EVDEMOB

En Kullanışlı Mutfak Perde Modelleri

Evlerimizin estetik görünümü en iyi tamamlayan detaylar tabiki perdelerdir. Tüm oda dekorasyonlarında vasat bir perde kullanımı ile şık bir perde kullanımı arasındaki farklar net bir şekilde görülebilir. Bu yazımızda bu yılın trendleri ile birleşen en kullanışlı mutfak perde modelleri ile onların nasıl kullanılacakları hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız. Kullanışlı perde modeli odanın yapısına, tarzına ve sistemine göre değişir. Dar bir alan için en kullanışlı perde modelleri farklı olurken geniş alanlar için kullanışlı perde modelleri farklı olur. Biz mutfaklarımızın estetik olarak güzel görünmesini isteriz ancak mutfakların şık ve güzel görünmekten ziyade kullanışı ve fonksiyonel olması gerekiyor. Işte tam da bu sebeple mutfak perdelerinin teknik özellikleri daha fazla ön plana çıkıyor.

En kullanışlı perde modelleri sizin içinize sinen, sevdiğiniz perde modelleridir. Tabi bunun yanında az yer kaplayan, konsepte hem renk hem de tasarım olarak uyan perdelerdir. Mutfak perdelerinde eskiden klasik perde tasarımları dışında hiç bir perde kullanılmazdır. Ancak şimdilerde stor perdelerin ne kadar kullanışlı, az yer kaplayan ve kolay temizlenen perdeler olduğunu gördüğümüz için mutfaklarımızda da kullanmaya başladık. Küçük bir mutfağınız varsa penceresi de küçüktür. Bu küçük pencereye normal bir perde takmak isterseniz pencereden daha fazla yer kaplayan perdeleriniz olacaktır. Ancak stor perde tam olarak pencere büyüklüğüne göre ayarlanıp yer kaplamayacak şekilde kullanılabilir. Zebra stor perdeler son zamanların en kullanışlı tasarımlarından bir tanesi. Bu perdeleri isterseniz tül ve perde olarak iki ayrı ürün olmadan da kullanabilirsiniz. Yani zebra perdeler hem tül hem de perde olarak kullanılabilir.

Dekorasyonlarınıza estetik kazandıran perdelerin teknik özellikleri dışında bir de tasarım özellikleri vardır. Renkleri, desenleri  ve tarzları buna girer. Bir süre öncesine kadar mutfak perdeleri armut elma gibi meyve desenleri ile bezenen perdelerden oluşurdu. Sonra bunun yerini danteller ve işlemeler aldı. Şimdilerde daha sade ve çiçekli perdeler tercih ediliyor. Mutfaklarında bahar havası estirmek isteyen herkesin yaptığı gibi çiçekli perdeler ön plana çıkıyor.

Kategori: Ev Tekstili

Benzer Konular

Kanaviçe Mutfak Havlu Örnekleri

Kanaviçe Mutfak Havlu Örnekleri

El emeği işlerin giderek azaldığı, elle günlerce süren çalışmalar sonunda ortaya çıkan her şeyin hazır...

Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri

Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri

Kız çocukları olan anneler bilirler daha onlar büyümeden anneler çeyizleri hazırlamaya başlar. Ne lazım olmaz...

Bernardo Yemek Takımı Modelleri

Bernardo Yemek Takımı Modelleri

Tüm aile bireylerinin bir araya geldiği, en özel zamanlardır aile yemekleri. Evlenmeye karar veren çiftlerin...

En Güzel Çamaşır Sepeti Modelleri

En Güzel Çamaşır Sepeti Modelleri

Önceki yazılarımızda evimizdeki mobilyaları ikiye ayırmaktan bahsetmiştik. Eşyalarımızı ana mobilyalar ve yardımcı mobilyalar olarak kategorilendirmiş,...

Farklı Yatak Başlığı Modelleri

Farklı Yatak Başlığı Modelleri

Yatak odalarının ana unsuru yataklar, hem bu odanın estetik görünümünü etkilemek hem de konforlubir uyku...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Dekoratif Duvar Rafları İle Dekorasyon

Gün geçtikçe artan inşaatlar ile birlikte farklı yapıda evler inşa edilmekte ve evlerin boyutları da git gide küçülmektedir. Evlerdeki dekorasyona...

Kapat