EVDEMOB

Casa Mobilya Modelleri ve Fiyatları

Casa’ya Best of Year 2015 ödülü!

Aralık 2015

Casa, New York’ta düzenlenen ‘Best of Year 2015’ tasarım yarışmasında Italia koleksiyonunda yer alan Positano kanepe ile birincilik ödülünü aldı.

Mimar ve iç mimarların oylarıyla finalistlerin belli olduğu ve tasarım dünyasının liderlerinin oluşturduğu bir jüri tarafından kazananların açıklandığı gecede, 61 ürün kategorisinde çok sayıda tasarım arasından değerlendirme yapıldı ve Positano kanepe Residential/Sofa kategorisinde en iyi ürün seçildi.

 


 

Casa Mobilya markası; günümüzün çizgisi, gelecek önsezisi ve felsefesiyle üretim üzerine yoğunlaşan sürekli bir araştırmanın sonucudur. Casa ürünleri, konfor ve teknolojisiyle sıradanlıktan uzak, trendleri gelecekteki yaşam biçimlerine uyarlayan farklı bir estetik tarz sunar.

Tarihçe

Casa Mobilya, halen Yönetim Kurulu Başkanı olan Hasan Kasan tarafından kuruldu. İlk işyerini 1965 yılında Ankara Çıkrıkçılar Yokuşu’nda açan Kasan, Siteler’in kurulmasıyla birlikte, işyerini bu bölgeye taşıdı. 1992 yılında soyadından da esinlenerek İtalyanca’da “ev” anlamına gelen “Casa” markasını oluşturdu. Casa, 1995 yılında modern tarzda fonksiyonel ürünler üreten bir İtalyan firması ile lisans anlaşması yaparak, Ortadoğu distribütörlüğünün yanı sıra firmanın tüm ürünlerinin üretim hakkını da satın aldı. İşbirliği, mobilya sektöründe yapılan ilk lisans anlaşması olması bakımından önemli bir adımın atılmasına yol açtı. Bu başarının ardından hızla yurtiçi bayi ağını geliştiren Casa, kısa zamanda mobilya sektörünün önde gelen markaları arasında anılmaya başladı.

2000’li yılların başında bugünkü modern tesislerine taşınan Casa, halen üretimini, Ankara Esenboğa Havalimanı bölgesinde, 25.000 m²si kapalı olmak üzere toplam 35.000 m²lik fabrikasında yapıyor. Markasını taşıyan koltuk ve mobilya üretiminin yanı sıra, bazı ürün grupları ve tamamlayıcı aksesuarlar alanında Avrupa’nın birçok önemli mobilya firmasıyla işbirliğini yürütüyor. Türkiye genelindeki mağazaları ve birçok ülkeye ihracatı bulunan Casa; New York, Moskova, Bakü, Kahire, Tiflis, Doha ve Lefkoşa mağazalarıyla yurtdışı zincirini oluşturuyor.

Sektörel Deneyim

Başarılı bir markanın sağlam temellerini bilgi ve tecrübenin oluşturduğuna inanan ve mobilya sektöründe 47 yıllık geçmişe sahip olan Casa; tasarım ekibi, Ar-Ge çalışmaları, ürün kalitesi, satış sonrası servis hizmetleri ve müşteri memnuniyetine verdiği değerle öne çıkıyor. Casa’nın ikinci kuşak genç ekibi, sahip oldukları değerli mirasın bilinciyle, yıllar öncesine uzanan deneyim ve disiplinden de esinlenerek, her geçen gün daha yüksek hedeflere yol alıyor.

 

casa-mobilya-aida

 

Tasarım

Casa Mobilya, ürünlerindeki çeşitlilik ve tasarım farklılığını, “Bir mekanı çok güzel, çok farklı dekore edebilirsiniz, çok hoş görünebilir. Ancak o mekan, içinde yaşayacak kişilerin hayat tarzına uymuyorsa, beklentilerini karşılamıyorsa hiçbir değeri yoktur.” düşüncesine dayandırıyor. Bir mekanın aldığı ışık ve mimari özellikler kadar, orayı kullanacak kişilerin yaşam stili, ihtiyaçları ve vazgeçemediklerinin; mobilya, aksesuar ve dekorasyon ürünlerinin seçiminde göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyor.

