EVDEMOB

Çok Amaçlı Mutfak Dolapları

Tüm evlerin kalbi neresidir veya hangi odasıdır diye sorsak, cevap kuşkusuz mutfaklarıdır. Özellikle büyük aileler için yemeklerin hazırlandığı, akşam yemeklerinin yendiği uzun haftasonu kahvaltılarının yapıldığı, aile içi sohbetlerin yapıldığı bu odalar ailenin olduğu gibi evin de kalbidir. Genişleyen mutfaklar büyüyen alanları ile de zaman içerisinde müsafirler ile bile birlikte daha fazla zaman geçirilen bir yer haline geldi. Büyüyen mutfakları daha kullanışlı hale getirmek için ise çok amaçlı mutfak dolapları tasarlandı. Peki bu çok amaçlı mutfak dolapları nelerdir? Özellikleri nedir? Renkleri tasarımları ve şekilleri bakımından diğer mutfak dolaplarından farklı mıdır? Gelin bakalım özellikleri nelermiş.

Çok amaçlı mutfak dolapları ilk olarak görüntü bakımından diğer mutfak dolaplarından daha farklıdır. Klasik ve sıkıcı dolap tasarımından uzak, sanki salon veya oturma odası gibi süslü bir oda dekorasyonunda kullanılıyormuş havası vardır. Mutfağın genel dekorasyon rengine uygun olabildiği gibi tamamen farklı bir renk tonunda da olabilir. Aynı şekilde diğer dolaplar gibi duvara monte edilebilen bu dolapların yerde konumlandığını da görebilirsiniz. Çok amaçlı mutfak dolabı olarak adlandırılmasının sebebi daha çok portatitf olması yani taşınabilir olmasıdır. Mutfaklarda yeriniz olmadığı zaman kiler ya da balkona alabilir ihtiyacınız olduğunda tekrar geri getirebilirsiniz. Yeni mutfaklarda genel olarak bar ve büfe gibi alanların altına da yerleştirilmektedir. Herhangi bir şeyin altına yerleştirildiğinde görülmesi bile zordur.

Çok amaçlı mutfak dolaplarının en güzel özelliği tüm ankastre mutfak tasarımları ile uyumlu olmasıdır. Ankastre tasarımlar birbiri içine geçmiş ve yerleşmiş olduğu için farklı elementlere pek açık değildir. Yani herhangi bir dolabı veya herhangi bir rafı ankastre mutfak ile kullanamazsınız. Ancak bu mutfak dolapları taşınabilir olduğu için kullanımı rahattır. Kapakları sizin istediğiniz yönde açılabilir. Bazıları yaylı olduğu için çok daha kolay açılır kapanır. Birbirinden farklı çok amaçlı mutfak dolapları ve tasarımlarını görmek için galerimizde bakmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, hem dekorasyonu ile hem de içerisindeki mobilyaları ile evin en kullanışlı olması gereken alanıdır....

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfaklarınıza değişik bir hava katmak ister misiniz? Renkli, havalı, modern aynı zamanda da yaratıcı bir...

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Şeytan ayrıntıda gizlidir diye bir söz vardır, önemsemediğimiz detayların her konuda hayatmızda ne kadar önemli...

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu...

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Evlerin en ilgi çekici kısımlarından biri mutfaklardır. Mutfaklar, günün her saatinde herkes tarafından kullanılan, evin...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Faza dedi ki:

    mutfak dekorasyonu ile ilgili işimize yarayacak faydalı bilgiler paylaştığınız için teşekkür ediyoruz.

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Hoş Geldin Bebek Oda Süslemeleri

Aileyi aile yapan anne baba ve çocuklardır. Dünyaya çocuk geldiğinde anne baba kendini tamamlanmış hisseder. Bebek daha aileye katılmadan ailenin...

Kapat