EVDEMOB

Ahşap Mobilyalar Nasıl Temizlenir

Bugün sizlere, ahşap mobilyalar nasıl temizlenir sorusunun yanıtını vereceğiz. Evinizin en pahalı ve en özen gösterdiğiniz eşyaların başında kuşkusuzahşap mobilyalar gelir. Bu eşyaları satın alırken nasıl özenle seçmişseniz evinizde kullanırken de aynı özeni temizliğine gösterirsiniz. Ahşap mobilyalara özen gösterdiğiniz bir başka konu da kuşkusuz taşınırken onları muhafaza etme gerekliliğidir. Tüm bunları söyledik ancak biz bu yazımızda sizinle ahşap mobiya temizliği nasıl yapılır, ahşap mobilyalar nasıl temizlenir konusuna yoğunlaşacağız.

Ahşap mobilyalarınızı kirletmeyin!

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki ahşap mobilyalar için en iyi temizlik yöntemi kirletmemektir. Ancak küçük bir çocuğunuz varsa bu oldukça zor bir durumdur. Çocuklu aileler için temiz bir eşya neredeyse hayal ürünü haline gelir. Evet en güzel temizlik kirletmemektir dedik. Kirletmemek içinse ahşap mobilyaları evimizin en kullanışlı bölgelerine yerleştirmemiz gerekir. Çok toz alan ve güneş ışığına direk olarak maruz kalan ahşap mobilyalar çabuk kirlenir ve üzerlerindeki tozu çok kolay gösterirler. Bu yüzden ahşap mobilya temizliğinde dikkat etmemiz gereken ilk unsur mobilyaların yerleridir.

Koruyucu maddeler kullanın!

İkinci olarak ahşap mobilya temizliğini koruyucu maddeler ile yapabiliriz. Bu maddeler sayesinde mobilyalarımızın üzerine toz ve leke olmasını engeller ya da geciktirebiliriz. Bu maddeler cila kıvamında olup mobilyacılarda satılmaktadır. Ayrıca bu malzemeler sayesinde ahşap mobilyalarınızın üzerinde önceden oluşmuş lekeleri de çıkartmanız kolaylaşır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu malzemeleri mobilyacılarda ya da marangozhanelerden temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak da bu maddelere ulaşabilirsiniz. Bunun için arama motorlarına “ahşap temizleme, ahşap temizleme cilası, ahşap leke çıkarıcı” gibi kelimeler yazarak aratabilirsiniz. Karşınıza çıkan güvenilir alışveriş sitelerinden bu ürünleri sipariş verebilirsiniz.

İpek yada kumaş kullanın!

Son olarak ahşap eşyalarınızın temizliğinde hangi araçları kullanacağınıza değinelim. Ahşap mobilyalarhassas eşyalar oldukları için bunların temizliği için yumuşak penye ya da ipek gibi kumaş parçaları kullanabilrsiniz. Dekorasyon şeması gibi ayrıntılı bölgelere ise yumuşak tüylü toz fırçalarını kullanabilirsiniz.

mobilya-temizleme


Kategori: Püf Noktası

Benzer Konular

Güzel Kokan Bir Ev İçin Pratik Bilgiler

Güzel Kokan Bir Ev İçin Pratik Bilgiler

Herkes evine gittiğinde sıcak, düzenli ve temiz bir ev ile karşılaşmanın hayalini kurar. Çok yoğun...

Dekorasyonda Renkler ve Renk Uyumu Konusunda Önemli Bilgiler

Dekorasyonda Renkler ve Renk Uyumu Konusunda Önemli Bilgiler

Dünyanın en kaliteli, en pahalı ve en şık mobilyalarını bile alsanız doğru bir yerleşim yapmadıktan...

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta

Perdeler. Bir odanın en önemli üç öğesinden birisi. Duvar, mobilya, perde. Odanızdaki tüm atmosferi bu...

Perde Seçiminde Püf Noktalar

Perde Seçiminde Püf Noktalar

Yaşam alanlarınızı daha şık hale getirmek ve mobilya gruplarınızı güneş ışığından daha verimli şekilde korumak...

Antika Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Antika Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Bazı şeyler, eskidikçe değerlenir ve güzelleşir. Bunların başında da antika mobilyalar gelmektedir. Tarihten bugüne değer...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
2016 İstikbal Mobilya Portmanto Modelleri ve Fiyatları

Şıklık ayrıntıda gizlidir.   Ayrıntıya önem veriyorsunuz. Sıradan değil size özel bir şey arıyorsunuz. Çok çeşit olsun, aralarından seçeyim istiyorsunuz....

Kapat