EVDEMOB

En Güzel Restoran Dekorasyon Örnekleri

Her konunun bir uzmanı, bilir kişisi vardır. Kimi renkler konusunda uzmandır, kimi mobilyalar konusunda, kimi perdeler konusunda kimi de dış cephe konusunda. Ev dekorasyonu kadar önemli ve uzmanlık gerektiren bir kaç dekorasyon konusu daha vardır. Cafe ve restoran dekorasyonları. En güzel restoran dekorasyonu örnekleri sayesinde iç mimar olmayan biri bile kendi cafesini ve restoranını dekore edebilir. Dekore etmekten kastımız alıp malzemeleri gelip kendiniz yapmak değil tabiki. Dekorasyonun özellikle de iç mekan dekorasyonlarının en önemli parçası, bu dekorasyon detaylarının planlanmasıdır. Önce çizimler yapılır, tavanda ne olacağı duvarlarda ne olacağı kirişlerin kalıp kalmayacağı. Kirişler kalacaksa bunlar boyanacak mı yoksa farklı materyaller ile kaplanacak mı gibi bu ve daha fazla detaylı sorular sorulur. Bu soruların cevaplarına göre de çeşitli çizimler ile planlamalar yapılır. Iç mekan dekorasyonunda uygulama çalışmalarına başlamadan önce hiç bir detay kaçırılmadan tüm tasarımın çizilmesi, tüm mobilyaların detayların belirlenmesi gerekir. Eğer planlama aşamasında sıkıntı olursa uygulama kısmında daha büyük sıkıntılar yaşanmasına sebep olur.

En güzel restoran dekorasyon örnekleri kendine has tarzları ile ön plana çıkan tasarımlardır. Bazıları bambu gibi doğal malzemeler ile yapılmış bazıları daha renkli plastik tarzı malzemeler ile yapılmış bazıları da tamamen boya ve benzeri malzemeler ile yapılmıştır. Restoranın büyüklüğüne göre tavan yükseklikleri ve tavan malzemeleri de belirlenir. Bazılarında asma tavan tarzı süslemeli tavan tasarımları kullanılırken bazılarında kara betan hali bırakılarak farklı bir tarz yakalanır. Bizi galerimizde sizin için bir araya getirdiğimiz restoran örneklerinde ağırlıklı olarak günümüz modern tasarmlarında en çok terch edilen tarz olan doğal tasarımları tercih ettik. Bambu gibi doğal materyaller ile hazırlanan bu dekorassyonların yanında bar kısmının da tasarımlarından örnekler getirdik. Yüksek tabureli bar kısmı artık her restoranda bulunan bir kısım değil bu yüzden bunları incelemek veya es geçmek size kalmış.

Kategori: Genel

Benzer Konular

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hastane Odası Süsleme Nasıl Yapılır?

Hayatın bazı dönüm noktaları vardır, nişanlanmak evlenmek veya çocuk sahibi olmak gibi. Bu günler diğer...

En Güzel Villa Modelleri Örnekleri

En Güzel Villa Modelleri Örnekleri

Villa tipi evler eskisine nazaran çok daha fazla tercih edilen, şehir içinde olsun şehir dışında...

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Gelir bahar ayları,başlar düğün nişan zamanları. Kış ayları demek hem gelinler için hem de damatlar...

İç Cephe Boya Renkleri

İç Cephe Boya Renkleri

Eski evinizi boyamak ve ona yepyeni bir görünüm mü kazandırmak istiyorsunuz. Sevdikleriniz ile yaşadığınız yaşam...

Emzirme Koltuğu Modelleri

Emzirme Koltuğu Modelleri

Her gün yeni bir tasarıma, her gün yeni bir trende her gün farklı bir alışkanlık...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Odalara göre aydınlatma

Evinizdeki her bölüme farklı aydınlatma kuralları uygulayarak yaşamınızı daha konforlu hale getirin.   Koridor Işık kaynakları koridor boyunca dizilebilir, yarı...

Kapat