EVDEMOB

Antre Mobilyaları Hangileridir?

Kapıyı ilk açtığmız anda her gün bizi karşılayan, evimize ilk kez gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyen antelerimiz. Salonundan mutfağına, çalışma odasından çocuk odasına kadar her birinin dekorasyonu ile özel olarak ilgilenirken kendisini karanlıkta bıraktığımız, doğru mobilyaları bulmayı unuttuğumuz antrelerimiz. Halbuki antreler eve gelen herkesin ilk gördüğü aynı zamanda giderken son gördüğü alanlardır. Bu yüzden de evi temsil ederler. Doğru mobilya ve ışıklandırma ile harika bir dekorasyonu hak eden bu alanları nasıl dekore etmek lazım. Antre mobilyaları hangileridir, evin diğer bölümlerinde kullanılan eşyalardan uyarlama eşya kullanılabilir mi yoksa sadece antre eşyaları özel olarak mı satılır? Bakalım bu önemli noktalara işaret eden soruların cevapları nelermiş.

Sevdiğimiz ve zevkine güvendiğimiz bir iç mimar ile çalışmıyorsak evin her köşesinin dekorasyonu bizi bekliyor demektir. Bu dekorasyon noktaları arasında antreler, holler ve koridorlar da var. Bizim kültürel mimarimizde antreler genelde çok küçük ve dar olduğu için gereken ilgiyi hiç bir zaman görmemiştir. Ancak değişen mimari ile genişleyen antreleri de hala dekore etmeyi pek iyi bilmiyoruz. Halbuki doğru bir şekilde yerleştirilip mobilyaları doğru bir şekilde seçildiğinde antreler bir çok fazla mobilyayı alarak bize alan açma şansı verir. Dar bir koridorda bile minimal bir kitaplığı sanki dekoratif bir ögeymiş gibi kullanablirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz antre mobilyaları hangileridir sorusunu aslında bu şekilde yanıtlıyoruz. Yani diğer odalarımızda kullandığımız kitaplık gibi sıradan bir eşya antre mobilyası olarak kullanılabilir. Aynı zamanda dresuar gibi, portmanto gibi, yüksek dikey ayna gibi veya ayakkabılık modelleri gibi sadece antre dekorasyonunda kullanılabilen mobilyalar da vardır. Sadece bu alana sait olan antre mobilyaları hangileri derseniz o zaman bu dresuar modellerinden, ayakkabılık modellerinden bahsedebiliriz. Ayakkabılarınızı giyerken oturmak için kullanabileceğiniz mini tabureler ya da mini sandalyeler de aslında bir nevi antre eşyalarındandır. Bu eşyalar sadece bu alana ait değildirler.

Ikea antre mobilyaları tasarımı konusunda diğer markaları çok geride bırakmıştır. Galerimizde de görebileceğiniz gibi onlarca çeşit ve tarzda çok farklı antre mobilyaları vardır.  

 

Bir önceki yazımız olan Duvar Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konular

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri...

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Evimizi yenilemeye karar verdik veya yeni bir ev aldık sıfırdan içini dekore ediyoruz diyelim. Oda...

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Rustik Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyon literatüründe kullanılan ancak anlamı çok iyi bilinmeyen bir çok kelime vardır. Bu kelimelerin daha...

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç...

En Güzel Boya Badana Renkleri

En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 Alfemo Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

Yemek masası aileleri bir araya getiren hep birlikte oturup yemek yemelerini sağlayan aynı zamanda hoş sohbet etmelerini sağlayan oldukça fazla...

Kapat