Mobilya ve Ev Dekorasyonu Trendleri

2015 Mobilya Trendleri

2015 yılı mobilya trendi açısından çok farklı tarzların bir arada sunulduğu bir yıl. Özellikle eskilerden kalma pek çok obje, bu yeni dekorasyon akımları içerisinde, yer bulabiliyor. Bu özelliğiyle 2015 mobilya trendleri çok daha anlamlı bir hale geliyor. Örneğin babannenizden kalma bir vazo veya antika bir saat, yeni loft tarzı döşediğiniz evinizin en güzel görünen objesi haline gelebilir. Bu yıl en çok, eski objelerin ön planda olması için, yeni obje ve dekorasyon ürünleriyle desteklemeler yapılması dikkat çekiyor.

Örneğin, gri ve tonları bir duvar kaplaması veya boyası yaptığınız evinizde, koyu renkli bir parke seçimi çok güzel bir sonuç verecektir. Bunun yanı sıra, eşya seçimi çok önemli, seçeceğiniz koltuk takımı, ihtiyacınızın fazlası olacak şekilde büyük olmamalı. Ayrıca koltuk takımlarında kumaş ve deri seçenekleri çok marjinal. Sizde imkanınız varsa marjinal renklerde deri kaplamalı koltuk takımlarını tercih ederseniz, sezonun modasına ayak uydurmuş olursunuz.  Ancak evinizin metrekaresi ufaksa, kaliteli ve iyi görünen bir köşe koltuk daha çok işinizi görecek ve evinizi daraltmayacaktır. 2015 mobilya trendi, çok fazla gereksiz eşyanın bulunmadığı sade bir dönem. Buna göre eskiden olduğu gibi, koltuk takımları, bir üçlü, bir ikili ve iki tekli koltuktan oluşmuyor, bunun yerine kaliteli bir üçlü koltuk ve yanına bir dinlenme koltuğu tercih ediliyor ve bu sayede eviniz çok daha geniş ve fonksiyonel olarak kullanılabiliyor.

Yemek odası takımları ise doğal ağaçlardan üretiliyor ve bu ağaçları destekleyen ve bağlantı sağlayan bölümler metal. Bu metal bölümler üzerinde herhangi bir kaplama yada boya bulunmuyor ve tamamen doğal şekilde bırakılmış. Özellikle ceviz ve zeytin ağaçları bu tür loft tarzı evlerde çok uyumlu oluyor.

 

2015-mobilya-trendleri-1

 

Sizde evinizi loft tarza uygun şekilde döşemek istiyorsanız, ille de bir kule veya rezaidans dairede oturmak zorunda değilsiniz, biraz zevk ve para harcayarak istediğiniz her evi iyi bir dekora kavuşturabilmeniz mümkün. Bunun için 2015 mobilya trend’lerine biraz göz gezdirmek ve doğru eşyaları alarak, doğru şekilde kombinlemek çok önemli. Bu uyumu sağladığınız zaman, evinize iyi bir mimar eli deymiş gibi hissedeceksiniz.

 

2015-mobilya-trendleri-2

 

Günümüzde pek çok farklı tarza ve modele ev sahipliği yapan mobilya mağazaları bulmak çok kolay. Modayı yakından takip etmek istiyorsanız özellikle el yapımı ürünlerin satıldığı cukurcuma ve kağıthane gibi ham mobilyacıların fazlaca bulunduğu bölgeleri ziyaret etmelisiniz. Buralardan alacağınız ucuz objeler bile evinizin havasını bir anda değiştirebilir.

 

2015-mobilya-trendleri-3

2015-mobilya-trendleri-4

2015-mobilya-trendleri-5

2015-mobilya-trendleri-6

2015-mobilya-trendleri-7

2015-mobilya-trendleri-8

2015-mobilya-trendleri-9

2015-mobilya-trendleri-10

 


Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde eskitme tarzı mobilyalar, Fransız mobilya modelleri ve İstikbal Mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konular

İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları

İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları

Her evin vazgeçilmezleri olan mobilyalar İstikbal mobilya sayesinde farklı modeller ile karşınıza geliyor. Sizde farklı...

2016 İstikbal Mobilya Modelleri

2016 İstikbal Mobilya Modelleri

Evlenecekseniz yada evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak 2016 istikbal mobilya modellerini görmenizi tavsiye ediyoruz....

2016 İstikbal Mobilya Yatak Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yatak Odası Takımları ve Fiyatları

İstikbal’den size özel yatak odaları.   Her sabah, güne gözlerinizi açtığınızda neyle karşılaşmak istersiniz? Göz...

2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

İstikbal Mobilya, bildiğiniz gibi ülkemizde bilinen en eski mobilya markalarından birisidir. Uzun geçmişine, birçok başarılı...

2016 İstikbal Mobilya Yataklar ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yataklar ve Fiyatları

Neden Türkiye’nin en iyi uykusu? İyi bir uykunun sizin için anlamı ne? Belki yeni bir...

Yukarı
Devamını oku:
kucuk-yatak-odalari-icin-dekorasyon-fikirleri-7
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Metropol şehirlerde genellikle küçük evleri tercih ediyoruz. Çalışan insanlar olduğumuzdan evimizin küçük, şirin, kutu gibi olmasını tercih ediyoruz. Genellikle çekirdek...

Kapat