EVDEMOB

Geri Dönüşüm İle Dekorasyon

Geri dönüşüm, modern zamanları tüketim çılgınlığına dur demeye çalışan bir başkaldırı hikayesidir aslında. Dünyada milyonlarca insana yetecek kadar yemek üretilmesine rağmen yine dünyada milyonlarda çocuk açlıktan, yeterli beslenemekten hayatını kaybediyor. Anneleri yeterli beslenmediği veya aç kaldığı için çocuklar sakat doğuyor. Aynı şekilde babası çalışamadığı, hasta olduğu için çalışmak zorunda kalan okula gidemeyen çocuklar ile dolu bu dünya. Biz en azından kendi üzerimize düşeni yapmalı maksimum harcamadan kaçınmalıyız. En az malzemeyi kulanarak, tasarruf yaparak dünyaya yardımcı olmaya çalışmalıyız. Geri dönüşüm ile dekorasyon yapmaya çalışmak da dünyanın aşırı tüketim yeri -olduğu şu zamanlarda iyi bir şeye hizmet etmektir.

Geri dönüşüm ile dekorasyon konusu bir çok geri dönüşüm şirketinin de ana maddelerinden biri olmuştur. Yani siz isterseniz kendi malzemeleriniz ile kendi fikirlerinizden hazırladığınız ürünleri kendi evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde başkalarının hazırladığı daha prof ürünleri de satın alarak bunlardan ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Unutmayın geri dönüşüm ile hazırlanan tüm ürünler dünyanın geleceği için iyi niyetli yapılmış ürünlerdir. Bazı geri dönüşüm şirketleri poşetleri ve plastik çantaları kullanarak bunlardan şık çantalar, masa örtüleri gibi değişik eşyalar yaparlar. Bunları geri dönüşüm mağazalarından satın alabiiilirsiniz. Geri dönüşüm ile dekorasyon fikirlerinde eski kullanılmış boş cam şişeler, azalmış artık yanmayan veya ipi kopmuş kullanılmaz mumları, eski mobilyaları, meyve ve sebze kasalarına kadar aklınıza ne gelirse hepsini kullanabilirsiniz. Kullanılmaz durumdaki mumları eritip birleştirip içine kendiniz kalın bir mum koyarak yeni bir mum yapabilirsiniz. Bu mumum etrafına simler, renkli boncuklar ve camlar yapıştırabilir ortaya yepyeni ve bambaşka bir şey çıkarabilirsiniz.

Meyve ve sebze kasalarından daha çok daha kullanışlı eşyalar yapmak da mümkündür. Mesela bu kasaları parçalarına ayırıp sonra hepsini birleştirerek masa, sandalye, bank veya sedir yapabilirsiniz. Bu yapacağınız ürünler sadece süsleme amaçlı değil kullanıma yönelik olacaktır da. Galerimizde çeşitli geri dönüşüm ile dekorasyon örneklerini görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Odaları İçin Evde Yapabileceğiniz Eşyalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Atık Malzemelerden Neler Yapılır?

Atık Malzemelerden Neler Yapılır?

Geri dönüşüm ve rüzgar, güneş enerjisi kullanmak gibi konular modern zamanlarda insanların en çok kendini...

Bebek Odaları İçin Evde Yapabileceğiniz Eşyalar

Bebek Odaları İçin Evde Yapabileceğiniz Eşyalar

Bebek odaları, ışığı ile rengi ile havası ve hatta kokusu ile bile, bize kendimizi başka...

Geri Dönüşüm Fikirleri

Geri Dönüşüm Fikirleri

Geri dönüşüm sadece cam, karton ya da plastik ürünlerin dönüşüm fabrikalarında işlenmesi değildir. Evdeki eski...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 Weltew Mobilya Modelleri

1996 yılında İnegöl-Bursa'da temelleri atılan Weltew, yüksek tuttuğu hedeflerini bir bir yerine getirerek, haklı bir büyüme gerçekleştirmiş, günümüzde 45.000 m² si kapalı olmak üzere...

Kapat