EVDEMOB

Dubleks Evler İçin Merdiven Modelleri

Her insanın hayali, müstakil kendi bahçesine sahip ve çok katlı bir evde yaşamaktır. Buna bir başka alternatif ise dubleks abartman daireleridir.

Buna benzer çok katlı evlerde en çok ön plana çıkan özellik ise, merdiven seçimidir. Bu tür evlerde evin genişlik açısı ve duruşunu merdivenlerin niteliği belirler.

Bir ev için merdiven modelleri o kadar önemlidir ki, evlerin projesi şekillenirken, en çok merdivenlerin nereye konulacağı ve hangi merdiven modelleri tercih edileceği konusunda seçim zorluğu yaşanır.

Bunun nedeni ise, iyi bir çok katlı evi, en iyi gösterecek olan özelliğin, seçilen merdiven modelleri olduğudur. Merdivenler bir evin ne kadar dekoratif ve şık görüneceğini belirleyen en önemli parçalardan bir tanesidir.

Günümüz şartları göz önüne alındığında pek çok farklı malzeme seçeneği kullanılarak üretilen merdivenler, ahşap merdiven modelleri, beton merdiven modelleri, cam merdiven modelleri, çelik merdiven modelleri olmak üzere pek çok farklı malzeme seçeneği kullanılarak üretilmektedir.

Bu seçeneklerden birtanesi seçilmeden önce evin fonksiyonel yapısına en uygun malzeme seçilir ve bu doğrultuda, evin görsel yapısına en uygun merdiven çeşitleri incelenerek, eve en uygun model seçilerek uygulanır.

Son dönemlerin en gözde ve trend merdiven modeli ise, çelik ve cam malzemelerin birarada kullanılarak, farklı yapılarda kombinlendiği merdiven modelleridir. Metal ve cam merdiven modelleri en çok modern döşenmiş dubleks evlerde tercih edilmekte ve çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Ancak evinizde ahşap ve klasik detaylar ağırlıktaysa, ahşap merdiven modelleri sizin için daha iyi bir çözüm olabileceği gibi, ahşabın bakımı ve kullanışı zor olarak bilinmektedir. Özellikle ahşap merdivenleri temizlerken, çok iyi korumak ve üzerinden cilayı almamak için, seçilen malzemelere dikkat etmek gerekmektedir.

Son olarak beton zemin üzerine çeşitli mermer malzemeler uygulanarak oluşturulan mermer merdiven modelleri, daha çok geniş mekanlarda ve kurumsal yapılar gibi, iş ve finans binalarında tercih edilmektedir.

Dubleks evler genellikle çok farklı tarzlarda ve m2 özelliklerinde olabiliyor. Siz de kendi evinizin fiziksel özelliklerine göre, dubleks evler için ahşap merdiven modelleri, dubleks evler için metal merdiven modelleri, dubleks için cam merdiven modelleri ve mermer merdiven modellerini inceleyerek, eviniz için en doğru merdiven seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle son dönemlerde inşa edilen ultra lüks dubleks evler içerisinde,çok fonksiyonel merdiven modelleri ve dekorasyon alternatiflerini sunuluyor, ancak zevkler ve renklerin tartışılamayacağı gibi, dekorasyon fikirleri de kişiden kişiye farklılık gösterecektir, bu nedenle, herkesin kendi yaşam alanını, farklı ihtiyaç ve zevkler doğrultusunda tasarlayacağı da tartışılmazdır.

Tüm bunlara ek olarak, yukarıda incelediğimiz merdiven modelleri çok farklı renk seçenekleriyle üretilebiliyor. Sizler de evinizin merdivenlerini yenilemek veya evinize merdiven yaptırmak istiyorsanız, kesinlikle renkli merdiven modellerini de incelemelisiniz.

 

 


Bir önceki yazımız olan Varak Ayna Modelleri ile Dekorasyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Bebek Odası Süsleme Modelleri

Bebek Odası Süsleme Modelleri

  Bebek neredeyse geliyor peki odası hazır mı? Burada sadece yatağı dolabı aynı zamanda süslemesinden...

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

Yemek masanız, hazırladığınız bir sürü lezzetli yiyecekle donandıktan sonra mutlaka güzel görünecektir. Ancak bunun öncesi...

Küçük Evler İçin 12 Dekorasyon Önerisi

Küçük Evler İçin 12 Dekorasyon Önerisi

Geçmişte alışık olduğumuz geniş evler, aile evleri kendini 1+1, 2+1 veya kimi zaman 1+0 evlere...

Gardrop Düzeni için 9 tüyo

Gardrop Düzeni için 9 tüyo

Gardroplar, her evde bulunması gereken mobilyaların başında gelir. Yatak odaları ve giyim odalarının vazgeçilmezi gardroplar,...

Dekorasyonda Vintage Ürünler Kullanımı

Dekorasyonda Vintage Ürünler Kullanımı

Okurlarımızdan Nesrin GERME’nin sorusu; Moder ağırlıklı eşyalarımı aksesuarlarla nasıl daha yaşanmış veya daha klasik bir görünüme...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Salon İçin Pastel Renk

Pembe ve daha koyu tonlar ile birlikte sizler de pastelin büyüsüne ortak olabilir ve salonlarınızı en iyi şekilde dekore edebilirsiniz....

Kapat