EVDEMOB

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk odası denildiği zaman akıllara pembe ve mavi olmak üzere iki belli başlı renk gelmektedir. Eskiden beri kız çocukları için pembe, erkek çocukları için de mavi renkler ile ilgili dekorasyonlar yapılmakta ve çocuk odaları bu şekilde şekillendirilmektedir. Fakat değişen moda anlayışı ve yeni jenerasyon anne babaların zevkleri ile birlikte çocuk odası dekorasyonu önerileri de değişmektedir.

Dekorasyon dergileri ve mağazaları ile birlikte birçok farklı modelde çocuk odası dekore edilebilmekte ve çocukların odaları farklı renkler ile düzenlenebilmektedir. Çocuk odası üzerine üretim yapan firmalar çocukların sevdikleri çizgi filmlerinin karakterleri ile ilgili dekoratif mobilyalar ve aksesuarlar üretmektedir. Kız çocuklarının sevdikleri barbie bebekler gibi karakterler odalarının her yanını farklı ayrıntılar ile süslemektedir. Erkek çocuklarının arabalara olan düşkünlüğü ile yola çıkan firmalar ise çocukların yatakları, dolapları ve diğer bütün aksesuarlarını bu parçalar üzerinden üretmektedir. Çocukların hayal dünyalarını da genişleten bu çocuk odası dekorasyon ürünleri ile birlikte kendi odalarında vakit geçirmekten büyük keyif almaktadırlar.

Anne ve babaların çocuklarının odalarını dekore ederken fikir aldıkları dergiler ve mağazalarda daha birçok dekorasyon fikirleri de bulunmaktadır. Klişe hale gelen pembe ve mavi renk ayırımı da hala devam etse de artık bu renk ayrımları göz ardı edilmeye başlanmıştır. Ara renkler olan kırmızı, sarı, turuncu gibi renkler de artık çocuk odası dekorasyon önerileri renkleri arasında yerini almıştır. Çocuklarının zevklerini de göz önünde bulundurarak dekorasyon yapan anne ve babalar, renk seçimlerinde daha çok açık renkleri kullanmalı ve bu sayede çocuklarının daha verimli bir ortamda yaşamalarını sağlamaktadır. Siz de çocuk odasını dekorasyon önerileri konusuna dikkat etmeli ve çocuğunuzun zevkine göre dekorasyon yapmalısınız.

 

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-1

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-2

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-3

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-4

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-5

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-6

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-7

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-8

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-9

cocuk-odasi-dekorasyon-onerileri-10

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Genç Odaları

Benzer Konular

Genç Kız Odası Perdeleri

Genç Kız Odası Perdeleri

Çok kısa bir süre öncesine kadar genç kız odaları veya genç erkek odaları diye bir...

Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

Herkes özel bir yatak odasına sahip olmak ister, farklı ve orijinal. Tüm yetişkinler gibi gençler...

Genç Odası Duvar Renk Fikirleri

Genç Odası Duvar Renk Fikirleri

Renklerin fizikselve ruhsal etkilerinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Fiziksel etkileri, ışığı yansıtması ortamı ferahlatması, renkli duvarların...

2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Gençliğin tadı bu odalarda.   Dinamik bir tempoya ayak uydurabilecek tasarımlar, sıra dışı alternatifler, yenilik,...

2016 Kilim Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

2016 Kilim Mobilya Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Kilim mobilya bu yıl gençleri çok sevindirecek gibi görünüyor. Artık gençlerin’de kendilerine özel alanları olması...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2014 Dekorasyon Fikirleri

Doğallık ve sürdürülebilirlik bu yılın ana eksenini oluşturuyor. Bu yıl evler hem çok şirin hem de çok şık olacak. İşte 2014...

Kapat