Mobilya ve Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Mobilya Modelleri

2016 mobilya dekorasyon fikirleri açısından çok renkli bir yıl olacak gibi gözüküyor. Özellikle yeni tasarımcıların yetişmesi ve mobilya firmalarının, fonksiyonelliğin yanında tasarıma da çok fazla önem vermeleri, mobilya sektörünü canlandıracak etkenlerden bir tanesi olacak. 2016 mobilya modelleri arasında en çok dikkati çeken akımlardan bir tanesi, endüstriyel mobilya modası oldu, sanayi tipi malzemelerden mobilya yapımı, eski musluk malzemelerinden yapılan gece lambaları, çok kaba şekilde kesilmiş ağaç masa, sandalye veya tabureler, yada doğal ağaç mobilyalar çok daha fazla ilgi görüyor.

Tasarımcılarda özellikle ham demirden oluşturdukları masa ve sandalyelerle ön plana çıkıyor. Bir çok mobilya mağazasında bulabileceğiniz, endüstriyel mobilya modelleri, özellikle internet üzerinden, tasarım ürün satan mobilya sitelerinde satışa sunuluyor.

Bunun dışında, 2016 en ilgi çeken mobilyaları incelendiğinde, doğal ahşap gövdeli masalar, ve özellikle zeytin ağacı gibi asırlık ağaçlardan yapılmış mobilyalar yer alıyor. Bu mobilyaların yanında, doğal ahşap kitaplık modelleri ve doğal ahşap sehpalarda 2016 mobilyaları arasında yer almakta. Bu mobilyalar doğal ürünlerden tasarlandığı için, belirli sürelerde bakımdan geçmeleri ve bağlantı yerlerinde oluşan açılmaların onarılması gerekiyor. Bu nedenle bakımı zor ancak göze hitap eden mobilyalar olarak göze çarpıyor.

 

2016-mobilya-modelleri-1

2016-mobilya-modelleri-2

 

Bu tür farklı tasarım mobilyalar haricinde, her evin ihtiyacı olan normal mobilya larda ilgi çekiyor. Özellikle 2016 yemek odası takımları, kullanılan malzemelerin kalitesiyle dikkati çekiyor. En çok lake yemek odası takımları ve altın varak detaylı yemek odası takımları ilgi görürken, evlerin eski ihtişamı ve görkemi, küçük detaylarla gündeme geliyor gibi gözüküyor. Bunların haricinde oturma gruplarını ,inceleyecek olursak, 2015 mobilya modelleri göz önünde bulundurulduğunda, 2016 koltuk takımı modellerinde pek değişikliğe gidilmediği gözüküyor. 2016 koltuk takımları, chester modeller başta olmak üzere yarı avangard mobilya modellerini kapsayan geniş bir skala sunuyor. En çok chester koltuk modelleri satılırken, geçen seneye kıyasla, kumaş renkleri ve kalitelerinde yaşanan değişimler dikkat çekiyor. Diğer yandan 2016 en çok satılan koltuk modelleri denildiğinde, akıllara ilk olarak köşe koltuk takımları gelmekte, 2016 köşe koltuk modelleri, kumaş seçeneklerinin farklılığı yanı sıra, avangard köşe koltuk takımları olarak ilgi topluyor. Aynı zamanda köşe koltuklar, günümüzün modası olan ufak ve kullanışlı evlerin en büyük kurtarıcısı, iyi ve kullanışlı köşe koltuk modellerinden bir tanesi seçildiğinde, tüm evin koltuk ihtiyacı sona ermiş oluyor. Aynı zamanda bu tür Amerikan mutfaklı evlerde, yemek odası takımı almak zorunda da kalmayacağınız için, iyi bir köşe koltuk ile, en ekonomik yönden, mobilya ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

 

2016-mobilya-modelleri-4

2016-mobilya-modelleri-5

 

2016 moda mobilyaları arasında josefin koltuklar, yani sırt dayama yeri bulunmayan daha ince yapıya sahip koltuklar dikkat çekiyor. Bu koltuk modelleri genellikle manzaralı evlerde, manzarayı kapatmamak için cam önlerinde tercih ediliyor. Ayrıca, evlerin girişlerine minik josefin koltuklar koyarak, hem ayakkabılarınızı giyerken fonksiyonel bir çözüm yaratabilir, hem de görünüm açısından şık bir alternatif oluşturabilirsiniz.

