Mobilya ve Ev Dekorasyonu Trendleri

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk odası denildiği zaman akıllara pembe ve mavi olmak üzere iki belli başlı renk gelmektedir. Eskiden beri kız çocukları için pembe, erkek çocukları için de mavi renkler ile ilgili dekorasyonlar yapılmakta ve çocuk odaları bu şekilde şekillendirilmektedir. Fakat değişen moda anlayışı ve yeni jenerasyon anne babaların zevkleri ile birlikte çocuk odası dekorasyonu önerileri de değişmektedir.

Dekorasyon dergileri ve mağazaları ile birlikte birçok farklı modelde çocuk odası dekore edilebilmekte ve çocukların odaları farklı renkler ile düzenlenebilmektedir. Çocuk odası üzerine üretim yapan firmalar çocukların sevdikleri çizgi filmlerinin karakterleri ile ilgili dekoratif mobilyalar ve aksesuarlar üretmektedir. Kız çocuklarının sevdikleri barbie bebekler gibi karakterler odalarının her yanını farklı ayrıntılar ile süslemektedir. Erkek çocuklarının arabalara olan düşkünlüğü ile yola çıkan firmalar ise çocukların yatakları, dolapları ve diğer bütün aksesuarlarını bu parçalar üzerinden üretmektedir. Çocukların hayal dünyalarını da genişleten bu çocuk odası dekorasyon ürünleri ile birlikte kendi odalarında vakit geçirmekten büyük keyif almaktadırlar.

Anne ve babaların çocuklarının odalarını dekore ederken fikir aldıkları dergiler ve mağazalarda daha birçok dekorasyon fikirleri de bulunmaktadır. Klişe hale gelen pembe ve mavi renk ayırımı da hala devam etse de artık bu renk ayrımları göz ardı edilmeye başlanmıştır. Ara renkler olan kırmızı, sarı, turuncu gibi renkler de artık çocuk odası dekorasyon önerileri renkleri arasında yerini almıştır. Çocuklarının zevklerini de göz önünde bulundurarak dekorasyon yapan anne ve babalar, renk seçimlerinde daha çok açık renkleri kullanmalı ve bu sayede çocuklarının daha verimli bir ortamda yaşamalarını sağlamaktadır. Siz de çocuk odasını dekorasyon önerileri konusuna dikkat etmeli ve çocuğunuzun zevkine göre dekorasyon yapmalısınız.

 

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-1

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-2

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-3

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-4

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-5

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-6

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-7

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-8

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-9

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-10

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları başlıklı makalemizde 2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları, genç odaları modelleri ve genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategori: Genç Odaları

Benzer Konular

2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Gençliğin tadı bu odalarda.   Dinamik bir tempoya ayak uydurabilecek tasarımlar, sıra dışı alternatifler, yenilik,...

2016 Kilim Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Kilim Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Kilim mobilya bu yıl gençleri çok sevindirecek gibi görünüyor. Artık gençlerin’de kendilerine özel alanları olması...

2016 Mondi Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Mondi Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Mondiyi iyi tanıyorsunuz özellikle son zamanlarda renklamları televizyonlarda sürekli dönüp kampanya haberleri ile sizlerin ilgisini...

2016 Weltew Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Weltew Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

En iyisi en yenisi sloganı ile hareket eden Weltew Mobilya şık ve konforlu mobilyaları ile...

2016 Enza Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Enza Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Enza mobilya genç odası tasarımlarında çizgileri aştı. Yeni senede de genç nesli unutmayarak her alanda olduğu...

Yukarı
Devamını oku:
alfemo-mobilya-eldora-oturma-grubu
2014 Modası

Evimizde adeta baş tacı ettiğimiz, misafirlerimize en güzel konforu yansıtma hevesinde olduğumuz ve sıcak bir aile ortamının en güzel yardımcılarından...

Kapat