EVDEMOB

2015 Yatak Odası Modelleri

Yatak odaları dinlenmek ve bir sonraki gün için yeterli enerjiyi depolayabilmemiz için kullandığımız ve sağlıklı şekilde yaşayabilmemiz için, en çok ihtiyacımız olan uyku düzenini kurduğumuz yerdir. Yatak odaları tasarım ve estetikten daha önce, fonksiyonel ve kullanışlı olmak zorundadır. Ancak bu sayede sağlıklı bir şekilde dinlenerek, enerji depolayabiliriz. Ayrıca Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre, yatak odası tasarımı, insan vücudunun yeterli enerjiyi depolayabilmesi ve psikolojik açıdan çok büyük bir etken. Buna göre odanızı minimalist ve sade çizgilerle dekore edecek olursanız, ruh sağlığınızda o derecede dingin ve rahat hale geliyor.

2015 yatak odası modelleri incelendiğinde, bu akımın başladığını görmekteyiz. Artık insanlar tıkış tıkış dolu odalar yerine, ferah ve sade döşenmiş yatak odalarına yöneliyor ve üreticilerde tasarımlarını bu doğrultuda şekillendiriyor.

Ayrıca 2015 yatak odası modelleri, soft renklerden canlı renklere geçişin habercisi, önümüzdeki senelerde daha canlı renklerinde görüleceği düşünülüyor. 2015 yatak odaları, özellikle kırmızı, siyah, sarı, yeşil ve beyaz renk tonlarında üretilmiş. Doğru tercih edilmiş bir yatak odasıyla tüm hayat kaliteniz artmış olacak.

 

2015-yatak-odasi-modelleri-1

 

2015 yatak odaları, daha marjinal seçenekleri de içerisinde barındırıyor, ancak genel hatları itibariyle, çok kapılı dev dolaplar ve büyük yatak başlıkları, yerlerini daha küçük ve kullanışlı dolaplar ile, daha sade yatak başlıklarına bırakmış durumda. Ayrıca evlerinde giyinme odaları bulunanlar, bu zarif ve kullanışlı dolapları, giyinme odalarının içerisinde yerleştirerek, yatak odalarında daha geniş yer elde etmiş oluyorlar. Ayrıca 2015 yatak modelleri de alışılmışın dışında, yere daha yakın ve bu sayede yattığınızda odanızın tavanı daha geniş görünerek, ruhunuza ferahlık hissi katıyor.

 

2015-yatak-odasi-modelleri-2

 

Sizlerde yatak odalarınızı yenilemek istiyorsanız, kesinlikle 2015 yatak odası modellerini incelemeli ve bir çok mobilya mağazasını ziyaret ederek yeni koleksiyonlar ve özellikleri açısından bilgi almalısınız. Yatak odaları çok sağlam malzemelerden yapılmalı ve bunu bulabilmek için çok fazla gezerek, tüm malzemeler ve tarzlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Yatak odası modelleri, uygun renk kombinasyonlarını taşımalı, aksi halde, yatak odanıza girdiğinizde göz yorgunluğu yaşayabilirsiniz. Canlı renklerin hakim olduğu 2015 yatak odası modelleri, soft renklerle tamamlanmalı. Örneğin kırmızı renkli bir yatak odası takımı seçtiyseniz, seçeceğiniz nevresim takımı soft bir renk olmalı, ayrıca perde seçimi de abartıdan uzak olmalı. Kırmızı yatak odaları ile genellikle krem rengi ve koyu gri tonları hoş etkiler yaratmaktadır. Bunun dışında krem rengi lake yatak odası modelleri her yıl olduğu gibi bu yılda çok moda.

 

2015-yatak-odasi-modelleri-3

 

Son olarak 2015 yılı yatak odası trendine göre, odanızın içerisinde kişisel objeler ve fazladan eşyaların bulunması, hem dekorasyonu, hem de psikolojik dengenizi bozuyor. Yatak odaları sade ve kullanışlı olmalı ve evin diğer odalarında kişisel obje ve eşyalarınızı sergilemelisiniz. Ancak bu sayede, yatak odaları ferah, sade ve şık olabiliyor.

 

2015-yatak-odasi-modelleri-4

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Yatak Odası Takımları ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategori: Yatak Odaları

Benzer Konular

Minimal Yatak Odası Takımları

Minimal Yatak Odası Takımları

Modern ev dekorasyonlarında kullanılan bir sürü terim vardır. Bunların başında rustik, minimal, retro veya minimalist...

İkea Yatak Odası Takımları

İkea Yatak Odası Takımları

Ev dekorasyonlarını planlarken kendimize kilit bir kaç soru sorabilir, bu soruların cevaplarına göre de net...

Yatak Odası Yerleştirme Planları

Yatak Odası Yerleştirme Planları

Işlevsellik ve estetik olma, ev dekorasyonu dahil tasarım ve planlama gerektiren hemen hemen tüm konulardaki...

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Farklı Tarzlar

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Farklı Tarzlar

Her işin bir uzmanı vardır, o iş için en kaliteli ürünler nerden alınır en doğru...

Modern Yatak Odası Tasarımları

Modern Yatak Odası Tasarımları

Uyku mabetlerimiz yatak odalarımız, güne başladığımız ve günü sonlandırdığımız en özel alanlarımız. Modern yatak odası...

Yorum Yazın
Yukarı
Devamını oku:
Bellona Mobilya Hayallerinizi Süsleyecek

Herkes için evinin şık görünmesi önemlidir. Evinize geldiğiniz zaman kendinizi rahat ve dinlenmiş hissetmek istersiniz. Bunun içinde evinizin şık ve...

Kapat