 

2016-mobilya-modelleri-6

 

2016 yatak odası takımlarını inceleyecek olursak, yüksek işçilikli yatak başlıkları dikkati çekiyor. Bunun yanı sıra, yuvarlak yatak modasının etkilerini kaybettiğini görmekteyiz, ancak çok daha ilginç yatak odası modelleri yer almakta. 2016 yatak odası modelleri arasında, en çok teknolojik mobilyalar yer almakta, bazı markaların tasarımları arasında, yatağın alt kısmından kumanda yardımıyla çıkabilen televizyonlar, veya çeşitli ses komutlarını algılayarak, yanıp sönen gece lambaları gibi, pek çok aksesuarın yatak odası takımlarına monte edildiğini görmekteyiz.

 

2016-mobilya-modelleri-7

 

Son olarak 2016 mutfak mobilyalarını incelediğimizde, plastik sandalyelerin çok farklı ve ergonomik formlarda tasarlandığını görüyoruz. Tıpkı avangard bir sandayle modelinde olan plastik mutfak sandalyeleri, çok şık görünüyor ve fonksiyonellik açısından çok sağlam ve kullanışlı. Bu sandalyeleri tamamlamak için yuvarlak cam masaların kullanıldığını görüyoruz. Sandalyelerin şıklığını bozmamak adına, plastik bir masa tercih etmemenizi öneriyoruz. 2016 plastik sandalye modellerini almadan önce pek çok mağazayı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Birbiri ile bire bir aynı modellerin, çeşitli mağazalarda, çok büyük fiyat farklarıyla satıldığını gördük ve bundan olumsuz yönde etkilenmemek için, bir çok mağazayı gezmekte fayda var. Diğer yandan eğer küçük bir mutfağa sahipseniz, minik tabureler ve ufak fonksiyonel bir masa işinizi görecektir.

 

2016-mobilya-modelleri-8

2016-mobilya-modelleri-9

 

Ayrıca çok büyük mutfaklar için köşe takımlar her zaman olduğu gibi 2016 mutfak mobilyaları arasında da yerini alıyor.

 

 Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde eskitme tarzı mobilyalar, Fransız mobilya modelleri ve İstikbal Mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konular

İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları

İstikbal Mobilya Modelleri ve Fiyatları

Her evin vazgeçilmezleri olan mobilyalar İstikbal mobilya sayesinde farklı modeller ile karşınıza geliyor. Sizde farklı...

2016 İstikbal Mobilya Modelleri

2016 İstikbal Mobilya Modelleri

Evlenecekseniz yada evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak 2016 istikbal mobilya modellerini görmenizi tavsiye ediyoruz....

2016 İstikbal Mobilya Yatak Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yatak Odası Takımları ve Fiyatları

İstikbal’den size özel yatak odaları.   Her sabah, güne gözlerinizi açtığınızda neyle karşılaşmak istersiniz? Göz...

2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

İstikbal Mobilya, bildiğiniz gibi ülkemizde bilinen en eski mobilya markalarından birisidir. Uzun geçmişine, birçok başarılı...

2016 İstikbal Mobilya Yataklar ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Yataklar ve Fiyatları

Neden Türkiye’nin en iyi uykusu? İyi bir uykunun sizin için anlamı ne? Belki yeni bir...

Yukarı
Devamını oku:
private-yatak-odasi-takimi
2016 Doğtaş Mobilya Modelleri

Mobilya sektöründe tüm ürünlerinde GS Belgesi’ne sahip olan ilk ve tek Türk markası Doğtaş! Doğtaş ürünleri, bir markanın alabileceği en...

Kapat