EVDEMOB

Kalorifer Peteği Kaplama Modelleri

Tarihin en eski zamanlarından bu yana insanlar süsleme konusuna ilgi duymuşlardır. Ihityaçları olmasa da yani yaptıkları şey elzem olmasa, herhangi bir ihtiyacı karşılamasa da süsleme konusuna özen göstermişlerdir. Kendilerini, evlerini, iş yerlerini, arabalarını, çalıştıkları alanları her yeri ama her yeri. Insanoğlunun süsleme konusundaki hassasiyetini en iyi gösteren konulardan bir tanesi de kalorifer peteği kaplama modelleri konusudur. Kalorifer peteklerini kaplamanın kullanışlı olmak veya daha fazla fayda almak gibi bir konu ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bunun yerine daha farklı özellikleri ön plana çıkarır. Hatta tam tersi olarak kaplanan kalorifer daha az ısıtır ısısı engellenmiş olur. Yani bu noktada görüyoruz ki verimini düşürse bile daha güzel göstermek için eşyalarımıza farklı işlemler yapmayı göze alıyoruz.

Kalorifer kaplamalarının bir nedeni daha olabilir, evdeki bebekleri sakatlıklardan korumak. Yürümeye yeni başlayan bir bebek dengesini kuramaz. Kolaylıkla düşebilir. Yürürken destek almak için de çoğunlukla kenarlardan kenarlardaki mobilyaalrdan destek alır. Kalorifer petekleri de bu destek aldığı mobilyalardan bir tanesidir. Bebeklerin buna tutunurken düşmesi ve başını buna çarpması ile meydana gelen ev kazaları oldukça fazladır. Bu yüzden küçük bebek olan evlerde kaloriferler yumuşak malzemeler ile kaplanır. Bebeklerin zarar görmemesi için kalorifer peteği kaplama modelleri içerisindeki en yumuşak malzemeler kullanılır. Zamanı geldiğinde yani bebeğiniz büyüdüğünde isterseniz siz de kaloriferinizi farklı şekilde kaplayabilirsiniz.

Ahşap malzemelerin kullanıldığı, kumaş ve keçe gibi malzemelerin kullanıldığı, plastik malzemelerin kullanıldığı onlarca çeşit ve tarzda kaplama modeli bulmak mümkün. Eğer ev ısı dengesini doğrudan etkilemiyor ise bu alanları dolap olarak bile kullanabilirsiniz. Kalorifer peteği  kaplama modelleri örneklerini galerimizde görebilrisiniz. Bunların içerisinde en pratik kaplama modellerini aynı zamanda en şık ve en klasik kaplama modellerini de bulabilirsiniz.

Kategori: Genel

Benzer Konular

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hayatın bazı dönüm noktaları vardır, nişanlanmak evlenmek veya çocuk sahibi olmak gibi. Bu günler diğer...

En Güzel Villa Modelleri Örnekleri

En Güzel Villa Modelleri Örnekleri

Villa tipi evler eskisine nazaran çok daha fazla tercih edilen, şehir içinde olsun şehir dışında...

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Gelir bahar ayları,başlar düğün nişan zamanları. Kış ayları demek hem gelinler için hem de damatlar...

İç Cephe Boya Renkleri

İç Cephe Boya Renkleri

Eski evinizi boyamak ve ona yepyeni bir görünüm mü kazandırmak istiyorsunuz. Sevdikleriniz ile yaşadığınız yaşam...

Emzirme Koltuğu Modelleri

Emzirme Koltuğu Modelleri

Her gün yeni bir tasarıma, her gün yeni bir trende her gün farklı bir alışkanlık...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Siyah Beyaz Ev Dekorasyon Modelleri

Birbirine zıt olan bu iki renk bir bütün oluşturduklarında harika bir görünüm elde ediliyor. Her odada ayrı bir asalet yaratabiliyor....

Kapat