EVDEMOB

Birbirinden Şık Köşe Takımları

Oturma odası ve salon dekorasyonlarının kurtarıcısı nedir desek heralde herkes aynı cevabı verirdi, köşe takımları. Aklımıza gelebilecek tüm dekorasyon tarzlarında, tüm renklerde, tüm büyüklüklerde ve özelliklerde üretilebilen bu koltuk takımları yine aklımıza gelebilecek tüm ev dekorasyonlarında kullanılabilir. Birbirinden şık köşe takımları ister en klasik salon dekorasyonlarında, isterseniz de en modern oturma odası dekorasyonunda baş rol oyuncunuz olabilir. Yenilikçi ve modern mobilya tasarımlarının bir çok mobilya unsurunu ring dışında bıraktığı şu günlerde, köşe takımlarının kendinden hiç ödün vermeden en az eskisi kadar popüler olması taktire şayan. En küçük oturma odalarından en büyük salonlara kadar hepsinde kendine uygun bir yer buluyor olduğunu tüm örneklerde görebiliriz.

Küçük oturma odası ve salon dekorasyonlarında diğerlerine göre köşe takımları kullanımı daha fazla ön plana çıkar. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi küçük alanlarda parçalı ve dağınık mobilya kullanımı uygun değildir. Bu tarz mobilyalar alanları olduğundan daha küçük gösterir. Büyük, tek parça mobilyalar bu alanları daha derli toplu gösterir. Birbirinden şık köşe takımları tam da bu tarz odaların dekorasyonunda kullanılmalıdır. Insanlar küçük odalarda küçük eşyalar kullanılmalıdır gibi düşünür ancak aslında bu yanlış bir düşüncedir. Küçük alanlarda olabildiğince büyük, altı ayrı üstü ayrı kullanılabilir eşyalar kullanılmalıdır. Köşe takımları genedel altı bazalı olan yani depolanabilir alanları olan koltuklardır. Aynı zamanda açılıp yatak olabilen bu koltuklar her tarz tasarım özelliğine sahiptir.

Odanızın sade ve ferah olmasını istiyorsanız açık renk tonlarında az eşya seçmelisiniz. Bu dekorasyon stilinde bir oda için kesinlikle krem rengi, fil dişi rengi gibi açık renk tonlarında bir köşe takımı kullanabilirsiniz. Birbirinden şık köşe takımları içerisinde her sezon farklı renkler moda olur. Her sene üretilen asla modası geçmeyen bazı renkler vardır. O renklerin başında krem rengi ve bej rengi tonları gelir. Krem rengi köşe takımları bildiğimiz tüm renk tonları ile uyumludur. Ne perde seçimi konusunda ne de halı seçimi konusunda sıkıntı yaşatmayan bir renktir. Uygulama örneklerine galerimizden bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mudo Concept Koltuk Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Bej Rengi Koltuk Takımları

Bej Rengi Koltuk Takımları

Dekorasyon konusunda renk temalı seçimlerden bahsederken koltuk takımı renk seçiminden bahsetmeden olmaz. Gelmiş geçmiş tüm...

Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri

Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri

Ev dekorasyonu konusu kimileri için yaşam alanınında uygulanması gereken bazı kurallar iken kimileri için adeta...

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

Kelimenin orijinal hali chesterfield olsa da bizim dilimize okunduğu şekilde geçmiş ve bu şekilde kalmıştır....

Salon İçin Chester Koltuk Modelleri

Salon İçin Chester Koltuk Modelleri

Modası hiç geçmeyen, aksine zamanla daha da popülerleşen, bir ara ortadan kaybolan sonra bir anda...

Dinlenme Koltuğu Modelleri

Dinlenme Koltuğu Modelleri

Bütün günü eve gidip rahat pijamalarını giyip ayaklarınızı uzatıp dinlenme anının hayalini kurarak geçirenler, hiç...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Yaz günlerinin en ferah mekânı bahçelerdir. Yaza girerken daha bahçeler dekore edilmeye başlanır. Herkes bahçeli bir eve sahip olmak ister....

Kapat