Casa mağazalarında ve Casa ürünleriyle dekore edilen mekanlardaki ferahlık, dinamizm, kalite ve estetik, tüm bu unsurlara dikkat edildiğini kanıtlıyor. Tasarım odaklı düşünme (design thinking) yaklaşımını benimseyen Casa, tasarımı geleceğin vizyonuyla oluşturmanın önemine inanıyor. Bu bakış açısının ancak; deneyim, iyi bir gözlem ve estetik anlayış ile teknoloji ve kaliteyi buluşturmakla gerçekleşeceğini biliyor. Casa’nın tasarım felsefesini tanımlayan bu bileşenlerle üretilen Casa koleksiyonları, sahip oldukları dinamik yapıyı her dönem titizlikle koruyor.

Ödüller

Casa Mobilya, tüm dünya trendlerini ve değişen yaşam tarzlarını gözlemleyerek tasarımları üzerinde çalışırken; geçmişten gelen profesyonel bakış açısının, en çok önem verdiği değerlerinden biri olduğunu unutmuyor.

Ürün portföyüne kendi tasarımlarıyla yön veren Hasan Kasan, Design Turkey 2008 Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Bolero adlı ürünüyle Casa’ya “İyi Tasarım Ödülü”nü kazandırdı. Bolero koltuk, oturma, yatma ve dinlenme amaçlı kullanım alternatiflerini ve fonksiyonelliği tek bir üründe birleştirerek; tasarım özgünlüğü, görsel estetik bütünlüğü, çokamaçlı kullanımı ve rahatlığıyla ödülün sahibi oldu.

Casa, IMOB 2013 İstanbul mobilya fuarında en iyi stand ödülünün sahibi oldu. 1.000’den fazla markanın yer aldığı fuarda özellikle yabancı sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği Casa standı “En İyi Stand Ödülü”nü aldı.

Casa Mobilya, 2014 yılında Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği 8. İSMOB Tasarım Yarışmasında “Oturma Grubu” kategorisinde “Pool” ürünü ile 1.lik ödülü kazandı.

 

casa-mobilya-belluga

 

Kalite ve Çevre

Casa ürünleri, uzun yıllardır müşteri memnuniyeti sağlamak ve kalıcı bir mutluluk sunmak amacıyla üretiliyor. Kuruluşundan itibaren kalite kavramının vazgeçilmez bir olgu olduğuna inanan Casa için, kalite sağlığı, sağlıklı ürünler ise sağlıklı bir yaşamı ve çevreyi ifade ediyor. Doğayla dost ürünler ve çevreye duyarlı hizmet anlayışı, bir bütün halinde Casa felsefesine yön veriyor. Casa gözle görülmeyen kalite ve sağlık faktörlerinin müşteriler için öneminin bilinciyle, üretimini bu doğrultuda yapıyor. Casa’nın çevreye duyarlı yöntemlerle üretilen kaliteli ürünleri, uzun hizmet ömürleri nedeniyle doğal kaynakların sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyor.

Tasarımlarıyla olduğu kadar malzeme seçimi ve standart kalitesiyle de modern tarzını evlere taşıyan Casa, işçiliğin mobilya üretimindeki öneminin bilinciyle, her ürününe aynı titiz ve profesyonel özeni aktarıyor. Sadece ve sadece doğal ahşap malzeme, özenle seçilmiş renk ve kumaşlar, birinci sınıf deriler, son teknoloji ürünü mekanizmalarla üstün dayanıklılık ve konfor sunan tasarımlar, Casa’nın temel niteliklerini yansıtıyor. Bu sebeple Casa ürünleri, formundan en küçük mekanizmasına kadar tümüyle beğeni topluyor.

