EVDEMOB

Duvar Kâğıdı Seçmenin Püf Noktaları

İç mekânlarınızı daha da hareketli hale getirmek ya da sakin bir ortam oluşturmak duvar kâğıtları ile mümkün olmaktadır. Piyasada bulunan pek çok duvar kâğıdı çeşidi sizlere farklı zevklerinize hitap etmek üzere sunulmaktadır. Duvar kâğıdı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli kriterler vardır. Duvar kağıdı seçmenin püf noktaları olarak tabir ettiğimiz bu kriterlerden biri kağıdın rengidir. Kullanacağımız alan TV ünitesi gibi sürekli bakacağımız bir duvarsa eğer, burada simetrik ve büyük desenler göz yoracağından kullanışsız olacaktır. Bu tip alanlarda daha çok küçük kendiliğinden desenli formdaki ürünlerin ve açı renklerin kullanılması daha iyi sonuç verecek ve gözü yormayacağından sağlıksız bir durum ortaya çıkarmayacaktır.

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar kâğıdı seçiminde önemli olan bir başka konu ise kâğıdın kalitesidir. Kağıt üretim sektöründe duvar kağıdı üretilirken pek çok malzeme ile karıştırılarak farklı işlemlere tabi tutulmaktadır. Bunun sonucunda silinebilen ya da kir tutmayan duvar kağıtlarının üretimi mümkün olmuştur. Uzun vadede kullanmak istiyorsak ve açık renk tercih edeceksek duvar kağıtlarımızın silinebilir ya da kir tutmaz özellikte olması avantaj sağlayacaktı. Bir diğer husus ise kullanılacak duvar kağıdının yapışkandan rahatça arınabilmesidir. Duvar kağıtlarınızı yapıştırdıktan sonra yapışkan etkisinden ya da kağıdın malzemesinden dolayı sökülmeler yaşanabilmektedir. İstediğinizde duvardan çıkarabilmek için duvar kâğıdınızın kağıdının kaliteli malzemeden üretilmiş olması ve suya dayanıklı bir madde olması gereklidir.

Duvar kağıdı seçerken bu ve benzeri konular bilinirse çok daha sağlıklı bir alışveriş yapılmış olur. Öyleki kimse yaptığı harcamanın boşa gitmesini istemez. Bundan dolayı aldığınız ürünün tam isteklerinize uygun olması ve uzun vadede kullanışlı olması önem arz etmektedir. Duvar kâğıdı seçmenin püf noktaları bilinirse daha mantıklı bir iş yapılmış olacaktır.

 

duvar-kagidi-secmenin-puf-noktalari-1

duvar-kagidi-secmenin-puf-noktalari-2

duvar-kagidi-secmenin-puf-noktalari-3

duvar-kagidi-secmenin-puf-noktalari-4

duvar-kagidi-secmenin-puf-noktalari-5

 


Kategori: Püf Noktası

Benzer Konular

Güzel Kokan Bir Ev İçin Pratik Bilgiler

Güzel Kokan Bir Ev İçin Pratik Bilgiler

Herkes evine gittiğinde sıcak, düzenli ve temiz bir ev ile karşılaşmanın hayalini kurar. Çok yoğun...

Dekorasyonda Renkler ve Renk Uyumu Konusunda Önemli Bilgiler

Dekorasyonda Renkler ve Renk Uyumu Konusunda Önemli Bilgiler

Dünyanın en kaliteli, en pahalı ve en şık mobilyalarını bile alsanız doğru bir yerleşim yapmadıktan...

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta

Perdeler. Bir odanın en önemli üç öğesinden birisi. Duvar, mobilya, perde. Odanızdaki tüm atmosferi bu...

Perde Seçiminde Püf Noktalar

Perde Seçiminde Püf Noktalar

Yaşam alanlarınızı daha şık hale getirmek ve mobilya gruplarınızı güneş ışığından daha verimli şekilde korumak...

Antika Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Antika Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Bazı şeyler, eskidikçe değerlenir ve güzelleşir. Bunların başında da antika mobilyalar gelmektedir. Tarihten bugüne değer...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
En Kullanışlı Mutfak Tezgah Modelleri

Tezgah modelleri, mutfak dekorasyonunu direk etkileyen en önemli detaydır. Ayrıca bu tezgah modelleri dekorasyondan ziyade kullanışlılık açısından mutfak tasarımında daha...

Kapat