EVDEMOB

İndigo Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

Bazen evinizi dekore ederken, ofisinizi dekore ederken veya herhangi bir odanızı baştan dekore ederken farklı olmak istersiniz. Herkesin kullandığı renklerin aksine çok bilinmeyen, çok kullanılmayan renkleri bulmak onları kullanmak istersiniz. Herkesin evinde kullandığı klasik koltuklar yerine daha orijinal olanlarını bulmak, yuvarlak yatak gibi çeşitli farklılıklar ile hayatınızı değiştirmek istersiniz. Işte tam olarak bu tarz değişiklik durumları için harika bir fikrimiz var, indigo rengi ile ev dekorasyonu. Indgio rengi lacivert, turkuaz ve cam göbeği renk tonlarının karışımı gibi olan bazen daha koyu tonları kullanılan, renk uzmanları tarafından oldukça şık bir renk olarak tanıtılan bir renktir. Indigo rengi ile dekorasyon örneklerine baktığınızda bu rengin mutfaktan yatak odasına, salondan banyoya kadar evin hemen hemen her yerinde kullanılabildiğini görebilirsiniz.mavi ve tonlarını seven, hafif loş bir ortam yaratmaktan çekinmeyenler için indigo rengi ile dekorasyon vazgeçilmezdir.

Koyu renkler ev dekorasyonunda ölçülü kullanıldıkları zaman oldukça kullanışlıdırlar. Evi karartmaz, ortamda loş bir hava uyandırmaz. Onun yerine eve bulunduğu ortama biraz daha ruh katar. Indigo rengi de ev dekorasyonunda doğru yerde ve doğru şekilde kullanılacağı için oldukça keyif verici bir ortam oluşmasını sağlar. Salon dekorasyonlarında indigo rengini koltuklarınızda tercih edebilirsiniz. Tüm odanın açık renk olduğu bir dizaynda bu rengi halıda ve perdede tercih edebilirsniz. Masa ve sehpalar gibi küçük detaylardan ziyade daha ana detaylarda bu rengi tercih etmek daha doğru olur. Odanın bir kısmında odanın diğer kısımlarına göre daha farklı bir hava yaratmak istiyorsanız o zaman bu renk tonunu oraya toplayabilirsiniz. Yani odanın bir duvarını hatta duvarınızda alçı ile yapılmış şekiller varsa o şekilleri bu renk tonu ile boyayabilir sonra bu alanı farklılaştırabilirsiniz.salon dekorasyonlarında indigo rengi tüm duvarların boyamasında kullanılırsa ortam biraz ağırlaşabilir.

Yatak odalarında yatak veya nevresim olarak, duvarda boyama olarak kullanabilirsiniz. Dünyanın ve ülkemizin çeşitli yerlerinden en güzel indigo dekorasyon örneklerini galerimizde paylaşıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Modern Antre Tasarımları  başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Yeni Sezon İkea Koltuk Takımları

Yeni Sezon İkea Koltuk Takımları

Bütün gün çalışan yorgun ayakların uzatıldığı, bütün gün çalışan en yorgun gözlerin dinlendirildiği, en güzel...

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Şık bir ev dekorasyonu diğer dekorasyonlara göre daha kapsamlı ve detaylı olmalıdır. Detaylı bir dekorasyon...

El Yapımı Dekorasyon Fikirleri

El Yapımı Dekorasyon Fikirleri

Eski evlerin dekorasyonları ile günümüz evlerinin dekorasyonlarını karşılaştırdığımız zaman arada dağlar kadar büyük farklar görüyoruz....

Modern Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Modern Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Aile hayatının en önemli kısımlarından biri ailecek yenen akşam yemekleridir. Akşam yemeği saati bir çok...

Ev İçi Merdiven Modelleri

Ev İçi Merdiven Modelleri

Birden fazla katı olan tüm evlerin içerisinde apartman dairesinden bağımsız ev içi merdiven modelleri yer...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Kalorifer Peteği Kaplama Modelleri

Tarihin en eski zamanlarından bu yana insanlar süsleme konusuna ilgi duymuşlardır. Ihityaçları olmasa da yani yaptıkları şey elzem olmasa, herhangi...

Kapat