EVDEMOB

İkea Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Kapısından girdiği anda içini ferahlatan bir görünüme sahip mutfak, kim istemez! Bir mutfağın temiz olması, aydınlık ve ferah bir dekorasyonu olması kadar önemli bir şey yoktur. Beyaz rengin hakimiyetinde ferah mutfak dekorasyonları hayal ettiğimiz ilk aklımıza gelen markalardan bir tanesi ikea. Ikea beyaz mutfak dolabı modelleri, küçük büyük orta boyutlarda tüm ev dekorasyonlarında rahatlıkla kullanılabilen, modern ve şık tasarımlardır. Eskiden tüm mutfak dolabı modellerinde ahşap kullanan marka, şimdilerde akrilik mdf kaplama mutfak dolapları da hazırlamaya başladı. Bizim ülkemizde akrilik mutfak dolapları en sevilen tasarımlardır.

Her yeri aynı şekilde aydınlık, yemek hazırlama ve servis alanları açık, ihtiyaç olan tüm malzemeler el altında, işte mükemmel bir mutfak tasarımının formülü. Gün içerisinde yeterince gün ışığı alan bir mutfak gün batımından sonra da güzelce aydınlatılmalıdır. Ikea beyaz mutfak dolabı modelleri kullanılan değişik örneklerde de gördüğümüz gibi, mutfak dekorasyonunda tavandan uzanan spot ışıklı aydınlatma sistemleri kullanılır. Normalde tavandan yansıtılan aydınlatmalar ev içerisinde mutfak ve banyo dışında hiç bir yerde kullanılmamaktadır. Tezgah kısmına özel daha yakın aydınlatmalar, gün batımından sonra yemek hazırlarken işinizi çok kolaylaştırır. Ikea mutfak modelleri, geldiği iskandinav ülkelerinin havasını taşıyan, krem rengi beyaz gibi açık renk tonlarının bir arada olduğu ferahlatıcı bir tasarım havasına sahiptir. Bu mutfaklarda sadece mutfak dolapları değil, mutfak içerisinde bulunan her şey beyaz ve tonlarından seçilir.

Dekorasyon planlamasını yaparken bu planmalayı aşamalara ayırırız. Mutfak için planlamada ilk olarak zemin ve duvarlar planlanır. Ardından da mutfak dolapları. Mutfak dolapları renk ve tasarım bakımından nasıl özellikleri varsa ona göre zemin ile duvar özellikleri belirlenir. Ikea beyaz mutfak dolabı modelleri aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm zemin ve duvar renkleri ile uyum sağlar. Galerimizdeki örneklerimizde de görebileceğiniz gibi, bu beyaz mutfak dolaplarını tercih ettiğinizde renk uyumu konusunda hiç sıkıntı yaşamayacaksınız. Isterseniz en klasik eski seramikleri isterseniz standart laminant parkeleri kullanın, hiç sıkıntı yaşamazsınız.

Bir önceki yazımız olan Yeni Çıkan Mutfak Dolabı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, hem dekorasyonu ile hem de içerisindeki mobilyaları ile evin en kullanışlı olması gereken alanıdır....

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfaklarınıza değişik bir hava katmak ister misiniz? Renkli, havalı, modern aynı zamanda da yaratıcı bir...

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Şeytan ayrıntıda gizlidir diye bir söz vardır, önemsemediğimiz detayların her konuda hayatmızda ne kadar önemli...

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu...

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Evlerin en ilgi çekici kısımlarından biri mutfaklardır. Mutfaklar, günün her saatinde herkes tarafından kullanılan, evin...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu alırız yoksa şekli ve modeli...

Kapat