EVDEMOB

2015 Yemek Odası Modelleri

Yemek odaları bir ailenin en temel eşyasıdır. Tüm aile fertleri ve misafirler yemek odası takımlarını kullanır ve işlevsel açıdan bir evin en çok kullanılan bölümlerinden bir tanesidir. Evde olduğumuz zamanlarda, günün tüm öğünlerini yemek masamızda yeriz ve bu sebepten dolayı, yemek odaları takımlarımız göze hitap edeceği kadar, rahat ve konforlu olmak zorundadır. Ayrıca seçeceğiniz yemek odası modelinin, özellikle masası çok sağlam olmalıdır, eve geldiği ilk günlerden itibaren boyası zarar gören ve yıpranan yemek masaları, çok kısa bir süre içerisinde göz zevkinizi bozacak bir hal alabilir. Bu nedenle özellikle boyası ve cilası açısından kaliteli bir ürün seçerseniz, uzun yıllar size hizmet edecektir.

2015 yemek odası takımlarını incelediğimizde, renk uyumuna çok önem verildiğini görmekteyiz. Bu renk uyumunu oluşturabilmek için, sadece yemek odanızı doğru seçerek evinize götürmek yeterli olmayacaktır. Beraberinde koltuk takımlarınızı, perdelerinizi ve evinizin duvarlarını da aynı doğrultuda yenilemezseniz, evinizde farklı renk gruplarından oluşan tezatlıklar meydana gelebilir. Bunu önlemek için evinizin renk ve tarzına uygun bir yemek odası seçerek, evinizin salonunda uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

2015-yemek-odasi-modelleri-1

 

Sizlerde yemek odası takımlarınızı yenilemek istiyorsanız 2015 yemek odaları açısından çok zengin seçeneklerin sunulduğu bir yıl. Özellikle Avrupa üzerinden ülkemize gelen minimalist ve sadelik akımı, yemek odası modellerini de etkisi altına almış durumda. Özellikle loft ev tiplerinin çok moda olduğu günümüz moda akımında, yemek odaları genel olarak kaba ağaçlar ve doğal olarak işlenmemiş ağaçlardan meydana geliyor.

Doğal ahşap yemek odası takımları özellikle gri renklerde duvar kaplamaları ve koyu renkli doğal parkelerle çok hoş bir etki yaratıyor. Bu tür mobilyalar genel olarak çok eski zeytin ağaçları ve ceviz ağaçları kullanılarak üretiliyor ve ağacın tüm dokusu orijinal şekilde sergileniyor. Göze hitap eden bu tür yemek odası takımları biraz pahalı ancak 2015 yemek odası modasının zirvesini oluşturuyorlar.

 

2015-yemek-odasi-modelleri-2

 

Bunun dışında panel mobilya üreticileri ve fabrikasyon mobilya üreticileri, pek çok farklı modelde ve tarzda yemek odası takımını tüketicilerine ulaştırıyor. Özellikle çok avantajlı fiyatları ve cazip taksit seçeneklerinden dolayı panel mobilya firmaları çok fazla tercih ediliyor. Ayrıca bu büyük firmaların sağlamış olduğu uzun garanti süreleri, müşterilere ayrı bir güven veriyor ve tercih sebeplerinden bir tanesi.

 

2015-yemek-odasi-modelleri-3

 

2015 yılı lüks çizgileri içinde daha çok barındıran bir mobilya akımının yaşandığı bir dönem olarak dikkat çekiyor, ancak bir çok farklı kesime ve tarza hitap eden mobilya firmaları, her keseye uygun farklı seçenekler sunuyorlar. Sizde iyi bir yemek odası takımı almadan önce, genel olarak malzeme kalitesine ve garanti sürelerine dikkat etmelisiniz. Bu sayede uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz mobilyalara sahip olabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Yemek Odaları

Benzer Konular

Minimalist Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Minimalist Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Değişen dünya düzeni doğrultusunda ihtiyaçlarımız da değişiyor. Her şeye ulaşmak çok daha kolay olduğu için,...

Enza Home Yemek Odası Modelleri ve Fiyatları

Enza Home Yemek Odası Modelleri ve Fiyatları

Yemek odası dekorasyonları, bizim ev dekorasyonu kültürümüze sonradan giren ancak hızla yükselen bir dekorasyon modelidir....

Cam Yemek Odası Masaları

Cam Yemek Odası Masaları

Yemek odası kavramı zaman içerisinde bizlerin de ev düzeni içerisinde kendine yer buldu. Amerikan mutfak...

Küçük Yemek Odası Takımları

Küçük Yemek Odası Takımları

Bazı evler lükstür, bazı evler pahalı tasarımlar ile doludur, bazıları şıktır bazıları da tarzdır. Bazı...

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

Yemek masanız, hazırladığınız bir sürü lezzetli yiyecekle donandıktan sonra mutlaka güzel görünecektir. Ancak bunun öncesi...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Enza Mobilya Merlin Koltuk Takımı
Enza Mobilya Oturma Grupları ve Fiyatları

Evlerimizin şık görünmesi bizim için oldukça önemlidir. Bunun için birçok farklı dekorasyon fikri dener ve evlerimizi şık bir görünüme kavuşturmaya...

Kapat