EVDEMOB

İndigo Rengi İle Dekorasyon Örnekleri

Bazen evinizi dekore ederken, ofisinizi dekore ederken veya herhangi bir odanızı baştan dekore ederken farklı olmak istersiniz. Herkesin kullandığı renklerin aksine çok bilinmeyen, çok kullanılmayan renkleri bulmak onları kullanmak istersiniz. Herkesin evinde kullandığı klasik koltuklar yerine daha orijinal olanlarını bulmak, yuvarlak yatak gibi çeşitli farklılıklar ile hayatınızı değiştirmek istersiniz. Işte tam olarak bu tarz değişiklik durumları için harika bir fikrimiz var, indigo rengi ile ev dekorasyonu. Indgio rengi lacivert, turkuaz ve cam göbeği renk tonlarının karışımı gibi olan bazen daha koyu tonları kullanılan, renk uzmanları tarafından oldukça şık bir renk olarak tanıtılan bir renktir. Indigo rengi ile dekorasyon örneklerine baktığınızda bu rengin mutfaktan yatak odasına, salondan banyoya kadar evin hemen hemen her yerinde kullanılabildiğini görebilirsiniz.mavi ve tonlarını seven, hafif loş bir ortam yaratmaktan çekinmeyenler için indigo rengi ile dekorasyon vazgeçilmezdir.

Koyu renkler ev dekorasyonunda ölçülü kullanıldıkları zaman oldukça kullanışlıdırlar. Evi karartmaz, ortamda loş bir hava uyandırmaz. Onun yerine eve bulunduğu ortama biraz daha ruh katar. Indigo rengi de ev dekorasyonunda doğru yerde ve doğru şekilde kullanılacağı için oldukça keyif verici bir ortam oluşmasını sağlar. Salon dekorasyonlarında indigo rengini koltuklarınızda tercih edebilirsiniz. Tüm odanın açık renk olduğu bir dizaynda bu rengi halıda ve perdede tercih edebilirsniz. Masa ve sehpalar gibi küçük detaylardan ziyade daha ana detaylarda bu rengi tercih etmek daha doğru olur. Odanın bir kısmında odanın diğer kısımlarına göre daha farklı bir hava yaratmak istiyorsanız o zaman bu renk tonunu oraya toplayabilirsiniz. Yani odanın bir duvarını hatta duvarınızda alçı ile yapılmış şekiller varsa o şekilleri bu renk tonu ile boyayabilir sonra bu alanı farklılaştırabilirsiniz.salon dekorasyonlarında indigo rengi tüm duvarların boyamasında kullanılırsa ortam biraz ağırlaşabilir.

Yatak odalarında yatak veya nevresim olarak, duvarda boyama olarak kullanabilirsiniz. Dünyanın ve ülkemizin çeşitli yerlerinden en güzel indigo dekorasyon örneklerini galerimizde paylaşıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Modern Antre Tasarımları  başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
İkea Mutfak Modelleri

Mutfaklarımız, evimizin en kıymetli köşelerinden. Çocuklarımızın güvenle oynayabileceği, bizim keyifle yemek yapabileceğimiz her şeyin üst üste olmadığı, düzenli toplu konforlu...

Kapat