EVDEMOB

Birbirinden Şık Ev İçi Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonunda klişeleşmiş bazı şeyler vardır. Bu klişe kalıplar tüm evin iç dekorasyonu konusu için geçerlidir. Tüm odalarda krem rengi ve tonlarında renkler kullanmak, salon dekorasyonlarında l koltuk kullanmak, mutfak ve çocuk odalarında stor perdeler kullanmak gibi. Siz bu klişelerin dışına çıkmak,kendi tarzınızı yaratmak istiyorsanız  tam yerine geldiniz çünkü sizler için dünyanın her yerinden, birbirinden şık ev içi dekorasyon örnekleri bir araya getirdik.  Örneklerimiz içerisinde eklektik tarzı ev dekorasyonunu da bulabilirsiniz şimdinin modası sanayi tarzı dediğimiz bu değişik tarz dekorasyonları da bulabilirsiniz. Romantik bir yatak odası dekorasyonu için alacağınız tavsiyeleri yine romantik bir banyo yaratmak için de kullanabilirsiniz. Şimdi sırası ile şık bir ev içi dekorasyon yapmak için nelere dikkat etmek gerek onlardan bahsedelim.

Evin büyüklüğüne göre, duvarların yapısına göre ve tabi ki evin yaşına göre yani yeni ya da eski olmasına göre duvar renkleri seçmek ile işe başlayabilirsiniz. Duvar boyası ya da duvar kağıdını almayı planladığınız eşyaların da rengine uyacak şekilde seçmek lazım. Detaya girmeden aydınlık ve ferah ama sade bir oda mı, yoksa daha hareketli ve canlı bir oda mı yoksa bunların tamamen dışında koyu renk tonlarında havalı ve cool bir oda mı istiyorsunuz? Genel olarak tarzınızı belirledikten sonra evin geneli için de tarzı belirleyebilirsiniz. Birbirinden şık ev içi dekorasyon örnekleri önce renklerin belirlenmesi ile ortaya çıkar. Duvarınızın rengine desenine göre mobilya seçimini yapabilirsiniz. Duvar rengi belirlemek tüm evin renk tonlarını aşağı yukarı belirlemek anlamına geliyor.

Zarif bir salon ya da konforlu bir yatak odası, kahverengi tonları kadar sıcak ve klasik bir renkle dekore edilebilir. Aynı şekilde bu odaları modern zamanların trend renkleri olan gri ve tonları da ile dekore edebilirsiniz. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey canlı tonlarda aksesuarlar olacak. Soft renkleri canlı renk aksesuarlar ile nasıl renklendirebileceğinizi galerimizdeki birbirinden şık ev içi dekorasyon örneklerini inceleyerek görebilirsiniz. Tam tersi olan koyu renklerde renk dengesini sağlama örnekleri de galerimizde vardır.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Mor Renk Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2015 Renkli ve Modern Perde Modelleri

Perdelerinizi ister camlarınızı tamamen örtmek için kullanın ister fon olarak kullanın evinizin diğer eşyalarına olan uyumu çok önemlidir. Renkli cıvıl...

Kapat