EVDEMOB

Genç Odaları Seçimi

Gençler her zaman olduğu gibi hiçbir şey beğenmiyor. Onlara ait olacak mobilyaları almak, yerleştirmek çok büyük sıkıntılar oluşturuyor. Ancak günümüzde artık tasarımların herkese hitap ediyor olması genç odaları alacak aileleri biraz da olsa rahatlatıyor. Fakat yine de alışverişe onlarla gitmek doğru olacaktır. Çünkü ben bunu istememiştim sözlerini aylarca dinlemek herkesi rahatsız edecektir.

Şimdilerde mobilyalarda o kadar çok tasarım ve farklı seçenek bulunuyor ki seçim yapmak gerçekten zorlaşıyor. Özellikle gençlere ve çocuklara yönelik eşyalarda yer alan ilginç öğeler ise aileleri fazlasıyla şaşırtıyor. Ancak tasarımcılar genç yetişkinlerin taleplerini göz ardı edemeyecekleri için onların isteklerini ve sevdiklerini takip ederek yeni unsurları üretimlere dâhil ediyorlar. Genç odaları da bu yüzden fazlasıyla ilham verici bir biçimde müşterilere sunuluyor. Ancak alışveriş yaparken mobilyaların kalitesine önem verilmesi mutlaka bir gereklik oluşturuyor. Çünkü daha sonra yaşanacak sorunlar yeni mobilya alınması zor olacağından ebeveynleri zarara sokacaktır. Ayrıca kalitesiz malzemeler kırılmalar ile ev kazalarına da sebebiyet verebileceğinden biraz daha özen göstermek gerekiyor. Odanın mimarisi, boyutu ve durumu da seçilecek takım için önem taşıyor. Çünkü yerleştirmede yaşanacak problemler görüntü açısından da rahatsızlık veriyor.

Genç odaları seçiminde kullanacak kişilerin fikrine kesinlikle önem verilmesi gerekiyor. Çünkü orada en fazla vakti geçirecek olanların huzursuzluk yaşaması ergenlik dönemindeki bireylere büyük sorunlar yaşatacaktır. Ebeveynler nasıl kendi mobilyalarını başkasına seçtirmiyorsa birey olma yolunda belirli şartlarda genç çocukların eşyalarını seçmelerine izin vererek bu mecburi alışverişi bir avantaja rahatlıkla dönüştürebilirler. Ayrıca yeni neslin isteklerinin ve zevklerinin farklı bir boyutta ilerliyor olması da evde yaşanacak huzursuzlukları doğurabilmektedir. Mobilya mağazaların seçenek çokluğunda bu zevk farklılıklarının rahatlıkla aşılabileceğini ise tekrar hatırlatmak gerekiyor.

 

genc-odalari-secimi-1

 

genc-odalari-secimi-2

 

genc-odalari-secimi-3

 

genc-odalari-secimi-4

 

genc-odalari-secimi-5

 

genc-odalari-secimi-6

 

genc-odalari-secimi-7

 

genc-odalari-secimi-8

 

genc-odalari-secimi-9

 

genc-odalari-secimi-10

 

genc-odalari-secimi-11

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Genç Odaları

Benzer Konular

Genç Kız Odası Perdeleri

Genç Kız Odası Perdeleri

Çok kısa bir süre öncesine kadar genç kız odaları veya genç erkek odaları diye bir...

Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

Herkes özel bir yatak odasına sahip olmak ister, farklı ve orijinal. Tüm yetişkinler gibi gençler...

Genç Odası Duvar Renk Fikirleri

Genç Odası Duvar Renk Fikirleri

Renklerin fizikselve ruhsal etkilerinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Fiziksel etkileri, ışığı yansıtması ortamı ferahlatması, renkli duvarların...

2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Gençliğin tadı bu odalarda.   Dinamik bir tempoya ayak uydurabilecek tasarımlar, sıra dışı alternatifler, yenilik,...

2016 Kilim Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Kilim Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Kilim mobilya bu yıl gençleri çok sevindirecek gibi görünüyor. Artık gençlerin’de kendilerine özel alanları olması...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Ev Dekorasyonunda Canlı Çiçek

Evlerimizi güzelleştirmenin bir çok yolu vardır. Duvarları duvar kağıtları ile süslemek, birbirinden farklı renk tonları ile duvarları boyamak, sevdiğimiz ressamların...

Kapat