EVDEMOB

Bebek Odaları ve Önemi

Geçmişten günümüze çocuk sahibi olmak herkesin hayatında önemli bir yer oluşturuyor. Kimi çiftler onlarca yıl bu günü bekliyor. Bu sebeplerle çocuk haberleri gelir gelmez bunun için alışverişler, hazırlıklar başlıyor. Fakat hazırlıklar ve alışverişler yapılırken atlanmaması gereken birçok nokta bulunuyor. Bebek odaları yaşları dolayısıyla bebekler için önemli bir yeri oluşturuyor. Çünkü bu dönemdeki eşyalar ve davranışlar direk olarak onların bilincine işliyor. Ayrıca bebeklerin güvenliklerinin de mutlaka atlanmaması gerekiyor. Çünkü hareketlenmeye başladıkları dönemlerde küçük ihmaller acı sonuçlar doğurabiliyor. Bu kadar uyarıdan önce ise mutlaka her bireyin küçük yaşlarda yalnız kalmaya alıştırılmasının öneminden bahsetmek ve devamını pedagoglara bırakmak gerekiyor.

Bebek odaları alışverişlerinde mağazalar artık yeni ebeveynlere birçok seçenek sunuyor. Kaliteli malzemeler, beşiklerdeki güvenlik önlemleri, oyuncakların yerleştirilmesi ile oda kamera, telsiz aksesuarları hizmetleri artık rahat bir biçimde sunuluyor. Üretim teknolojilerinin gelişmesi de fiyatları bir ölçüde geçmiş yıllara göre azaltıyor. Ancak yine de söz konusu bebek gibi korumasız bir birey olduğundan alışverişin dikkatli yapılması ve alerjik reaksiyonlarla birlikte güvenliğe dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca farklı ve ilginç tasarımlar çocuklar kadar aileleri de mutlu ediyor ve bu yeni eşyalar tüm eve bir renk getiriyor. Gece yarısı ağlayan bebeğin yarattığı huzursuzluk ilginç eşyalarla giderilmiş oluyor.

Mobilya mağazaları emniyet kilidi gibi aksesuarlar konusunda da ebeveynlere yardımcı olabiliyor. Böylece emeklemeye başlayan ya da hareketlenen çocukların kazalar yaşamaması için faydalı olan önlemler kolaylıkla alınmış oluyor. Ancak bebek odaları hazırlarken oyuncaklı beşikleri de mutlaka atlamamak gerekiyor. Yatak içinde sürekli sıkılan çocukları neşelendirebilmek için onlarca yıldır bu yöntem daima işe yaramıştır. Yine de tasarımcıların bazı ilginç fikirlerine rastlanırsa değerlendirmekte yarar var. Bazen garipsenen değişiklikler hayat kurtarabiliyor.

 

bebek-odalari-ve-onemi-1

 

bebek-odalari-ve-onemi-2

 

bebek-odalari-ve-onemi-3

 

bebek-odalari-ve-onemi-4

 

bebek-odalari-ve-onemi-5

 

bebek-odalari-ve-onemi-6

 

bebek-odalari-ve-onemi-7

 

bebek-odalari-ve-onemi-8

 

bebek-odalari-ve-onemi-9

 

bebek-odalari-ve-onemi-10

 

bebek-odalari-ve-onemi-11

 

bebek-odalari-ve-onemi-12

 


Kategori: Bebek Odaları

Benzer Konular

Bebek Odaları İçin Evde Yapabileceğiniz Eşyalar

Bebek Odaları İçin Evde Yapabileceğiniz Eşyalar

Bebek odaları, ışığı ile rengi ile havası ve hatta kokusu ile bile, bize kendimizi başka...

Siyah Beyaz Bebek Odası Örnekleri

Siyah Beyaz Bebek Odası Örnekleri

Bebek odası dekorasyonlarında yaratıcı tasarımlar ile işlevselliği öne çıkaran tasarımlar yapabilirsiniz. Hazır bir bebek odasını...

İskandinav Tarzı Bebek Odaları

İskandinav Tarzı Bebek Odaları

İskandinav tarzı bebek odaları genel olarak planlanan ve dekore edilen bebek odalarından pek de farklı...

Küçük Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

Küçük Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

Bebek odaları, en az diğer oda dekorasyonları kadar ilgi, dikkat gerektiren bir oda dekorasyonudur. Kullanılan...

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

  Bebek odası dekorasyonları genelde çocuk odası dekorasyonları ile karıştırılır. Daha doğrusu ikisi benzer şeylermiş...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Kış Bahçesi Dekorasyonu Fikirleri

Yaprakların tek tek yere düştüğü, turuncudan sarıya, sarıdan kahverengi dönüşen renk tonları ile bütün çevremizde sonbaharı hissettik. Cıvıl cıvıl kuşların...

Kapat