Mobilya ve Ev Dekorasyonu Trendleri

2014 Salon Takımları

Zaman değişimi, değişimde beraberinde gelişimi getirmektedir. Salon takımlarına baktığımızda her dönemde önemli bir çeşitlilik görürüz. 2014 salon takımları ise hem çeşit olarak, hem de kalite olarak, önceki modellerden bir adım önde durmaktadır. Aslında 2014 salon takımı modellerini üç ayrı grupta değerlendirebiliriz.

  1. Ahşap ağırlıklı kumaş koltuk takımları: Bu tip takımlarda kol ve kaza bölümlerinde, mat ve az koyu ahşaplar kullanılırken, kumaş ile uyumu da sağlanarak rahatlık ön plana çıkarılmaya çalışılmıştır. Bu modeller daha çok sade ve modern tarz isteyen ve rahatına düşkün olan insanların tercihi olmuştur.
  2. Deri kumaş karışımı ya da kumaş tercih edilen minderli veya yastıklı modeller:  Aslında en uzun geçmişe sahip olan modellerden biri de budur. 2014 salon takımları arasında kendine yer bulan bu modellerde, düğme kullanımının çokluğu dikkatimizi çekerken, düzenli şekilde takılan düğmelerin koltuğa verdiği gerginlik ve hoş görüntü göze çarpmaktadır. Aynı uygulama sırt kısmında bulunan minder ve kırlentlere de uygulandığı için, bu modelde de güzel bütünlükler sağlanmıştır.
  3. Klasik koltuk takımları: kumaşın yanında derinin de kullanılabildiği klasik salon takımlarında, biraz daha aksesuarların ön plana çıktığını görmek mümkündür. Ağaç oyma işçiliğinin ağır bastığı bu 2014 klasik koltuk takımı modellerinin oldukça iddialı olduğunu söylemek te pek ala mümkündür.

Değişim her dönemde yaşanmaktadır. Mobilya sektörünün de hayatta kalabilmesi, onların tasarım başarısı ile yakından ilgilidir. 2014 yılı bize bu yarışın oldukça sıkı geçeceği izlenimini vermektedir.

 

avonsofa-mobilya-angel-salon-takimi

 

avonsofa-mobilya-santa-salon-takimi

 

alfemo-mobilya-retro-70s-salon-takimi

 

alfemo-mobilya-escuda-salon-takimi

 

dogtas-sono-salon-takimi

 

dogtas-beatrix-salon-takimi

 

dogtas-enzio-salon-takimi

 

dogtas-toledo-salon-takimi

 


Bir önceki yazımız olan 2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları başlıklı makalemizde istikbal, İstikbal Mobilya ve İstikbal Mobilya Tv koltukları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konular

2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Tv Koltukları ve Fiyatları

Ülkemizin en önde gelen mobilya üreticileri arasında yer alan İstikbal Mobilya son derecede konforlu ve...

2016 İstikbal Mobilya Koltuk Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Koltuk Takımları ve Fiyatları

Merhaba değerli takipçilerimiz evinize yeni bir koltuk takımı almayı mı düşünüyorsunuz yada değiştirmeyi o zaman...

2016 İstikbal Mobilya Klasik Koltuk Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Klasik Koltuk Takımları ve Fiyatları

KLASİĞİN ASALETİ EVİNİZDE.   Klâsikten vazgeçemeyenler için geleneğin estetikle buluştuğu en güzel tasarımlar, yine İstikbal’den....

2016 İstikbal Mobilya Köşe Koltuk Takımları ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Köşe Koltuk Takımları ve Fiyatları

İstikbal mobilya köşe koltuk takımları ile 2016 yılında da sağlam adımlar atılarak müşteri odaklı yeni...

2016 İstikbal Mobilya Deluxe – Maksi Takımlar ve Fiyatları

2016 İstikbal Mobilya Deluxe – Maksi Takımlar ve Fiyatları

Bahar temizliği, yaz temizliği yakında başlıyacak. Yenilikler, değişimler yaza ayak uydurmak için yapılacak. Ev dekorasyonunda...

Yukarı
Devamını oku:
balkon-dekorasyonunda-puf-noktalar-1
Balkon Dekorasyonunda Püf Noktalar

Yaz aylarında vakit geçirebileceğiniz ve bu anları daha keyifli hale getirebileceğiniz yaşam alanlarımızdan bir tanesi de balkonlarımızdır. Genellikle kış aylarında...

Kapat