EVDEMOB

Dekorasyonda Mor Renk Nasıl Kullanılır?

Kırmızı ile mavi renklerinin birleşiminden meydana gelen, açıktan koyuya bir çok tonu olan renktir mor. Ev dekorasyonunda ağırlıklı olarak yatak odalarında kullanılmakla birlikte tüm odalarda kullanılabilir. Peki, dekorasyonda mor renk nasıl kullanılır? Neden çoğunlukla yatak odası dekorasyonlarında kullanılır? En uygun tonu hangidir? Duvar boyası olarak mor tonları tercih edilir mi, edilirse hangi tonları en uygun olanıdır? Mor renk ile dekorasyon konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını fazlası ile yazımızda bulabilirsiniz.

Aşkın rengi kırmızıdır dense de nedense mor renk en romantik renk olarak kabul edilmiştir. Bu sebeple de en çok kullanıldığı dekorasyon yatak odası dekorasyonudur. Yatak odasından sonra banyolar gelir. Bu iki oda, evin en romantik odalarıdır. Hangi odada hangi renk tonlarını kullanacağınız tamamen size kalmış. Eğer mor ve tonları sizin favori renginiz ise tabi ki istediğiniz odada kullanabilirsiniz. Biz dekorasyon fikirlerimize yine de yatak odası ile başlayalım. Dekorasyonda mor renk nasıl kullanılır sorusunun yanıtı yatak odası konusunda özgürce olabilir. Bu oda tamamen size ait olduğu için yatak takımından nevresimlere, elbise dolabından makyaj masasına kadar her şeyi mor renk tonundan seçebilirsiniz. Koyu tonları odanızı karanlık yapar, açık lila ya da leylak rengine yakın tonlar daha ferah ve iç açıcı bir görünüm sağlar. Eğer huzur verici bir yatak odanız olsun istiyorsanız açık tonlarını tercih etmeye çalışın. Mor kadife bir uzanma koltuğu ile odanınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Oturma odasında ise mor rengi daha aksesuar odaklı kullanmayı tavsiye ediyoruz. Mesela çok koyu morun tonu olan mürdüm rengi koltuklarda canlı veya açık bir mor renginde yastıklar kullanabilirsiniz. Bu yastıkların renginin aynısından kadife perdeler  tercih edebilirsiniz. Dekorasyonda mor renk nasıl kullanılır sorusunun cevabı aslında bu kadar basittir. Asıl yaşam alanlarında ağırlıklı olarak aksesuar bazında kullanım gayet uygundur. Değişik örnekler incelemek isterseniz galerimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Marshall Renk Kombinasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2015 Tv Ünitesi Modelleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günümüzde her şey bir adım daha ötede gitmeye başladı. Her gün farklı tasarımlar yeni şeyler ortaya...

Kapat