EVDEMOB

En Güzel Restoran Dekorasyon Örnekleri

Her konunun bir uzmanı, bilir kişisi vardır. Kimi renkler konusunda uzmandır, kimi mobilyalar konusunda, kimi perdeler konusunda kimi de dış cephe konusunda. Ev dekorasyonu kadar önemli ve uzmanlık gerektiren bir kaç dekorasyon konusu daha vardır. Cafe ve restoran dekorasyonları. En güzel restoran dekorasyonu örnekleri sayesinde iç mimar olmayan biri bile kendi cafesini ve restoranını dekore edebilir. Dekore etmekten kastımız alıp malzemeleri gelip kendiniz yapmak değil tabiki. Dekorasyonun özellikle de iç mekan dekorasyonlarının en önemli parçası, bu dekorasyon detaylarının planlanmasıdır. Önce çizimler yapılır, tavanda ne olacağı duvarlarda ne olacağı kirişlerin kalıp kalmayacağı. Kirişler kalacaksa bunlar boyanacak mı yoksa farklı materyaller ile kaplanacak mı gibi bu ve daha fazla detaylı sorular sorulur. Bu soruların cevaplarına göre de çeşitli çizimler ile planlamalar yapılır. Iç mekan dekorasyonunda uygulama çalışmalarına başlamadan önce hiç bir detay kaçırılmadan tüm tasarımın çizilmesi, tüm mobilyaların detayların belirlenmesi gerekir. Eğer planlama aşamasında sıkıntı olursa uygulama kısmında daha büyük sıkıntılar yaşanmasına sebep olur.

En güzel restoran dekorasyon örnekleri kendine has tarzları ile ön plana çıkan tasarımlardır. Bazıları bambu gibi doğal malzemeler ile yapılmış bazıları daha renkli plastik tarzı malzemeler ile yapılmış bazıları da tamamen boya ve benzeri malzemeler ile yapılmıştır. Restoranın büyüklüğüne göre tavan yükseklikleri ve tavan malzemeleri de belirlenir. Bazılarında asma tavan tarzı süslemeli tavan tasarımları kullanılırken bazılarında kara betan hali bırakılarak farklı bir tarz yakalanır. Bizi galerimizde sizin için bir araya getirdiğimiz restoran örneklerinde ağırlıklı olarak günümüz modern tasarmlarında en çok terch edilen tarz olan doğal tasarımları tercih ettik. Bambu gibi doğal materyaller ile hazırlanan bu dekorassyonların yanında bar kısmının da tasarımlarından örnekler getirdik. Yüksek tabureli bar kısmı artık her restoranda bulunan bir kısım değil bu yüzden bunları incelemek veya es geçmek size kalmış.

Kategori: Genel

Benzer Konular

Emzirme Koltuğu Modelleri

Emzirme Koltuğu Modelleri

Her gün yeni bir tasarıma, her gün yeni bir trende her gün farklı bir alışkanlık...

Dekoratif Odun Sobası Modelleri

Dekoratif Odun Sobası Modelleri

Gelişen teknoloji ile evlerimizde en hızlı değişen şey ısıtma sistemleri oldu. En klasik odun kömür...

Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan Kapı Modelleri

Her dönemin trendleri vardır. Bu trendler renk olarak, desen olarak, tasarım olarak karşımıza çıkar. Kıyafetlerdeki...

En Güzel Müstakil Ev Modelleri

En Güzel Müstakil Ev Modelleri

Insan elinde ne olmazsa onu istermiş, ne en imkansız ise ne ulaşılması zor ise insanlar...

Marshal İç Cephe Renk Kartelası

Marshal İç Cephe Renk Kartelası

Odalarımızı dekore ederken en çok zorlandığımız konulardan bir tanesi de duvar boyası renkleri konusudur. Bu...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Deri Oturma Grubu Modelleri

İç mekânlarımızın vazgeçilmez unsuru olan oturma grupları mekanlarımızın genel havasını oluşturan ve tarzını belirleyen eşyalardır. Bu nedenle birbiriyle uyumlu modeller...

Kapat