Casa, mobilyaların kullanımından keyif almak ve yıllarca değerini korumak söz konusu olduğunda, üretim kalitesi kadar dikkatli kullanım ve doğru bakım-onarımın da önemli olduğunu biliyor. Bu sebeple Casa ürünleri; bakım ve kullanım önerilerini içeren detaylı bir kitapçıkla müşterilerine teslim ediliyor. Bilgilendirme kitapçığında, ürünlerde kullanılan malzemeler ve özellikleriyle ilgili kapsamlı açıklamalar da yer alıyor.

İnovasyon

Casa’nın yenilikçi ve özgür bakış açısı; yarım asırlık sektör deneyimini günümüzün teknolojisi ve beklentileriyle buluşturmasını sağlıyor. İlham veren mekanlar tasarlamanın; kısıtlanmamış yaratıcı düşünce ve dünyadaki gelişmeleri takip eden araştırmacı bir ekiple gerçekleşebileceğine inanan Casa Mobilya; bu bilinçle sürekli kendini yenileyen ve gelişen dinamik bir marka olmayı sürdürüyor.

 

casa-mobilya-chesterfield

 

Müşteri Memnuniyeti

Ürün ve hizmet odaklı çalışmayı en büyük hedefi olarak belirleyen Casa Mobilya, müşterileriyle kurduğu özel iletişimin, başarılı firmaların en büyük kazancı olduğunu biliyor. Yaşam alanlarında Casa ürünlerini tercih edenlerle marka arasında sıkı bir dostluk bulunuyor. Hizmetlerini sunarken duyduğu mutluluğun sağladığı güç, bu dostluğun getirdiği sorumlulukta Casa’yı farklı kılıyor.

Casa’nın satışla bitmeyen dostluk ve hizmet anlayışı, satış sonrası sunulan hizmetlerdeki titizlikle devam ediyor. Ürünler, Türkiye’nin her yerine kapıya kadar Casa güvencesiyle ulaştırılıyor. Kullanım ve bakım esnasında gerekli olduğunda, Casa tam hizmet anlayışıyla sonuna kadar müşterilerinin yanında yer alıyor.

 

casa-mobilya-daytona

casa-mobilya-diamond

casa-mobilya-dream

casa-mobilya-helen

casa-mobilya-kronos

casa-mobilya-paris

casa-mobilya-pool

casa-mobilya-rodos

casa-mobilya-statu

 


Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Birbirinden Şık Mutfak Köşe Takımları

Birbirinden Şık Mutfak Köşe Takımları

Bazı mobilyalar hayat kurtarıcıdır, her yere her tarza uyum sağlarlar. En küçük odalarda bile en...

Avangart Yatak Odası Takımları

Avangart Yatak Odası Takımları

Dekorasyon tarzlarını belirleyen akımlar zaman içerisinde çok değişik olaylardan etkilenmişlerdir. Bizim genel olarak sadece adını...

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

Kelimenin orijinal hali chesterfield olsa da bizim dilimize okunduğu şekilde geçmiş ve bu şekilde kalmıştır....

Tepe Home Koltuk Takımı Modelleri

Tepe Home Koltuk Takımı Modelleri

Mobilya tasarımları, seçim yapmak konusunda hepimizi zorlayacak kadar tasarım çeşidi ile karşımıza çıkıyor. En özen...

Modern Mutfak Dekorasyon Ürünleri

Modern Mutfak Dekorasyon Ürünleri

Mobilyalarımız ve aksesuarlarımız, yerleştirildikleri odayı daha konforlu, daha kullanışlı hale getirerek bizler için hem zaman...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 Bellona Tv Duvar Üniteleri Modelleri ve Fiyatları

Bellona tv duvar üniteleri ile bundan böyle siz de evlerinizde sıra dışı ortamlar meydana getirebilirsiniz. Evlerinizin en önemli alanlarından biri olan...

Kapat