EVDEMOB

Home Office Dekorasyonu

Avrupa yaşam tarzı olan home office yani Türkçesiyle ev ofis, son yıllarda ülkemizde de çok artmaya başlamış özellikle de tasarım ve mimarlık öğrencileri ya da çalışanlarının tercih ettiği bir yaşam tarzıdır. İki şekli vardır, birincisi işinizi evden yapmak yani kira gideri gibi nedenlerden dolayı evinizi iş yeri haline getirmektir. İkincisi ise iş yoğunluğundan eve iş getirmektir. Bu yaşam tarzı daha çok 1+1 ev sisteminde tercih edilir ya da yaşanılan evin bir köşesi dekore edilir. İlk başlarda çok cazip gelen bu yaşam tarzı dekorasyona önem vermezseniz kâbusa dönüşebilir.

Genellikle yalnız yaşayan bireylerin tercihi olsa da olanaklardan dolayı başkalarının yaşadığı bir ortamda da yapmak durumunda kalınabilir. Etkili bir home office dekorasyonu ile iş ve ev yaşamınızı bir arada düzenleyebilirsiniz. Aynı evin içinde hem eviniz hem de iş ayrımı yapmak oldukça mümkün çalışmak da çok keyifli olacaktır.

İç mimarlar tarafından verilen tavsiyelerle home office dekorasyonu birkaç adımda rahatlıkla başarılabilir. İlk olarak evinizin en aydınlık ve ferah mümkünse cam kenarı bir alanını kendinize ayırın. Eğer oda ayırmanız mümkünse özel çalışma odanız olsun motivasyon açısından oda olması daha iyidir. Eğer salon gibi ortak kullanılan bir alanda olacaksa, çeşitli seperatörlerle alanınızı özelleştirebilirsiniz. Kitaplık, dolap, ya da herhangi bir mobilya seperatör görevi yapabilir.

Çalışma alanınızı düzenlerken elektrik tesisatını dikkatle düşünün, sürekli bilgisayar ya da elektrikli el aleti kullanıyorsanız masa düzeninizi prizlere göre oluşturun. Sürekli kullandığınız eşyalarınız hep el altında ve bilindik yerlerde olmalı. Aksi takdirde bir eşyayı aramak sizi işinizden uzaklaştırabilir.

Home office dekorasyonu planlanırken duvar renklerini soft ve pastel tonlardan seçmek sizi yormaz. Duvarlara kişisel ama çok karışık olmayacak resimler ya da eşyalar asabilirsiniz. Aksesuar seçerken de klasik malzemelerden uzaklaşıp kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Böylece odanızı kişiselleştirmiş de olursunuz. Hem temizlik açısından hem de fazla ısınmaması adına odanızda kullandığınız halı seçimine önem verin, örneğin kilim kullanmak isabetli olacaktır.

Önemli olan bir başka dekorasyon konusu da aydınlatmadır. Beyaz ışıklar göz yorabilir, sarı ışık hem çalışırken sizi yormaz hem de sakinleştirici özelliğe sahiptir.

 

Home Office Dekorasyonu 1

Home Office Dekorasyonu 2

Home Office Dekorasyonu 3

Home Office Dekorasyonu 4

Home Office Dekorasyonu 5

Home Office Dekorasyonu 6

Home Office Dekorasyonu 7

Home Office Dekorasyonu 8

Home Office Dekorasyonu 9

Home Office Dekorasyonu 10

Home Office Dekorasyonu 11

Home Office Dekorasyonu 12

Home Office Dekorasyonu 13

Home Office Dekorasyonu 14

Home Office Dekorasyonu 15

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Ofis Sandalyeleri ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

Bir ofis düşünün ki en sade ve minimal mobilyalar ile döşenmiş olsun. Yönetici odasından çalışan...

Ofis Malzemeleri Nelerdir?

Ofis Malzemeleri Nelerdir?

Hayatın bir parçası olarak hepimiz çalışıyoruz. Kimimiz bütün ve bütün hafta, kimi haftada bir kaç...

2016 İstikbal Mobilya Ofis Sandalyeleri ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Ofis Sandalyeleri ve Fiyatları

İstikbal Mobilya ofis sandalyeleri ofislere ayrı hava katacak niteliktedir. Özellikle de masa başında sürekli olarak...

Home Ofis Boya Renk Fikirleri 2016

Home Ofis Boya Renk Fikirleri 2016

Güzel ve tarzınızı yansıtan renklerde home ofis çalışma alanlarınızı daha şık ve ilham verici yapabilirsiniz....

Evinizi Ofise Çevirin

Evinizi Ofise Çevirin

Home office çalışanlar için tercih edilebilecek şık ofis çalışmaları ile karşınızdayız. İnternet teknolojisinin gelişmesi ile...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
İyi Bir Kitaplık Nasıl Olmalı

Yeteri kadar rafa sahip olması o kitaplığın bizim için uygun olduğu anlamına gelmez. Oturma odası, salon ya da yatak odalarımıza...

Kapat