için satıcıya hangi ağaç cinsinden yapıldığını sorabilir ve dayanıklılığını bu şekilde test etmeniz mümkündür. Cilasının ve zımparasının kusursuz yapılmasına dikkat edip elinizi biraz ahşaba sürtmenizi öneririz.

Paylaşımcı Olmaya Ne Dersiniz?

Koltuklarınızı hep tek kişilik ve ayağınızı uzatarak kahve ve gazete keyfini yaşayabileceğiniz şekilde düşünmemek gerekli. 2-3 kişilik koltuk takımlarının olduğu modelleri de gezmenizi öneririz. Küçülüp, büyüyebilen, çek yat tarzında olan, katlanabilen ve daha pek çok tasarıma sahip olan ev dizayn ürünlerinin olduğunu belirtelim.

Kendi Tarzınızı Oluşturun

Eşiniz ile birlikte giderek, seçeceğiniz koltuk modellerini uzun bir süre kullanabilecek olmanızın bilincinde olarak, sevdiğiniz renkleri ve tasarımları konuşarak, en doğru tercihi yapmanız etkili olabilir. Her zaman renklere takılıp kalmayın araştırın ve satıcıya olur olmaz her soruyu yöneltin. Şıklık her zaman kaliteyi getirmeyeceğini ve dayanıklılık daha ön planda olması gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

Deri Koltuk Takımlarını Tanıyalım

Deri koltuklar genelde ofis ortamında ciddi bir hava yakalamak isteyen işverenler tarafından kullanılsa da evlerde de şık bir biçimde durması tabiki söz konusudur. Kullanılan deri ve malzemenin kalitesi bu koltuğun fiyatını önemli derecede etkiler. Suni derili koltuk takımları daha uygun fiyata olurken, hakiki derili olanları ise fiyat açısından daha yüksektedir.

Yaz aylarında sıcak ve kış aylarında ise soğuk tutma yeteneği ile bu koltukları denemek isteyebilirsiniz. Sıcak ortamlarda ise özellikle kalorifer peteği yada soba civarlarına pek yaklaştırmamak önemli olduğunu belirtelim.

ipek-mobilya-vital-koltuk-takimi


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Salon Koltuk Takımlarında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Salon Koltuk Takımlarında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

  Yenilikçi ve modern ev dekorasyonu fikirleri, bizlerin şimdiye kadar uyguladığı sert ve keskin kurallar...

2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları

Ülkemizin en önde gelen mobilya üreticileri arasında yer alan İstikbal Mobilya son derecede konforlu ve...

2016 İstikbal Mobilya Koltuk Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Koltuk Takımları ve Fiyatları

Merhaba değerli takipçilerimiz evinize yeni bir koltuk takımı almayı mı düşünüyorsunuz yada değiştirmeyi o zaman...

2016 İstikbal Mobilya Klasik Koltuk Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Klasik Koltuk Takımları ve Fiyatları

KLASİĞİN ASALETİ EVİNİZDE.   Klâsikten vazgeçemeyenler için geleneğin estetikle buluştuğu en güzel tasarımlar, yine İstikbal’den....

2016 İstikbal Mobilya Köşe Koltuk Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Köşe Koltuk Takımları ve Fiyatları

İstikbal mobilya köşe koltuk takımları ile 2016 yılında da sağlam adımlar atılarak müşteri odaklı yeni...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Japon Banyo Modelleri

Yeni nesil banyo dekorasyonları bizlere sınırsız tasarım dünyasının kapılarını ardına kadar açıyor. Bu tasarım dünyasının kapılarını açmakla kalmıyor aynı zamanda...

Kapat