EVDEMOB

Bej Rengi Koltuk Takımları

Dekorasyon konusunda renk temalı seçimlerden bahsederken koltuk takımı renk seçiminden bahsetmeden olmaz. Gelmiş geçmiş tüm zamanların en sevilen renklerinden olan bej rengi koltuk takımları incelememize başlıyoruz. Modern zamanların koltuk takımları arasında bej rengi ile tonları pek fazla bulunmasa da hala en çok kullanılan salon takımının bu renk tonlarında olduğunu biliyoruz. Bej rengi koltukların bu kadar çok sevilmesinin ve hala tercih ediliyor olmasının bir çok sebebi vardır. Bu sebeplerin başında ise krem rengi bej rengi gibi renk tonlarının en kolay, en uyumlu renk tonları olmasıdır. Bej rengini koyu açık tüm renk tonları ile kolayca uyum sağlatabilirsiniz. Ayrıca bu renk koltuklar için halı rengi seçimi de çok kolaydır.

Klasikten vazgeçemem diyenlere, ben çok iddialı tasarımları sevmiyorum orta seviye olsun diyenlere, ferah ve aydınlık olsun gerisi önemli değil diyenlere bej rengi koltuk takımları. Bu koltuk takımları ile uyumlu olarak kahverenginin hemen hemen tüm tonlarında halı kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil gibi canlı ve doğal renk tonları da bej rengi ile harika olur. Sütlük kahve dediğimiz orta tondaki renk bej renginin en iyi tamamlayıcılarından bir tanesidir. Zemin malzemesi seçerken de bu koltuk renklerini dikkate alırsanız oda içerisindeki renk uyumunu daha kolay yakalarsınız. Bej rengi eklektik tarz denilen biraz rustik biraz sanayi tipi dekorasyon tarzının da en iyi temsilcilerini yansıtır. Bej renginin çok tonu eklektik koltuk takımı tasarımlarında kullanılır.

Bazı evlerde ciddi bir hava vardır. Bunu sağlayan asıl unsurlar duvarlardaki tablolar, odadaki koltuklar ve yerdeki halıdır. Ciddi ve ağır bir salon dekorasyonu için özellikle seçilen malzeme deridir. Deri koltuklar rengi ne olursa olsun ev dekorasyonuna oldukça ağır bir hava katar. Şık olmasına şıktır ancak ağır olması farklı bir durumdur. Yenilikçi ve modern salon dekorasyonlarında bej rengi koltuk takımları deri olmayan daha soft ve spor görünen kumaşlardan seçilir. Galerimizde sizler için dünyanın bir çok farklı coğrafyasından seçtiğimiz koltuk takımları örneklerini görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri

Vanessa Mobilya Koltuk Modelleri

Ev dekorasyonu konusu kimileri için yaşam alanınında uygulanması gereken bazı kurallar iken kimileri için adeta...

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

En Güzel Chester Koltuk Renkleri ve Modelleri

Kelimenin orijinal hali chesterfield olsa da bizim dilimize okunduğu şekilde geçmiş ve bu şekilde kalmıştır....

Salon İçin Chester Koltuk Modelleri

Salon İçin Chester Koltuk Modelleri

Modası hiç geçmeyen, aksine zamanla daha da popülerleşen, bir ara ortadan kaybolan sonra bir anda...

Dinlenme Koltuğu Modelleri

Dinlenme Koltuğu Modelleri

Bütün günü eve gidip rahat pijamalarını giyip ayaklarınızı uzatıp dinlenme anının hayalini kurarak geçirenler, hiç...

Turkuaz Renk Koltuk Modelleri

Turkuaz Renk Koltuk Modelleri

Oturma odalarımız ile salonlarımızı, tarzı bakımından çok farklı şekillerde dekore edebiliriz. Bu dekorasyon tarzına karar...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2014 Klasik Avize Modelleri ve Fiyatları

Evlerin aydınlatılmasında titiz davranmak gerekir. Gerekli aydınlığı sağlamak için doğru avize modellerini seçmelisiniz. Avize modelleri modern ve klasik olarak üretilmektedir....

Kapat